Defendyl® - имунитет за Вас и Вашето дете!

  • 30 545
  • 142
# 105
В началото на есента до края на зимата взимаме витамини.
Виж целия пост
# 106
Имунната система подсилваме с алое, фрешове, мед с лимон и орехи, витамини, излизане на чист въздух, дори през зимата, често проветряване на стаята и спане на по-хладно, по възможност без да се отоплява, когато навън не е много студено, за да не се изсушава въздухът. Благодарение на тези мерки малкият не е боледувал с месеци.
Виж целия пост
# 107
От есента почвам Имунобор Форте и Ескимо кидс. Чай с мед и пробиотици всеки ден и ампула вит.С при нужда. Проветряване, разходки навън (гледам да са ежедневни) и спане на по-хладно. Обличам я по-леко за градината, че много са им бурни игрите. Преди давах и шуслерови соли, но нямаше особен ефект и ги спрях. За мен и ММ - пробиотици, Ескимо капсули и витамини с цинк. Гледам да предлагам и повече сезонни плодове и зеленчуци.
Бих пробвала Дефендил вместо Имунобор.
Виж целия пост
# 108
Подсилвам децата с плодове и клеева тинктура.
Виж целия пост
# 109
Миналата зима започнах да им давам алое-гел. В началото бях много скептично настроена, но видях резултата - единственото разболяване за зимния период беше точно покрай Нова година, когато ги събрахме с болно детенце... Грипът не подмина и нас с баща им, но разликата беше, че те се оправиха за 3 дни, докато ние - за 2 седмици.
Тази зима алое пием и четиримата и за сега всички сме здрави Simple Smile Надявам се ио занапред да е така!
Виж целия пост
# 110
И най-добрата концепция може да претърпи фиаско при едно клинично проучване. Defendyl е тестван чрез различни студии, някои от които са плацебоконтролирани.

Тези студии са проведени в Централна и Източна Европа, тоест голяма част от държавите са от Европейския съюз.
Лично за мен това е предимството на Defendyl като продукт.
Здравейте, дали е възможно да ми помогнете да открия въпросните студии, за които говори професорът? В scholar.google.com не успявам да ги открия за съжаление... Интересуват ме единствено плацебоконтролираните. Благодаря!
Виж целия пост
# 111
Витамин Д/през зимния период/и витамин Ц, рибено масло, пробиотици целогодишно. От време на време вкючвам продукти с черен бъз и коластра.
Виж целия пост
# 112
За детето наблягам на плодове и зеленчуци,и чист въздух.Понякога се налага да давам и Ункадеп сироп.За нас вит.С
Виж целия пост
# 113
Повече консумация на плодове и зеленчуци - целогодишно, както и на прясно изцедени фрешове.
Виж целия пост
# 114
Здравейте,
давам витамин ц, клеева тинктура и сироп Sambucos nigra с черен бъз.  Peace
Виж целия пост
# 115
Прием на витамин ц и хранителни добавки, особено през есенните и зимни месеци. Пийваме чай и сутрин клеева тинктура няколко капки във вода или чая.
Виж целия пост
# 116
Храним се с много плодове и зеленчуци, а през зимата по лъжица сироп от мед, лимон и джинджифил. За децата купувам витамини, избягваме биенето на ваксина.
Виж целия пост
# 117
Подсилвам имунната система с Ехинацея,много плодове и сокове.Правя мед ,лимон и джинджифил.
Виж целия пост
# 118
Инфекциите на дихателните пътища са най-честите заболявания при децата

Заболяванията на дихателните пътища са едни от най-честите заболявания в детска възраст. Всяка година се появяват през есенно-зимния сезон. Дихателните инфекции могат да се разпределят според няколко критерии: място на инфекцията, причинителя, продължителността на болестта и усложненията.



Къде се намират инфекциите
Децата най-често се разболяват от инфекции на горните дихателни пътища (настинка, възпаления на синусите, ушите, гърлото и хранопровода). Тези инфекции по правило не са тежки. Aко се повтарят обаче и са продължителни, могат да повлияят върху качеството на живота на детето.

Продължителността и честота на дихателните инфекции при децата
По отношение на продължителността дихателните инфекции биват остри инфекции, повтарящи се (чести) остри инфекции, хронични инфекции, продължаващи повече от три месеца.

Честота на дихателните инфекции при децата:
   Малки деца (1 – 5 години) до 10 инфекции годишно
   Малки деца в детска градина до 15 инфекции годишно
   По-големи деца (6 – 12 години) от 5 до 8 инфекции годишно

Известни са два пика при такива инфекции. Възраст 6 – 12 месеца: детето е "изразходвало" предпазващите го антитела, наследени от майката преди раждането, но още не е развило напълно своите. Първи контакт на детето с други деца (детска градина, училище) – силна изложеност на различни инфекциозни болести, разпространявани от другите деца в групата.

Какви са признаците за дихателна инфекция?
Общи симптоми: повишена температура, умора, слабост, сънливост, треска, раздразнителност, главоболие, болки в мускулите и ставите, загуба на апетит. Симптомите се развиват различно при различните болести, а сериозността им зависи от готовността на имунната система на детето да се бори с инфекциите.

Разбира се, инфекциите с вируси, които при по-големи деца предизвикват по-леки реакции, при новородените или кърмачетата могат да доведат до усложнения. Повтарящи се, но леки вирусни инфекции (напр. обикновена простуда, ринит) при повечето деца не изискват задължителен лекарски преглед и в повечето случаи отшумяват след 5 до 7 дни. За разлика от възрастните, повечето вирусни инфекции при децата обикновено се съпътстват и от повишена температура.

Най-много можем да направим с прости мерки, преди всичко по време на епидемия (през есенно-зимния сезон)

1. Избягване на затворени помещения с много хора:
   Търговски центрове
   Детски площадки
   Посещения при болни

2. Лична хигиена:
   Измиване на ръцете няколко пъти на ден със сапун и вода
   Закриване на устата с лакът при кихане и кашляне

3. Здравословен живот:
   Уравновесено хранене (много сезонни плодове)
   Движение на чист въздух
   Достатъчен сън

Кога задължително да посетим педиатър?
Температурата продължава повече от 5 дни
Лицето на детето е бледо, пепелносиво или синкаво на цвят
Не се отзовава бързо
Има признаци за увеличена дихателна дейност (диша през ноздрите, вдлъбната ямичка под врата, диша с коремчето) или диша учестено (6 – 12 месеца над 50 вдишвания/мин, над 1 година – над 40 вдишвания/мин)
Детето стене
Отказва храна и течности, по-рядко пишка, има суха лигавица
Има подути стави или крайници
Има кожни кръвоизливи, които не избледняват при натиск (петехии)

Бебетата и кърмачетата до шестия месец все още имат незряла имунна система. Затова е нужно да ги заведете на педиатър, ако температурата е над 39 градуса повече от един ден или показват един от горните признаци.

Defendyl® - Имунитет за Вас и Вашето дете!
Виж целия пост
# 119
Още в края на есента и в началото на зимния сезон увеличавам приема на витамини и хранителни добавки. Правя повече фрешове. Повече грижи обаче полагам за детето, защото имунната му система трябва да успее да се пребори и с вирусите, които върлуват в детската градина. Получава се така, че отива здрав и след ден пак е заразен. Давам му пробиотици и витаминни добавки. Много съм доволна от ефекта на Ехинацеята.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия