Знаете ли какво е "младо вино"? Играйте и спечелете Bouquet Nouveau 2017!

  • 14 998
  • 160
# 135
http://bg-mam.ma/p/1005197/35843410
Виж целия пост
# 136
младото вино е леко и свежо, почти без танин .. много ароматно Simple Smile
Виж целия пост
# 137
Всяка година в третия четвъртък на ноември производителите на младо вино отварят бурета от новата реколта. То е бедно на танин, произвежда се единствено от сорта гаме, има малинов цвят, има изразен плодов аромат и лек, свеж вкус. Младото божоле е без консерванти, затова се пие най-много до февруари догодина.
Виж целия пост
# 138
Гроздоберът на младото вино се извършва задължително на ръка, през септември. Мецерацията на виното е само 4-5 дни, и така се запазва свежият плодов аромат. В рамките на месец преминава през две ферментации, между реколтата и разливането в бутилките.
Виното се отличава с наситеност, свежест, богат вкус и силен ароматен букет.
Виж целия пост
# 139
 Младото вино е направено така, че да се изпива в рамките на максимум една година – колкото по-скоро, толкова по-добре.
Ароматният профил на тези вина е подчертано плодов (малина, банан, бонбони дропс и цветя), а телата им са изключително леки, свежи и почти без танини.  Важно те да се поднасят на правилната температура – 12°- 14° C – и да не бъдат подтискани от тежка и прекалено ароматна храна.
Виж целия пост
# 140
Младото вино се категоризира като вино за бърза консумация., със слабо съдържание на танин. Леко вино, с плодови нюанси. В моят град има винени дегустации на млади вина, които способстват да се популялизира този вид вино, и то с голям успех.
Виж целия пост
# 141
Младото вино е леко, плодово и свежо, а цветът му е богат откъм виолетови нюанси. По традиция то е направено така, че да се изпива в рамките на половин, максимум една година. И колкото по-скоро, толкова по-добре, защото чарът на младите вина е в свежестта и спомена за плодове, които носят.
Виж целия пост
# 142
По традиция младото вино е направено така, че да се изпива в рамките на половин, максимум една година. И неизменно важи правилото – колкото по-скоро, толкова по-добре. Защото чарът на младите вина е в свежестта и плодовостта им.

Ароматният профил на тези вина е подчертано плодов (малина, банан, бонбони дропс и цветя), а телата им са изключително леки, свежи и почти без танини. Затова е важно те да се поднасят на правилната температура – 12°- 14° C – и да не бъдат подтискани от тежка и прекалено ароматна храна.
Виж целия пост
# 143
Младото вино е за бърза консумация, в рамките максимум на една година, почти без танин. Силно изразен плодов аромат и лек, свеж вкус.
Виж целия пост
# 144
 Младото вино е направено по такъв начин, че да се изпива в рамките на половин, максимум една година. И най-важното правило тук е: колкото по-скоро, толкова по-добре.
Виж целия пост
# 145
 Младото вино е направено по такъв начин, че да се изпива в рамките на половин, максимум една година. И най-важното правило тук е: колкото по-скоро, толкова по-добре.
Виж целия пост
# 146
Младото вино е за бърза консумация, до една година.Без танин, със свеж плодов аромат.
Виж целия пост
# 147
Червено,с искрящи вълни,развяло грива-непобедени млади коне!И омая,която не се забравя!😊
Виж целия пост
# 148
Младото вино е за бърза консумация, до една година.Без танин, със свеж плодов аромат.И най-важното правило тук е: колкото по-скоро, толкова по-добре.
Виж целия пост
# 149
В предпоследната седмица на Ноември производителите на вино пускат на пазара повече от 30 милиона бутилки Божоле Нуво, които чакат да бъдат отворени.

По това време на годината барове, бистра и ресторанти поставят табелите пред заведенията си с надписа „Време е за новото Beaujolais Nouveau“. Сега е моментът да се отпразнува пристигането на новата реколта от първото червено вино за сезона. Специфичното за тази традиция, която е на над 50 години, е че Божоле-то се прави от сорта Гаме ноар, вид грозде, който не е особено подходящ за създаване на отлежали вина, за разлика от повечето други сортове! Но как винарите успяват да произведат годно за пиене вино и да го бутилират за такова кратко време, след прибирането на реколтата? Отговорът се крие в специалния процес на ферментация, наречен въглеродна мацерация, метод създаден във Франция през 30-те години на миналия век.

Прясно събраното и несмачкано грозде и дрожди се поставят в големи запечатани контейнери, напълнени с въглероден диоксид (в контейнерите няма въздух, тъй като благодарение на него се развиват определени микроорганизми). Заради собственото си тегло, гроздето бавно се раздробява и пада на дъното на контейнера и започва да ферментира, отделящо повече CO2. Целият този въглероден диоксид причинява вътреклетъчна ферментация на несмачканите гроздови зърна. Това значително ускорява създаването на вино с интензивен плодов вкус.

Виното божоле има характерен цвят рубин, клонящ към розово, тялото на виното е леко и с приятна киселинност. Божолето излиза много скоро –  само 8-9 седмици след прибирането на реколтата. Характерно за това младо вино е, че съдържа по-малко танини, за разлика от другите вина, а сулфитите (серни съединения) са повече.

Недостатъкът е, че по този начин не може да се създаде дълбок и комплексен вкус, но в случая никой не очаква това. Поради обилната си плодовитост, трябва да изстудите този вид вино и да го сервирате при температура от около 13°C. Това ще освободи пълния потенциал на божолето (повече за правилното темпериране на виното).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия