Добре дошли в Моята библиотека!

Нови книги

Нови произведения

30 април 2024

29 април 2024

28 април 2024

От литературните блогове

К А М Е Р Т О Н : Цветан Пейчев: В театъра изричаме неща, които не бихме си казали в ежедневен разговор

Източник снимка: Мирослава Желева

„Страст под брястовете“ от американския драматург и нобелов лауреат за литература Юджийн О`Нийл е последното за сезона премиерно заглавие, което Държавният драматичен театър в Търговище  ще поднесе на зрителите на 20 май 2024 г. Осъвремененият прочит на превърналото се в световна класика заглавие е на режисьора Денислав Янев, който разглежда една от вечните теми в изкуството – за човека, раздиран между различни страсти, и за конфликта между духовното и материалното. В персонажите на О’Нийл влизат актьорите от трупата на театъра Любомир Фърков, Калина Миланова, Атанас Махнев, Божидар Попчев, Маргарита Маркова и младият и талантлив гост-актьор Цветан Пейчев в ролята на бунтаря Ибън. За освободената страст, желанието да притежаваш и актьорските предизвикателства, говорим с Цветан Пейчев.

Кой е Цветан Пейчев?

Аз съм актьор. На този етап смело се определям като такъв, но изпитвам вълнение всеки път, когато го изричам. Това е мое призвание, образование и работа, обичам я и съм благодарен. Завършил съм в много силен клас на проф. Пламен Марков в НАТФИЗ. Оттогава работя с част от големите имена в българския театър, както и с цяла плеяда фантастични млади творци. Играя на сцените на Народен театър „Иван Вазов“, Драматичен театър „Гео Милев“- Стара Загора и съм част от трупата на Драматичен театър „Борис Луканов“- Ловеч. Имал съм шанса да играя и на международни сцени във Великобритания, Русия и Япония. Снимам активно в български и международни кино продукции. В момента ежедневието ми се определя от репетициите в Драматичен театър -Търговище.

Как и кога реши, че искаш да станеш актьор?

Късно се сблъсках с това. Откъслечно помня моменти. Неистово желание да довърша някой роман… Нуждата от тишина след края на “Дон Жуан” в Народния театър. Имам ярък спомен как си обещавам, че намеря ли своето призвание, ще дам всичко, за да го пазя. После забавлението в театралната школа и изведнъж, без да разбера как точно… Академията. И оттогава се боря и съм благодарен, че имам смисъл. Бих се престрашил да кажа, че То намери мен.

Как се подготвяш за ролите си?

Освен всичко практическо, което трябва да свърша, силно вярвам и в интуицията си (все пак тя ме доведе в театъра). Често ме води в дълбочини, в които, ако не й вярвах, нямаше да смея да се гмурна. Осланям се на архетипи. Търся истината и приемам, че персонажът ми ме води и направлява. Аз съм му благодарен, че ме приема, а той – че го оживявам.

Театър или кино?

Често ми се налага да ги практикувам едновременно. Дори и този процес съвпадна със снимачен период и известно време през деня бях на репетиция, а през нощта – на снимки. При много от колегите ми ситуацията е същата. Не деля театъра от киното. За мен те се допълват. Те са част от моята работа, аз съм инструмент в тях и им служа.

Коя е онази „подправка“, без която театърът не може?

Действие. Преди го приемах много по-абстрактно. На този етап смятам, че действието в театъра е най-важното. С времето го възприех и като философия в живота. Ум, който действа, е пластичен, креативен ум. За мен да действаш означава да живееш, да си жив. Така е и в театъра. Героят се бори, търси решения, не е инертен. Неговите действия се сблъскват с чуждите и създават конфликт. Конфликтът няма да се разреши, но ще те накара да мислиш за живота, да видиш друга гледна точка, ще събуди у теб чувство на емпатия. Когато някой действа, има и публика, която да го гледа с интерес. За мен действието е коренът, фундаментът на работата ни. В този смисъл не е подправка. Подправки много и те са въпрос на вкус. Тук се отплеснах. Да минем натам, за да не пресолим манджата.

Разкажи ни накратко за ролята си в „Страст под брястовете“.

Персонажът ми Ибън се възприема като главен герой, добрият в историята, който трябва да победи лошите, но е обладан от идеята за отмъщение. Хамелеон, бунтар с тъмни, непрозирни мисли и много колебания. Той челно се сблъсква с непримирима жена с властен маниер и страстта между тях пламва. През какво преминава и как се променя Ибън ще видите в представлението. Важно е да се спомене, че тук става дума за драматургия от висок клас. Всеки от героите има своя истина. Това, което казват, не задължително е това, което мислят, няма борба на добро и зло, нито отговори, а човешки съдби, сблъсък на гледни точки и, в крайна сметка, една удивително добре написана история.

Защо режисьорът Денислав Янев покани точно теб за ролята?

Не мисля, че е полезно да си задавам този въпрос (Смее се.). Радвам се на възможността. За мен по-важен е въпросът, защо приемам да го изиграя. Ангажиментът е свързан с много трудности, пътувания, графици. Но още щом чух предложението, силно се развълнувах. Това е фантастичен персонаж, сложен, многопластов, изисква опит и огромна подготовка. А всъщност самият той е хлапе или поне не съвсем мъж.  Отговорността и изкушението за мен са големи. Ибън е нещо като Хамлет на Американската драматургия. Това е рядка възможност. Нямаше как да не приема. Благодарен съм, че режисьорът Денислав Янев се спря на мен.

Как влияе театралният ти образ на ежедневието, извън театъра?

Ха-ха-ха, неочаквано силно влияе. Когато съм в нов процес, често започвам да гледам света през очите на персонажа си, така намирам нови пътища към него. Като казах през очите, се сещам, че когато репетирах образа на Гео Милев в постановката “Иконите спят” на Драматичен театър „Гео Милев“-Стара Загора, често ме хващаха да стоя с едно затворено око, за да разбера как Гео Милев е виждал света. Сами разбирате, това ме вкарва в множество комични ситуации, но в нашия си театрален етер това е нормално поведение. Така е и сега с образа на Ибън, който градим като бунтар, трикстър по душа. Често се улавям как дебна да се пошегувам с другите, да ги преметна, за да  се усъвършенствам. В реалния живот обаче, оказва се, е доста по-сложно и неведнъж аз излизам преметнатият.

Коя според теб е най-силната човешка страст?

Тази под брястовете. Не, сериозно! Това е дълбока тема и трудно мога да говоря с лекота за нея. Затова е театърът – за да изричаме неща, които не бихме си казали в ежедневен разговор, дълбоки истини. Ето например – в репетициите на „Страст под брястовете“ разпалено говорим за страстта да притежаваш. Да изкрещиш пред другите „Това е мое!“. Е, има и други дълбини, до които стигаме, но за тях не смеем да говорим на по кафе.

Кои са универсалните послания в пиесата „Страст под брястовете“?

В спектакъла разглеждаме земята като поле на битка между различни и еднакво валидни претенции за собственост. Земята, територията като източник на идентичност. Прекомерното желание за притежание и контрол, което компрометира човека и стопира възможността за същинска връзка с другите, е също тема, която разглеждаме. В този свят възрастните заприличват на деца, готови да убият в жестоките си игри на собственост.

Драматичен театър Търговище

 

Първи впечатления от последно прочетеното : История на Евангелската Съборна църква в Панагюрище - п-р Данаил Игнатов

След няколко месеца привидна почивка от четива, ми трябваше нещо кратко и живо интересуващо ме, за да успея да го завърша и сервирам тук. Чакай, ще кажете, that escalated quickly. Работата е там, че в последните повече от два месеца бях зает да изчитам хиляди страници от всевъзможни американски архиви в търсене на повече информация за моя съгражданин Събо Николов (1870-1957), за когото в съюз с инж. Цвятко Кадийски се съставяше биографична книга. Една от пролуките в житейския път на Събо се оказаха най-първите години на него и на майка му Гана в протестантството, което изиграва много важна роля в целия живот и на двамата. Един от достоверните източници за такава информация се оказа тази малка книжка.

За скромната си цена от 5 лв  и обем на текстовата част от около 60 страници тя наистина е събрала доста ценни факти от историята на Евангелската църква в Панагюрище. Покрай търсенията ми за живота на Събо вече си бях изяснил какво ще рече съборна, кои са американските мисионери Кларк и Марш, какво е влиянието на мис Елън Стоун тук преди да стане известна от "Аферата мис Стоун". 

Освен интересуващите ме теми и герои, в книгата хронологически са изложени и много други истории на личности, кои от Панагюрище, кои - не, които са изиграли своята роля в създаването, развитието и възстановяването на църквата в града ни. Дори съвсем страничен читател като мен може да открие любопитни неща, като това как Петко Р. Славейков е един от преводачите на първата Библия на новобългарски език заедно с д-р А. Лонг, както и за живота на "протестантина" Стоил Финджеков - майсторът на черешовите топове от април 1876 г.

Anna Hells' Fantasy place : Дамски наръчници за оцеляване

Софи Ъруин

Не са много класическите регентски романи на български, които не залагат на хаотични и нелогични пиперливи сцени и/или преживявания тип истории от вестник Лична драма, както и най-вече на бурите от личностните съмнения, така характерни за младите подрастващи, разразяващи се у главните персонажи, независимо от тяхната фикционна възраст. И вероятно това върши чудесна работа при читателите от новите поколения, но за онези понесли напредването на годините, желанието за добре написана проза с персонажи, които са простичко казано симпатични, става предимно водещо в избора на книги. А това прави доста трудно намирането на леки четими текстове. Поне досега.

Книгите на Софи Ъруин са романтични, нежни, но най-важното – забавни. Дори да се случват дикенсови обрати в живота на младите им главни героини, те успяват да запазят присъствие на духа и да проявят чувство за хумор, залагайки в ухажването на картата с остроумните словесни битки, а не на грубоватото попипване из тъмните ъгли на балните зали. Не, тук ги няма онези парещи сцени, които карат много читателки да си купуват книгоразделители прокламиращи, че истинските дами не гледат порно, ами си го четат (абсолютно невярно, Карън – прочети малко Сад, Батай и Аполинер да те видя каква дама ще си накрая), но има добра лека проза, разтоварваща, ненапрягаща и някак обнадеждаваща, истински свеж полъх за претовареното от реалния живот съзнание.

Е, признавам, не говорим за класа от нивото на Джейн Остин, но все пак забавна, романтична комедия на нравите е предпочитаното ми четиво за отмора. Така де, естествено, когато не чета за криминални разследвания и не гледам документалки за серийни убийци – знаете как е, морбидното е виднаги актуално. Но всяка забавна история за елегантни, интелигентни и готови на всичко златотърсачки, или току започнали живота си наново млади вдовици с непризнати таланти и неутолимо желание за приключения ме откъсва доста качествено от непосилната лекота на битието. Софи Ъруин не пише достатъчно бързо, така че нова книга от нея ще има чак другата година, но „Как да разкараш лорда си за 10 дни“ признайте си е доста обещаващо заглавие.

Читателите казват

За „Седем писма от Париж “ от Саманта Веран

Препоръчвам тази книга. Няма да ви остави докато не я дочете до края

Не искам да се повтарям със суперлативите на рецензиите от другите писатели, с които започва книгата.

И тъй като много ми хареса книгата я препоръчах и на други хора в електронните медии . Прави ми впечатление ,че в Читанка ,в автобиографията на Саманта Веран не е написано нищо .Всъщност е книга мемоар за нейния живот,но мен ме интересуваше най-вече други книги на тази писателка. Не вярвам ,че за около 20 години да не е издала друга книга тази толкова талантлива писателка.

От форума

Авторски текстове • Re: Автономия

Каква е матрицата?

Ежедневието не е нищо друго освен просто повтарящ се модел. Наблюдаването на определен момент във времето и пространството разкрива тези модели. Те са толкова дълбоко вкоренени в нашата рутина, че ги приемаме като единствената реалност. Добър пример за това е автомобилният трафик. Статичен човек, който го наблюдава на прозореца, го вижда като поток от случайни електрони. Но всичко това е дълбоко програмирано. Всяко повтарящо се поведение в обществото извън основните естествени е създадено от набор от правила и технология. Това е, което наричаме матрица.

В последно време тя става все по-невидима за субектите на нейното влияние. Повечето масови технологии не са случайно изобретение, а внимателно изработен метод за социален контрол с отпечатани входове и изходи. Когато човек започне да забелязва тези неща, най-честият въпрос става - това част от матрицата ли е или естествена рутина? Простият отговор изглежда е - можете ли да обясните причините зад това или не, видими ли са те за субектите или не? Ще се изненадате, че основният набор от ценности, управляващи цялото социално поведение, е напълно изкуствен. Отвъд храната, съня, подслона, сигурността и чифтосването почти всичко останало е матрицата. Най-дълбоките му корени са ценностите, които приемаме, без изобщо да поставяме под въпрос.

Вземете например семейство. Човек би казал, че това е естествена конструкция. Но не е. Семейството вероятно е първата социална конструкция на разделяй и владей. Това е прародината на нацията. Ако се замислите, хората като социални животни винаги са живели на групи и са се стремели към единство през цялата човешка история. Един свят, един език, едно човечество. Но тук се намесва елитът. Първата подгрупа, която някога е установила контрол над други подгрупи, сега има мотивация да разделя и владее, за да управлява. Тъй като е малцинство, няма друг начин да се контролира мнозинството. И създаването на семейството се оказа единствената най-устойчива структура, създадена досега от тях. Той установява принципа на частната собственост много преди познатата сега нейна форма. Концепцията за родители и деца е същата концепция, която виждаме във всички по-късни структури - управляващи и управлявани, собственици и притежавани, даващи и вземащи. Някой може да възрази, че семейството е грижа и любов и това със сигурност е валидно. Но правната концепция за семейство основно разделя обществото на единици и поставя това в рамка на управление.

В крайна сметка това се превърна в много твърда структура под формата на брак, издръжка на деца, разделяне на собствеността и т.н. Защо тази първа форма на разделение беше необходима на елита? Първо и преди всичко, за да могат да образуват кръвни линии, които се простират отвъд единствените им жизнени линии. Това е единственият начин те да станат династия, която се простира от настоящето до бъдещето. Чрез прилагането на правила като наследството те се бетонираха във властта завинаги. В същото време те постигнаха разделяне на основната група, което улесни управлението и управлението. След това семействата се развиха в нации, отново за да защитят кръвните линии на владетелите. Парадоксът е, че в крайна сметка, когато те грабнаха глобалната власт, тази конструкция стана остаряла и пречка за техните стремежи. Те се нуждаеха от разделение само за да отслабят основната група и да вземат властта. След като го направиха, техните интереси се съгласуваха частично с тези на основната група. Тъй като те имат контрол над цялото население, сега всяко разделение е нежелателно за тях, тъй като представлява алтернативна форма на власт и автономия. Така че те се нуждаят от обединено човечество под тяхно управление. Това е мястото, където индивидуалната автономия се доближава повече от всякога. За да постигнат целите си за глобален контрол, те се нуждаят от атомизирани индивиди без етническа, семейна, религиозна или друга принадлежност. Обратно към примера с обществото като дете, те трябва да бъдат единствените родители на цялото човечество. В исторически план това е единственият момент, когато интересите на елита и индивида са толкова съгласувани. Разбира се по две напълно различни причини. Елитът иска обединено човечество, което е лесно за управление. Индивидът иска същото, но максимална автономия и лична свобода.

След представянето на алтернативна история на човечеството се надявам, че скъпият читател вече разбира защо имаме историческия шанс да постигнем единствената форма на общество, която никога не е била опитвана - естествения ред на взаимодействие между партньори.

Статистика: Пуснато от mar1n3r0 — 29 април 2024, 20:36


Авторски текстове • Re: Автономия

От битове към кубити – как преходът от бинарен към квантов начин на мислене проправя пътя към автономията

Живеем в бинарен свят. Всяка мисъл и действие се управляват от правилото на бинарността. Сега какво е двоично? Двоичният файл е изкуствен набор от термини, приети като норма. Това е 0 и 1, вярно и невярно, истина и лъжа, тук и там, случило се, не се случило. Може би си мислите, че няма алтернатива и това е просто природата. Но не е. Бинарното мислене е изобретено отново, както се досещате, за по-лесен социален контрол. Сега къде се прилага? На практика навсякъде, но най-доминиращата му форма е - средствата за масово осведомяване.

Основната цел на една медия е да бъде източник на истина, пътеводна светлина, информационен канал, който тече само в една посока – от производителя към потребителя. Това е може би най-мощният метод за контрол на съзнанието досега, по-добър от насилието и мъченията, просто защото влияе върху съзнанието. Никой физически метод не може да постигне това. Как работят медиите? Te действат като междинен слой, който превежда реалността в отделни мехурчета. Ако се замислите, всеки човек живее в един балон от информация. Можете да интерпретирате само факти, които сте наблюдавали и се случват около вас. Така че за всичко останало в света разчитаме на медиите, за да научим за това. От местно към глобално. Те се появиха като канал за синхронизиране на събития от реалния живот, започвайки с вестници. С появата на телевизията и интернет по-късно ролята се промени напълно. От обикновен агрегатор на събития медиите се превърнаха в двигател за интерпретация, създател и контролер на общественото мнение.

Сега как това се отнася към нашата бинарна/квантова тема, може да попитате? Откровено медиите разчитат на бинарната концепция докрай. Те преобразуват всяка част от информацията във вярна и невярна, като по този начин формират мнение у потребителя. Това мнение, когато се налага систематично, се трансформира в модел. В крайна сметка глобалните медии създадоха колективен глобален кошерен ум - маса от хора, които вярват в едни и същи неща и мислят по един и същи начин. Когато се сблъскват с противоречива информация извън своята сфера на контрол, медийните хищници въведоха термина фалшиви новини и проверки на факти, за да поддържат статуквото си над бинарното мислене.

Това е мястото, където qubit влиза в играта. Кубитът представлява състояние на информация, което може да бъде 0 и 1 едновременно. На пръв поглед може да не намерите това за релевантно спрямо примера с медиите, но то буквално променя всичко. Най-важното е, че променя начина, по който мислим за събитията. Докато досега се обръщахме към медиите, за да разберем просто вярно или невярно, сега, когато знаем, че това е изкуствено и че и двете могат да бъдат валидни едновременно, започваме да мислим по различен начин. Новият начин на мислене, който qubit представлява, работи с вероятности. Така че вместо да търсим потвърждение или отказ, ние започваме да търсим процент на вероятност, че дадено събитие се е случило.

Сега съчетайте това с концепцията за репортери и свидетели и ще получите напълно нов тип медии. Такъв, при който хората представят това, което са видели с възможно най-малко тълкуване, а други, които са били свидетели на същото събитие, добавят повече информация за него. Колкото повече свидетели, толкова по-голяма е вероятността събитието наистина да се е случило. Но никога не можем да сме сигурни дали наистина е така. И не е нужно, защото имаме лична толерантност към риска. Някои хора ще интерпретират 10% от вероятността като "истина", други ще се нуждаят от 60% или повече. Това, което се променя в играта, е, че вече не се нуждаем от този централен валидатор, за да ни даде крайното състояние. Нашето мислене се променя от двоично към квантово и приема вероятността като нова норма, като по този начин прави имунизирани срещу централен контрол на информацията.

Може да кажете, че всичко е чудесно, но това е само концепция. Е, сега можете да го изпробвате под формата на peer-to-peer медийна платформа, която е изцяло базирана на квантово мислене (https://github.com/stateless-minds/cyber-witness).

Статистика: Пуснато от mar1n3r0 — 29 април 2024, 20:26


Авторски текстове • Re: Автономия

Обществото като дете

Представете си обществото като дете. През човешката история то винаги е било гледано от някаква форма на елит. Този елит е играл ролята на родителите. Ако продължим с тази метафора, в момента обществото е на възраст между 3 и 18 години. Сега каква е ролята на родителите? Те защитават детето, възпитават го, контролират го, наказват го и го награждават. В крайна сметка детето се оформя от модела на родителите. Тези форми на отношения и поведение в крайна сметка изолират детето от заобикалящата го среда. Изолацията от своя страна прави детето неподготвено за реалния живот. То не може да взема решения самостоятелно, следователно не може да се учи от собствените си грешки. Така че детето е в безкраен цикъл на детството и е изкуствено задържано, така че да не може да влезе в юношеството. Това може да се наблюдава във всички форми на новини, маркетинг, реклама и политика. Всички средства за масова информация играят насочваща роля, когато се отнасят към зрителя като към дете. Това е психологическа тактика, която поддържа ниво на подчинение, желано от елита.

След като разгледахме всичко по-горе, можем да стигнем до извода, че единственият начин да надраснем този етап е да се сблъскаме с реалността като автономни индивиди и да опитаме пътя на преднамерената не-йерархична структура. Разбира се, първите няколко години ще бъдат много предизвикателни, докато възстановим нашите автономни умения. Но точно като дете, това е единственият начин да се учим от грешките и да се развием в това, което сме по природа.

Статистика: Пуснато от mar1n3r0 — 29 април 2024, 20:21


Помощ за конкретни издания • Re: "Влакът" на Жорж Сименон

Здравейте, този превод на руски може да Ви свърши работа, въпреки че има леки отклонения от оригинала:
//www.lib.ru/DETEKTIWY/SIMENON/simenon5.txt
Не съм много сигурен, но мисля, че не е издавана на български. На френски може да я намерите като "Le train", Georges Simenon, 1961.

Статистика: Пуснато от domino1 — 25 април 2024, 15:33


Общи приказки • Re: Архиви на 'Моята библиотека' в FB2, EPUB и MOBI формат

Здравейте, линковете (торентите) нещо не работят.
Дайте повече подробности. Как не работят? Коя програма използвате за сваляне? Колко време изчакахте за обновяване на пиърите?

Статистика: Пуснато от pechkov — 22 април 2024, 11:27


Авторски текстове • Re: Автономия

Структурно мислене

Искам да ви разкажа за промените които се случиха в образованието. Вече нямахме институции които да се грижат за това. Това което наричахме образование сега беше глобална онлайн библиотека където свободно събирахме и черпехме цялото ни знание. С отпадането на принудителния нормиран труд отпадна нуждата и от конвейр който да произвежда кадри. Благодарение на автоматизацията и научния прогрес имахме толкова висока производителност, че можехме да работим колкото, когато и каквото поискаме във всеки един момент. Бившите работни места се превърнаха в нещо като клубове по интереси без нужда от записване, графици и екипи. Всеки идваше и си тръгваше когато пожелае и правеше това което му е интересно. Това водеше до още по-голяма креативност и иновации които на свой ред намаляха допълнително нуждата от човешки труд. Но замяната на човешкия труд не бе хаотично действие както в някогашната пазарна система. Сега този процес бе съзнателен и планиран. По всяко време се предлагаха идеи да автоматизираме нещо ново. Те не можеха да бъдат приведени в действие преди да бъдат общо гласувани. Тъй като търсенето определяше предлагането и вече нямахме разделение на производители и консуматори, то просто трябваше мнозинството да пожелае дадена стъпка за да бъде пристъпено към нея. Гласуването понякога отнемаше дни, а друг път месеци според това колко голяма би била структурната промяна от въвеждането на новата технология. Изготвяхме анализ на въздействие в който очертавахме краткосрочен, средносрочен и дългосрочен очакван ефект. Често пъти прибягвахме до методи различни от гласуване с мнозинство с оглед сериозността на възможните промени. Мнозинството работеше добре при по-малки структурни промени, но при потенциални по-големи такива понякога дори 1 глас против означаваше, че може би пропускаме нещо съществено. Подхождахме гъвкаво и индивидуално спрямо всеки различен казус. Нещата за които най-вече внимавахме бяха уроците ни от миналото. Спрямо всяка нова технология на първо място внимавахме да не създава зависимост, да не замества труд който е желан за извършване от хората и да не ни отчуждава един от друг. Постепенно се оформи нов вид мислене което определихме като структурно. Структурното мислене по същество представляваше способността на аналитично и критично мислене по проблеми. То формираше умения които имахме и бяхме забравили. В предишната ера на икономика на вниманието ние бяхме станали клипови хора непособни да свързват точките и да задържат вниманието си върху нещо за повече от няколко минути. Сега отново придобивахме способностите да мислим задълбочено, да разчитаме на вътрешния си глас, да мислим самостоятелно и винаги да имаме собствена гледна точка. Осъзнахме, че твърде дълго бяхме управлявани чрез манипулацията на продуктите които ни налагаха отгоре, а ние безропотно приемахме под формата на мода и натиск от обществото. Събуждането обаче не стана лесно или бързо. Всъщност промяната започна тогава когато мислихме, че е твърде късно за нея. Средата ни на живеене се беше превърнала в бунище от ламарина, хората бяха обездвижени и ги мързеше да вървят дори няколко стотин метра. Градовете се бяха превърнали в централизирани мравуняци задушени в смог, клаксони и врява. По някаква странна причина цялото това обезчовечаване беше избило към мания по домашни любимци и деца което правеше обстановката още по-нетърпима. Представете си абсурдната симбиоза от коли, велосипеди, кучета и деца на едно място и ще придобиете представата за хаоса в който бяхме принудени да живеем в нашите мега гета. Структурното мислене ни помогна да разплетем този гордиев възел от проблеми чрез децентрализация на градовете, премахване на колите вътре в тях, връщане на животните там където им е мястото – в дивата природа и отглеждането на децата като колективно бъдеще, а не като лична собственост. Заменихме желанието да имам с желанието да разбирам. Прекарвахме все повече време в беседи, дискусии, самоусъвършенстване и самоанализ.

Статистика: Пуснато от mar1n3r0 — 31 март 2024, 13:06