Рядкосрещано,неподигравателно,силно и красиво име на момиче или момче

  • 105 954
  • 356
Здравейте, ще си имам бебче,но още не знам дали е момиче или момче...Не искам да спазвам традиции с кръщаване на някой баби и дядовци,а да дам силно и красиво име на бебчо,което даму харесва след години и да не ме обвинява за избора ми! Моля да ми преложите варианти на имена които да не са често срещани,но и да не водят до подигравки после...нещо като Михаела,Крисия,Хрисия,Дария,Бела..Калоян,Симеон и др
Виж целия пост
# 1
Михаела, Калоян и Симеон са често срещани  Peace

Ева, Евелина, Марина, Велина.
Росен, Манол, Младен, Адриан, Антон.
Виж целия пост
# 2
Михаела, Калоян и Симеон са често срещани  Peace

Ева, Евелина, Марина, Велина.
Росен, Манол, Младен, Адриан, Антон.
Прекрасно  Heart Eyes На първите места си посочила имената и на двете ми деца. Безусловно подкрепям  Peace
Виж целия пост
# 3
Здрасти  Simple Smile

Най-напред ще ти кажа, че няма как да се знае, как ще гледа на името си детето... нито като дете, нито като голям. Т.е. отговорността и решението ще да е твое (изцяло или отчасти  Wink)
И после: не разбрах

Цитат
Михаела,Крисия,Хрисия,Дария,Бела..Калоян,Симеон и др


са дадени като желан или като нежелан пример? Тъй като вече са доста често срещани..  Thinking

И какво ще рече неподигравателно име? Стига да пожелаят, децата на всяко име могат да измислят нещо подигравателно.. Не вярваш ли? Бела ще стане деБела, Калоян - сополан и пр. безгранично е детското въображение  Laughing

Ти нямаш ли някакви предпочитания? Някакви харесвани от теб имена?

Имаш достатъчно време за намиране на име.. Леко и безпроблемно бременеене  Peace
Виж целия пост
# 4
Недей Крисия. Това е някакво недоразумение, съчетание между "Криция", което е магазин за обувки, и умалителното "Криси". Нищо не означава, в никакъв случай не е силно име.
По принцип избягвай умалителните форми, ако искаш силно име.
Хрисия е още по-лошо. Защо не Христина?
Според мен няма да сбъркаш, което и име с библейски произход, утвърдено в българската традиция, да избереш. Хубавото им е, че са неподвластни на модата, сравнително универсални и лесно разпознаваеми навсякъде в християнския свят. Когато детето порасне и тръгне да пътува или да учи в чужбина, ще си спести дълги обяснения за името. Повечето библейски имена харесвам, любими са ми Йоана за момиче и Даниел за момче.
Дария е хубаво, славянско. Много полякини се казват Дария.
Ако Агнес имаше традиция у нас, освен като сладкиш  Laughing, бих си помислила за него.
Някои типично български като Рада, Радина, Ралица, Явор и Ясен са хубави и силни в смисъл, че подчертават българските корени на детето.
Калоян е вариант на Йоан и е много популярно в момента, има вероятност да има повече от един Калоян във випуска на детето, ако е момче. Че и в класа му. Laughing
Виж целия пост
# 5
Като не подигравателно име имах предвид,да не ми се дават за пример имена като Грозьо и др от този тип,понеже ги четох в други теми в които се питаше отново за по-нестандартни имена.  Примерите които съм дала са на имена,които на мен ми допадат...със сиг се срещат,но не е като Георги,Христо,Николай :0 Не че те не са хубави имена,напротив, но предполагам ,че както при мен така и при вас голяма част от чичовците,бащите и комшиите са ви кръстени по-този начин,...а аз искам да се отличава нашия малчуган!
Виж целия пост
# 6
Ема, Луиза, МиКаела,  за момче ми харесват Захари, Самуил и Явор  Peace
Виж целия пост
# 7
Някои типично български като Рада, Радина, Ралица, Явор и Ясен са хубави и силни в смисъл, че подчертават българските корени на детето.
Подкрепям на 100 % Аз съм за българските имена. Като мъжко бих добавила и Боян и Асен Peace
Виж целия пост
# 8
Ама нека не се отличава твърде много. В "Столичани в повече" искаха да се отличава, имаше и драми около предпочитанията на бабите и накрая стана Салвадор - от Славея и Дора. А после го прекръстиха на Кипър. Joy
Кой ли ще си кръсти детето Грозьо? Rolling Eyes
Децата от абсолютно всяко име могат да измислят подигравка. Ти си му дай силно име с история и смисъл.
Аз съм малко суеверна и мистично настроена по отношение на името. Мисля, че като избираш име, ти се явяваш орисница на детето си и "наричаш" какво ще бъде то и как ще протече животът му. Силните имена с корени в Библията и българската традиция за мен са тези, които биха пазили детето от болести и зли сили.
Ако го наречеш по последна мода с някакво чуждо, забавно или абсурдно име... това ще е просто име, с което ще се обръщат към детето. След някоя и друга година може да бъде нарочено за смешно. Модите се сменят.
Виж целия пост
# 9
Да така е,просто чета и препрочитам всякакви именници и сякаш не мога да открия точното име...а да не говорим,че дори и да харесам някое веднага се сещам за някой който го носи и го свързвам с този човек,който в случая не ми допада Sad Та за това искам някакви предложения просто..нещо което да не съм срещнала..
Виж целия пост
# 10
Еми тогава Елея едно дете което познавам се казва така, онзи ден се запознах със Андреник  Rolling Eyes Ти какво звучене търсиш? Тези който си предложила са доста разпространени, а ти търсиш рядко срещано?
Виж целия пост
# 11
Павел
Виж целия пост
# 12
Елея не съм чувала,но ми хареса Wink 
Виж целия пост
# 13
Елея
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%BB%D0%B5%D1%8F
Виж целия пост
# 14
Ана, Анита, Антония, Анастасия, Антон, Ангел, Белослава, Борил, Вероника, Велин, Велизар, Деница, Десислава, Денислав, Емануил, Ирина, Илина, Илия, Лилия, Любомир, Лъчезар, Микаела, Мая, Мина, Матей, Милан, Нора, Невена, Огнян, Радост, Радина, Ралица, Румяна, Росен, Силвия, София, Симон, Самуил, Юлия, Юлиян, Яница, Ясен


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия