Частни училища - информативна тема 8

  • 60 858
  • 739
Добре дошли в темата за частните училища!

Тук обменяме информация за частните училища, за това, което ни харесва или не ни харесва в някое училище, какво търсим в частното училище, какво намираме, при какви условия.... изобщо всичко, което ни интересува и вълнува в частното образование.
Дискусионна тема "за" и "против" частното образование е ето тази  Частното образование - коментари, плюсове, минуси, разсъждения, гледни точки


ЧАСТНИТЕ УЧИЛИЩА В СОФИЯ:
 
Училище             Такси                                                    Спорт                      

"Св. Георги"    6900 Е - обучение,
                               350 Е - прием, 300 Е - униформа,
спорт и храна се заплащат допълнително
Училището е с възможност за паралелно обучение по българската и британска образователна система, част от предметите се учат на английски език
втори чужд език от 3 клас   
"Дружба"            2300 Е с включени храна и униформа
с английски език -3-6 часа седмично, след 3 клас втори език - немски, турски или испански
"Свети Наум"   3500 Е  с включена храна
изучават се немски и английски, след 5 клас - испански, френски или италиански
 След 7 клас полудневно обучение с такса 2300 Е
"Дрита"               За 1-4 клас - 4050 Е (храна вкл.)    
За 5-7 клас -3400 Е
След 7 клас - 2300 Е
английски език - 15 часа седмично, от 5 клас - испански, немски или руски език
                                       униформа - заплаща се допълнително                           
"Света София"    ПУК 4300 Е
                                   1-4 клас - 4700 Е
                                   5-7 клас - 4900 Е                                Транспорт, храна и спорт са включени в таксата
английски език - 10 часа седично, от 5 клас - немски или руски език          
ЧАГ "Проф. Ив.Апостолов"   3100 Е, прием след 7 клас
Основно училище "Азбуки" такса 4100 Е, включва храна
английски език, обучение изцяло на английски език        
"Дорис Тенеди"   1-6 клас 4300 Е (храна, спорт, лагери вкл.)
7 клас - 2550 Е
след 7 клас 2550 Е
ПУК - 18 часа английски седмично
1-7 клас - 13-15 часа английски седмично
от 5 клас - френски, испански или руски език                                                               
"Българско школо"   4000 Е - обучение,
                                       униформа - заплаща се допълнително
английски език - 10 часа седмично
испански - 2 часа седмично
руски - 2 часа седмично   
"Ерих Кестнер"   ПУК 7100 лв. - обучение и храна
            1-4 клас - 8650 лв. - обучение и храна
            5-7 клас - 7100 лв. - обучение и храна
            8-12 клас - 5200 лв.
немски език - 15 часа седмично
от 4 клас английски език - 4 часа седмично
                              
"Д-р Петър Берон"    ПУК - 3800 Е - обучение (вкл. храна, плуване, танци)
                                        1 клас - 4000 Е
                                        1000 Е - транспорт
                                          униформи - допълнително - 200 лв    
английски език - 10 часа седмично
от 5 клас -  немски, испански, руски или френски    
"П.Р. Славейков"    ПУК 2100 лв. - 2600 лв. - обучение,
1-12 клас - 4000 лв.
                                        храна, спорт и транспорт - заплащат се допълнително   
                                        големи отстъпки за 2-ро и 3-то дете от едно семейство
английски език - 7-8 часа седмично
"Меридиан 22"   ПУК и 1 кл. 3400Е                                                                 
                                         2-7 клас - 3600 Е
                                         8-12 клас - 2200 Е /4000 Е IB   , храна и униформа - вкл. в таксите    
английски език - 10 часа седмично
след 5 клас - немски или испански език                                                                                              
ЕСПА                 ПУК 3200 Е
                                    1 клас и 5-7 клас - 3400 Е
                                    2-4 клас - 3700 Е - обучение
                                         1440 Е - храна,
                                         транспорт - допълнително          заплаща се допълнително   
Американски колеж     5900 Е(включва учебници, спорт, допълн. занимания), няма транспорт                                                                              
Авицена                     1250 Е, транспорт - допълнително
Увекинд                     3350 Е - обучение,
                                          375 Е - записване, 680 Е - храна,      
                                          1080 Е - транспорт                            
немски език
от 3 клас - английски език
IB училище                                    
Първа частна английска гимназия "Уилям Шекспир"        2400 Е
прием след 7 клас
"Д-р Мария Монтесори"   4200 Е (до 14.30 часа) или 4800 Е (до 17 часа) вкл. храна, обучение, транспорт и пособия
Образователни технологии   
                                            1-7 клас - 3250 Е (при плащане на един път - -5%)
                                            8-12 клас - 2300 Е
                                      транспорт - цената е в зависимост от разстоянието
"Питагор"         3600 Е (храна вкл.) - възможно е разсрочено плащане с оскъпяване  (10х385), включва храна, учебници и извънкласни дейности
                                      1100 Е - транспорт, униформи - заплащат се допълнително   
английски език - 10 часа седмично
ПЧМГ                    2200 Е (или 10 х 235 Е)- полудневно обучение, без храна    
                                      800 Е - транспорт
"Джани Родари"    ПУК 2750 Е
                                      от 1 до 4 клас 3000 Е
                                      от 5 до 8 клас 3200 Е
                                      в таксата влизат храна, учебни материали и помагала
                                      транспорт - отделно, изчислява се на база километраж                    
"Проф. д-р В. Златарски"   
прием след 7 клас
8-10 клас (IGCSE) - 4480 Е
11-12 клас (IB) 5500 Е
Артис                     3500 Е - обучение (храна вкл.),
                                          100 Е - записване, транспорт - отделно
1-4 клас - италиански език 8 часа седмично
1-7 клас - английски език - 5 часа седмично
от 5 клас - латински или гръцки - 2 часа седмично
ААУ                             18000/12000 Е, + такса записване                                           800+150
Френски лицей   5000 Е - обучение,
                                        1000 Е - записване, 540 Е - храна,    
                                        1250 Е - транспорт                                                                    
Немско училище към
посолството
           ПУК -  4600 Е - обучение (вкл. храна, зелени, бели училища),
                                        1-4 клас  - 4800 Е (5400 Е - за ученици с небълг. гражданство)
                                        5-12 клас  - 5000 Е (5900 Е)
                                        1200 Е - записване                                   вкл. в таксата   
                                         транспорт - не е включен в цените                                
Училище към Руското
посолство - намира се в
една сграда с Руски лицей
и балетна школа
               160 $ месечно                                                             
"Св. Климент Охридски"   6500 лв. - ПУК,
                                                7200 лв. - 1-4 клас
                                                5-7 клас - 7400 лв. (вкл. храна)
                                                 транспорт - 200 лв./месечно
                                                 учебници, танци, спорт - допълнително заплащане        
английски, немски или испански език - 10 часа седмично
след 5 клас втори език немски, италиански, руски или испански - 8 часа седмично        
"Веда"                             ПУК 3400 Е (целодневно, с вкл. храна)
1-4 клас - 4150 Е (целодневно, с вкл. храна)
                                                 5-7 клас - 3500 Е (полудневно)
                                                 8-12 клас - 2500 Е (храната е вкл. в таксите)
                                                 1000 Е - транспорт
                                                 учебници по немски - 200 -300 лв.
немски език - 11-20 часа седмично
от 5 клас - английски език - 4 часа седмично
Светлина                         такса 4500- 4700 Е
 такса записване - 250 Е
английски език - 6-8 часа седмично
втори език - немски, испански или китайски
Евростар                  5-12 клас - 5800 лв. (без храна)
                                                  няма транспорт        
Американско-английска академия първоначална такса 540 Е
                                                 1-8 клас -13 900 Е
                                                 9-11 клас - 14 800 Е
                                                 12 клас - 15 800 Е
                                                 транспорт 1120 Е
       
Британско училище
Руски лицей "Г.С. Уланова" - училище за танцови изкуства 1-4 клас - 4400 Е (включва всичко без транспорт)
                                                  5-12 клас - 4000 Е (включва всичко без транспорт)
руски, английски, китайски
"Дойче шуле"                                     1-4 клас (целодневно) - 6800 лв.
                                                                   5-12 клас (полудневно) - 6000 лв.
22 часа седмично немски или английски в зависимост от избрания раздел
"Езиков свят" 2000 Е (полудневно  обучение)
                                                                                         2500 Е (целодневно обучение)
                                                     храна и транспорт се заплащат допълнително
Училището е специаялизирано за работа с деца със СОП
"Банкерче"  такса 2800 E (включва храна и допълнителни занимания)
английски език - 8 ч. седмично
от 2 кл. - втори чужд език по избор
"Изгрев"   такса 2460 E (не включва храна и транспорт)
                                                                        такса записване - 51 Е
Училище на слънчева педагогика (Дънов)
английски, немски, руски език    
"Пейо Яворов" ПУК - 2100 лв. (полудневен вариант до 14 часа) 2600 лв. (целодневно)
                                                                       1-12 клас - 4000 лв.
Таксите не включват храна, транспорт и допълнителни занимания
занималня включена в цената - до 4 клас

английси език - 7-8 часа
френски език  
"Евроучилище Ровел" ПУК - 2252 Е
                                                                                 1-4 клас - 3002 Е
                                                                                 5-7 клас - 3192 Е
таксите са за целодневно обучение без храна и транспорт
                                                                 такса 4500 - 6000 Е - обучение, храна и пансион
английски език - 10 часа седмичко
след 5 клас - немски или испански език  
"Рьорих" ПУК - 7 клас - такса 4185 E (включва всичко без транспорт)
                                                                                        8-12 клас - 1600 Е
 английски или немски език - 10 часа седмично
от 3 клас - втори чужд език - немски, френски, испански или английски  




Освен ако не е упоменато специално таксите не включват транспорт!
Таксите са актуални за учебната година 2015/2016 г.


Предишните теми:
Частни училища-информативна тема
Частни училища - информативна тема 2
Частни училища - информативна тема 3
Частни училища - информативна тема 4
Частни училища - информативна тема 5
Частни училища - информативна тема 6
Частни училища - информативна тема 7
Виж целия пост
# 1
Първа!  Grinning
Мерси за темата, Onna  bouquet
Виж целия пост
# 2
Благодарности за темата!

И моята информация е че в Азбуки Jump Math системата ще я изоставят. На мен ми обясниха че системата е страхотна, но ако се преподава от математици защото могат да се разработват задачи и да се усложнява материала, което началните учителки не могат да правят.

Относно сигурността: за детската градина достъпа е с чипове, а за 2ри корпус има в момента жива охрана и вратите са си отворени тъй като големите деца от гимназията свободно влизат и излизат. Предполагам че като ги преместят в техния корпус това ще се промени.

Аз един път като ходих и останах с много добро впечатление защото отиваха на зелено училище децата 1-3 клас и единия учител който беше с тях беше по английски (британец) и той си им говореше и те спокойно си говореха с него.

Директорката е спокойна, млада и много добро впечатление остави у мен. Мисля че е и голям плюс че е дъщеря на собствениците, тоест има огромен интерес нещата да се случват добре.
Виж целия пост
# 3
Роси, тази младичката г-жа Андридж е дъщеря на собствениците, но тя е директор по образователната част на градината и основното училище. Майката и бащата са си директори на цялото училище, поне на мен така ми казаха. Аз с нея говорих само по телефона, иначе ме развеждаше учителка от ДГ и затова не можа да ми обясни много за jump math.

Онна, тази есен ще имат 4кл. БТВ по мои сметки таксата излиза малко по-малко от 4100Е, но Роси може да каже със сигурност, аз си спомням, че ми казаха 3200+450 за храна, но не ми е потвърдено от директорката.

Блис, На моята колежка детето е едва първи клас в еврейското, та не може да ми даде кой знае какъв фийдбек, каза само че "засега" били доволни и от математиката и от училището като цяло, но не съм я разпитвала много да си призная.
Виж целия пост
# 4
Ще я коригирам таксата, ако и някой друг го потвърди, защото тази цифра съм я взела от приложението Образование на "Капитал", а там мисля, че от самите училища са подали конкретните числа. Peace
Виж целия пост
# 5
Успех на всички в избора на най-подходящото училище  Hug
Онна   bouquet
Виж целия пост
# 6
http://www.blitz.bg/news/article/344723
Виж целия пост
# 7

Букет, но все пак да й кажа, че думата "връх" е от м.р. - един връх, и затова членувано е "върхът". Ако беше "една връх", тогава щеше да е "връхта".
Виж целия пост
# 8
Жива да не бях  Tired Благодаря, че ми каза иначе можеше и така непросветена да си умра  bouquet
Моля те следващия път да ме занесеш направо в правописната тема, ако действително смяташ, че грешката е от незнание. Тази я разводняваш достатъчно с други неща, та да намесваш и граматическите корекции
Виж целия пост
# 9
По темата за "Азбуки" - интересно интервю на собствениците, който се интересува:
http://www.politika.bg/article?id=13442

Виж целия пост
# 10

Букет, но все пак да й кажа, че думата "връх" е от м.р. - един връх, и затова членувано е "върхът". Ако беше "една връх", тогава щеше да е "връхта".
Shocked Ти сериозно ли бе, Мецане!  ooooh!
Виж целия пост
# 11
Благодарности за темата!

И моята информация е че в Азбуки Jump Math системата ще я изоставят. На мен ми обясниха че системата е страхотна, но ако се преподава от математици защото могат да се разработват задачи и да се усложнява материала, което началните учителки не могат да правят.

Относно сигурността: за детската градина достъпа е с чипове, а за 2ри корпус има в момента жива охрана и вратите са си отворени тъй като големите деца от гимназията свободно влизат и излизат. Предполагам че като ги преместят в техния корпус това ще се промени.

Аз един път като ходих и останах с много добро впечатление защото отиваха на зелено училище децата 1-3 клас и единия учител който беше с тях беше по английски (британец) и той си им говореше и те спокойно си говореха с него.

Директорката е спокойна, млада и много добро впечатление остави у мен. Мисля че е и голям плюс че е дъщеря на собствениците, тоест има огромен интерес нещата да се случват добре.
пиша от телефона.
прескача ми текста, т.е. не мога да прочета подробно. На едно състезание по шах се заговорих с един татко на дете от 1 клас...ами бяха много по- назад от моят син ПУК и за състезанията по математика не бяха и чували...общо взето таткото смяташе , че децата изостават на фона на останалите.
Виж целия пост
# 12
Много ми е интересно да чета за нови училища Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Да, и на мен, хубаво е, че се обсъждат вече и други училища. За Азбуки имам хубави отзиви от родители с дете там от тази година - ПУК беше, ще разпитам специално за математиката.
Виж целия пост
# 14
aniram не всички училища се целят в създаването на състезателни коне, това по никакъв начин не говори за лошо качество на образованието. Те никъде и не твърдят да са с математически профил, така че е напълно възможно да е вярно това, което казваш.
От друга страна за какви състезания по математика говорим в ПУК, сериозно ли?
Моя син си ходи в школата по забавна математика а от тази година ще го запиша на математика и в Детската Академия на Науките  http://www.childrens-academy-bg.com/index.php?page=shkola-za-izp … rvashto-obuchenie
От там насетне от училището очаквам една спокойна среда, добро образование по всички предмети и сносен западен език. На 5г не мога да преценя още дали ще е талант в математиката. Никой не може - това се показва едва след 7-8г възраст.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия