Странно.........

  • 1 392
  • 9
Незнам какво му става на Ерик,но в последните няколко дни няма апетит.Венците му са едни подути,още няма зъбки,но се вижда как са се очертали.Дали това е причината?
Започнах да го захранвам стриктно по книгата на Лиляна Трифонова(бяхте и направили "реклама")и казах на майка ми спецялно да ми я изпрати.
И сега след 6тия месец,когато въведох месни пюрета,категорично отказва да ги яде,неиска и зеленчукови(купувам готови).Само плодови му дай или пудинг,и то екзотични - глуава,манго,ананас,кокосов орех,папая........и каша обича.Но на зеленчуци така се мръщи,немога да ви опиша.
С едно изречение-пропуска си едно сутрешно мляко и обедното ядене(зеленчуковото или месното пюре,редувам ги).И това е вече няколко дни и започнах да се притеснявам.
Виж целия пост
# 1
И Силвия не искаше да яде зеленчукови и месни пюрета и колкото и усилия да положих не започна да ги яде.Единствено ядеше домашно приготвени -варени зеленчуци с месо, без никакви подправки и после пасирани.
Виж целия пост
# 2
аз реших този проблем като почнах да му приготвям пюретата с повече морков, чушка, лук, чесън, подправки (магданоз, копър, девисил) Така много ги харесва!
Виж целия пост
# 3
Колкото по-голямо е детето,толкова по-трудно ще свикне с новия вкус на храната - това е един от рисковете на късното захранване!Имай търпение и се старай да не го насилваш!
Виж целия пост
# 4
Цитат на: Anonymous
Колкото по-голямо е детето,толкова по-трудно ще свикне с новия вкус на храната - това е един от рисковете на късното захранване!Имай търпение и се старай да не го насилваш!

Ама нали жената си пише, 4е е захранила бебето си по БГ системата, по книгата на Лиляна Трифонова!!! Това зна4и, сокове от 2рия месец, плодово пюре от третия, зелен4уково от 4ия, 1/4 жълтътък от 5тия и месно от шестия (поправете ме, ако греша, аз не захранвах така)! Колко по-рано да въведе вси4ко това, а? Айде първо про4ети книгата и тогава се изказвай "компетентно", колко "късно" е захранено детето! Според теб, моята дъщеря не би трябвало нищо да яде, така ли? Само 4е тя вси4ко харесва, нищо, 4е е захранена на 6 месеца и до 8 беше основно на кърма, както е било и в БГ преди 1944 г. Може би и тогава никой нищо не е ядял, щото вси4ки майки са захранвали след 6-7 месеца? Жената иска съвет, а НЕ някой да й дава акъл и да я критикува, как си е захранила детето!!!

По принцип 4есто се слу4ва, детето да предпо4ита сладкия вкус на плодовите пюрета и кашите, все пак и кърмата е сладка. Защо не опиташ да спреш плодовите пюрета и кашите, ако искаш, и да минете само на кърма за няколко дни (или на формула, ако не кърмиш), и после опитай пак да въведеш пюретата, но само зелен4уковите. Ако не ги приеме, из4акваш още 3-4 дни, после пак предлагаш. Може да предлагаш по малко пюре всеки ден, или да хапваш ти пред бебо, и като те види и си поиска от твоето ядене, да му дадеш.
Ако не искаш да спираш пюретата и кашите, опитай да приготвяш ти храната на беб4о, при вас сигурно има хубави пасатори. Сваряваш зелен4уци, ориз, месо, каквото решиш, и го пасираш. След около 2 месеца, ве4е може само да го нама4кваш с вилица. Много деца предпо4итат домашното ядене и не харесват готовите (да ти кажа, не знам, как е при вас, ама тук, в Канада, и на мен готовите особено не ми харесват на вкус).
Успех и пиши, как се развиват нещата при вас!
Виж целия пост
# 5
Цитат на: ina
......Венците му са едни подути,още няма зъбки,но се вижда как са се очертали.Дали това е причината?........

Ние буквално спирахме да ядем ден - два преди да ни излезнат зъбките  Laughing
Виж целия пост
# 6
Благодаря за съветите момичета,
мама_п,съмнявам се че ако го оставя само на мляко,ще прояде зеленчуци и месо,надявам се всичко да е временно и да е от зъбите.Ще му предложа домашно,дано да му хареса.
Последователността за захранване на Лиляна Трифонова е същата,но се започва след 4 тия месец.
Виж целия пост
# 7
Ина, аз мисля, че съвсем скоро ще се радвате на зъбчета  Wink
Виж целия пост
# 8
колко е голям Ерик?
венците може да са подути по 2-3 месеца преди да се пръкне зъбчето, но по мои впечателния от квартала Wink , доста бебета нямат апетит в период на вадене на зъби....

за пюретата: не знам колко е резонно, но малко плод в зеленчуковото пюре "спасява" положението.
аз от скоро овкусявам пюрето (правя само домашни) с целина: сварявам и пасирам една глава заедно с листата и добавям към другите зеленчуци: пюрето става сладникаво на вкус, пробвай.
Виж целия пост
# 9
Цитат на: Taneto


за пюретата: не знам колко е резонно, но малко плод в зеленчуковото пюре "спасява" положението.

така го излъгах днес,"зеленчуци на пара"&"ананас-пудинг",хапна си ги така смесено,нали на едно място отива Simple Smile
Знам,че не е много правилен начина,но все пак трябва да свикне със зеленчуците.И така ще е дотогава Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия