Да я кърмя ли по-рядко, за да яде повече твърда храна?

  • 431
  • 6
Кърмя доста често на поискване...впрочем не знам дали е чак толкова често- примерно 4-5 пъти дневно и сякаш по сто пъти нощем Mr. Green
Обаче това, което ме притеснява, е че дъщеря ми яде по много малко друга храна. По принцип и давам закуска, обяд и вечеря плюс някой плод (освен кърменията), но тя от всяко нещо яде по 20тина лъжици най-често. Трябва ли да я оставям да огладнее повече, т.е.- да я кърмя по-рядко, за да прояде и други неща? Все пак наближава 10 месеца...
Виж целия пост
# 1
Нормално е до годинка или малко след това да поема основно мляко. Доста деца всъщност са като твоето - ядат малко твърда храна. На този етап тя е основно за опитване и запознаване с новите вкусове и консистенции.
Ще видиш, че с времето сама ще започне да приема доста повече твърда храна, не се безпокой.
Виж целия пост
# 2
Ние сме в същото положение , а сме малко по-големи от вас Simple Smile Интересното е, че с бавачката яде добре,а у нас и аз го измервам с лъжици. Готвя и мия съдове за спорта. Не са глупави мъничетата, знаят кое е най-хубаво, когато мама е на разположение. Успокоявам се, че няма дете, което да не е прояло, макар че и аз понякога се комплексирам, като чета за количества от порядъка на 200-300 гр., които хапват другите бебета.
Виж целия пост
# 3
Освен това полудявам, когато плюе с кеф храната на фонтан върху лицето ми  #Cussing out
Виж целия пост
# 4
Здрасти.
Едва ли ще те успокоя, но да ти кажа честно и при обратния вариант положението не е приятно. Имам предвид, че поне си суче добре детето, моето през деня едва издържа минутка две да седи и да суче.
Само, ако е сънено и то не винаги, а твърдата храна си я папа с кеф, все пак докато яде може да прави още поне 5 неща едновременно (зодия Близнаци, много характерно). Сега се боря с една помпа, та да мога като замиткаме нанякъде да и давам да пие мляко от шише и въобще не ми е кеф, а и млякото понамаля, та все се надявам да и мине и пак да си папа като преди.
Дано и твоето дете почне повечко да похапва.
Виж целия пост
# 5
Нормално е до годинка или малко след това да поема основно мляко. Доста деца всъщност са като твоето - ядат малко твърда храна. На този етап тя е основно за опитване и запознаване с новите вкусове и консистенции.
Ще видиш, че с времето сама ще започне да приема доста повече твърда храна, не се безпокой.

Същото. Няма да прояде повече, като я кърмиш по-рядко, само ще опищи пейзажа, че я лишаваш от любимото папо. Най-важното - не е препоръчително, защо - в цитата горе. До годинката може поне да си съвсем спокойна, че дори и да се забавлява с храната повече, отколкото да я яде, основните и нужните й съставки, ги набавя от кърмата.
Виж целия пост
# 6
Аз пробвах точно този вариант, за да я накарам да яде повече, но резултатът е съшият - максимум 100 г пюре на обяд, независимо дали е кърмена преди това, след това или изцяло е заместено храненето. Кашата понякога я приема цялата. А наддаде само 100 г този месец. Като видях, че не прояжда повече, продължих да кърмя преди всяко хранене, както си му е редът. Ако имаш достатъчно кърма - това е идеалният вариант! Колкото изяде - изяде. Няма място за притеснения.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия