Лесна рецепта за козунак

  • 7 682
  • 10
дайде да правим козунаци ама нещо по лесно няма ли
Като бях в Германия ми дадоха рецепта за мързелив козънак,но уви изгубила съм я а беше наистина лесна бърза  и стана вкусно
  bouquet
Виж целия пост
# 1
Козунак:

1 ч.ч. прясно мляко
4 яйца(единия жълтък се отделя за помазване)
1 ч.ч. захар
1 ч.ч. мазнина(олио и масло)
1 ванилия
1 суп.лъжица алкохол(ракия,ром,коняк)
1 кг брашно
1 суп.лъж. мая за хляб

В топлото мляко се кипва маята с една лъж. захар
Захарта и яйцата се разбъркват,прибавя се брашното,маята и всичко останало и най-накрая мазнината по малко.Аз лично след като ги разбъркам ги хвърлям в маш.за хляб за по лесно да се объркват там.
След като втаса тестото се плете на 2 козунака,помазва се с жълтъка,ръси се захар,стафиди ,бадеми,пак втасва и се пече на 350 по Фаренхайт или 180 по Целзий(на средната скара)!

Приятен апетит!
 
Виж целия пост
# 2
Благодаря много
Виж целия пост
# 3
Holy , извинявай за дилетантският въпрос, ама по какво се познава , че тестото е "втасало"?
Виж целия пост
# 4
Аз като го омеся го разделям на 6 топки и го бутам във фурната на мноооого слабо да му е топличко и го наблюдавам.Като си удвои обема вадя,плета козунаците и пак бутам във фурната на топличко.Като започне да излиза от формата и включвам да се пече-това е. WinkКъсмет и вкусни козунаци на всички! Heart Eyes
Виж целия пост
# 5
Holy , извинявай за дилетантският въпрос, ама по какво се познава , че тестото е "втасало"?

Означава, че тестото удвоява (понякога и утроява) обема си Wink след обаче като престои на топло Peace
Козунакът, който е дала Холи става много бързо, а в много вкусен Laughing
Виж целия пост
# 6
Козунакът, който е дала Холи става много бързо, а в много вкусен Laughing[/tt][/size]

Тук цялата махала правим козунаците по тази рецепта,та е многократно изпитана,лесна и вкусна! Laughing  Wink
Виж целия пост
# 7
1 суп.лъж. мая за хляб/ какво ще ре4е суха маю ли
и мога ли да добавя стафиди
Виж целия пост
# 8
Aз сега ще се пробвам за 1-ви път. Дано да се получи , звучи много вкусно! Simple Smile
Виж целия пост
# 9
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=86477.100 тук съм постнала една рецепта за Мързелив козунак!
Успех!!!! Laughing
Виж целия пост
# 10
1 суп.лъж. мая за хляб/ какво ще ре4е суха маю ли
и мога ли да добавя стафиди

Аз ползвам суха,но ако имаш прясна сложи от нея! WinkМоже да слагаш каквото си поискаш вътре.Аз ще сложа стафиди,а отгоре белени бадеми! Grinning Дано да ти стане вкусен!После да се похвалиш,ей! Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия