Великденски яйца, боядисани с флумастери

  • 5 408
  • 11
Здравейте мами, лели и баби! Искам да ви попитам, дали ако след боядисване на яйцата с боя, мога да драскам с флумастерите по тях и да стават за ядене и да няма натровени? Или с тези детските боички? Наясно съм с декупаж, восъци и т.н. Но идеята ми е че искам да ги направя с лица, а даже жълтите като миньони ама и да стават за ядене. Благодаря ви предварително.

п.п. четах из нета че уж не ставали за ядене, а само за украса. Ама знае ли човек? Може ли да вярва на всичко което чете. Затова реших да се допитам до вас.
Виж целия пост
# 1
Не виждам основание да не стават за ядене. Би трябвало мастилото от флумастерите да не преминава през черупката, но знам ли... Защо не пробваш с маслени пастели?
Най-добре направи проба - изрисувай едно яйце, изчакай до утре и го счупи. Ако белтъкът не се е оцветил, значи черупката не е пропуснала и няма проблем да се ядат.  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Помислих си и за пастели, но не съм сигурен колко ще покриват. Но да пробвам днес да сваря 1-2, да ги нарисувам с флумастерите и да ги видя как са утре, не се бях сетил! : )) Ама то понякога и боята от магазина оцветява през черупката ама си ги хапваме хаха.

Попринцип идеята ми е да ги боядисам с жълта боя, после като изсъхне жълтото яйце да го потопя то половината в синя, след това от бяла салфетка да направя око/очи и вече довършително работи с флумастери.
Виж целия пост
# 3
Такива очички не можеш ли да намериш?  Grinning

Виж целия пост
# 4
Ако направиш така, както го описваш, долната половина ще стане зелена, а не синя. Боядисай така:
1. Топваш долната половина на чистото яйце в синя боя. Държиш го с ръка и стоиш 2-3 минути без да трепваш. Laughing
2. Вадиш и поставяш внимателно върху подходяща поставка, за да изсъхне.
3. Топиш горната (все още небоядисана) половина в жълта боя по същия начин.

Салфетката няма да остане контрастно бяла, след като я залепиш с белтък, ще прозира боята от яйцето. Вариант е да нарисуваш две точки със свещ преди боядисването. Може и да направиш очи от гъста кашица брашно+вода. Изсъхва бързо, но е релефно.

За черен цвят (ако не си сигурен в друго): или рисуваш със сладкарски гел бои (ако има откъде да си купиш), или флумастер с хранителна боя, или размиваш активен въглен на прах в леко разбит белтък.

Ако ти се занимава, можеш да боядисаш яйцата като дъга - не е трудно, просто отнема малко повече време.
Виж целия пост
# 5
Мислех бялото да го направя с коректор  Laughing

Не съм Павел Станев, просто и аз мисля да направя миньони.
Виж целия пост
# 6
Мислех бялото да го направя с коректор  Laughing

Не съм Павел Станев, просто и аз мисля да направя миньони.

Ох, недей, по-добре с латекс да го мацнеш...  Laughing
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви за страхотните идей! В крайна сметка след коментара на sladkarka разбирам че флумастерите може да не ми влязат в употреба и да подаря флумастерите на дете от квартала.  Все пак вече намацах две яйца с флумастери да видя дали ще се оцвети белтъка.

ЗлаВещица, Петър Станев.
Виж целия пост
# 8
Има декорация за сладкиши, като писалки.На Д-р Йоткер има.Рисува се върху коледни сладки.Може да изрисуваш с тях елементите.Не е отровно.Даже се яде.
Виж целия пост
# 9

Извинявам се  bouquet
Виж целия пост
# 10
Така, все пак нещо се получи и се чувствам длъжен да го покажа.


Направих ги със седефена боя. Мацах ги с помоща на клечки за учи. Направих първо гащите със синьо, после жълтото, после пак със син цвят призрамките и накрая от смес със брашно и белтък бялото на очичките, на края с черен флумастер се вижда. Simple Smile
Единственото от което не съм доволен е това че сместо от брашно и белтък съхна доста време и накрая стана тъмно жълто и призрачно.
Въпреки всичко аз съм задоволен от крайният резултат.
Виж целия пост
# 11
Тук имало супер идеи за другия Великден! От сега още си измислям как ще изглеждат яйцата  Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия