Американски колеж - дванадесета тема

  • 58 505
  • 752
# 510
Колежът има поне една седмица по-дълга коледна ваканция от тази по МОН.
Благодаря!Надявам се всичка да е ОК
Виж целия пост
# 511
Отделете време да прочетете темите за АК, полека-полека, всичко вече е питано и му е отговаряно. Аз лично бях от безкрайно изненаданите от дългите коледни ваканции. Толкова изненадана, че в 8 клас бях направила "грешна" (в смисъл - къса) резервация за ски по Нова година и после, не вярвайки на очите си и на календара на сайта на Колжеа, няколко пъти питах в темата.
Виж целия пост
# 512
https://www.acs.bg/Home/Admissions/Tuition_Rates_and_Scholarships.aspx
Много моля преди да питате, да посетите сайта на Колежа. Има версия и на кирилица.
"Такса за български ученици, кандидатстващи след 7. клас и приети след полагане на Приемен изпит 2018:  6350 € "
Благодаря! Това е годишна такса ли е? И после част от учениците кандидатстват за намаление.
Сега разбирам, че може да се кандидатства и след 8 и след 9 клас. Но май след 7 е за предпочитане.
Ще се постарая да прочета старите теми.
Виж целия пост
# 513
Годишна. Плаща се на 2 транша, и да, има % отстъпки от таксата, в зависимост от финансовите нужди на семейството на приетия ученик. Колежът решава за % отстъпка година за година.
Виж целия пост
# 514
Здравейте, интересувам се какви часове имат осмокласниците следобяд? Това, следобяд, някакви допълнителни занимания ли са, защото доколкото разбирам, едва след като се приберат започват да пишат домашни.  Също така, спортът, който се предлага-баскетбол, тенис и т.н.,  извън учебния ден ли е, примерно от 17-18ч ли?
Извинявам се, че малко глупаво си задавам въпроса, но накратко  8 часа активно учене, без домашните, не ги ли уморява много?
Виж целия пост
# 515
Бяхме пускали в миналата тема примерни учебни програми... но не си спомням осмокласна дали имаше... 6-8 часа дневно имат и не, следобяд не е занималня, часове са си. Уморяват се, но в рамките на приемливото. Домашни и проекти се пишат вкъщи, някои са дългосрочни, така че е въпрос и на планиране на времето. Ако имат свободно време между часове и клуб/спорт, сядат и в библиотеката и читалнята (отново има такава) или с някое от местата за почивка, четат си и си пишат, че е чудо невиждано, за никой не е странно (участващите в мюзикъла най-редовно го правеха Wink)
Спорта е в клубовете, така, че е след 15:45 (обикновено).
Виж целия пост
# 516
Здравейте, след като кампанията за нас приключи, исках да споделя нещо, което ми липсваше в организацията по кандидатстването на Американския колеж. Моето дете избра Немската гимназия и в крайна сметка ние подкрепихме този избор. За нея и нас приемането й в колежа беше "неочаквано" - сигурно има такъв процент семейства, макар и малко. Опцията за частно обучение не е стояла пред нас и въпреки убеждението ни, че това е сред най-добрите училища у нас, не сме подготвяли детето дори психически за такъв избор. Подготовката му беше за Немската и съответно и нагласата. В крайна сметка обаче то реши да кандидатства в АК и беше прието за всеобща - негова и наша радост. В кампанията за намаляване на учебната такса от Колежа бяха съвсем коректни и напълно според очакванията ни (както беше казал един потребител - да ти е посилно, но не комфортно). Това от което имахме голяма нужда - и най-вече детето, беше един нов, междинен Ден на отворените врати в колежа, вече за приетите и поканени за записване деца. Това щеше да помогне да види учителите, средата, която не е толкова "страшна" (социална среда, съвсем различна система на обучение и т.н.) и да почувства училището като свое. Ходихме на арт-феста, там попаднахме на учителка, която обясни, че след като детето се колебае, по-добре да си отиде в Немската, защото "в колежа много се учи" и така... Както и да е. Просто мисля, че е добре колежът да прави такива Дни на отворените врати - целево, след обявяването на първите резултати, за по-добро ориентиране. Така правят другите елитни гимназии например - НЕГ веднага след излизането на НВО направиха ден за деца и родители, които искат и евентуално могат да влязат там.

Поздравления на всички деца, които са направили избора да учат в АК, както и на тези, чиито усилия са се увенчали с успех и са избрали и друго хубаво училище.
Виж целия пост
# 517
... попаднахме на учителка, която обясни, че след като детето се колебае, по-добре да си отиде в Немската, защото "в колежа много се учи" и така...
Възможно ли е поне малко по-сериозно отношение?
Виж целия пост
# 518
... попаднахме на учителка, която обясни, че след като детето се колебае, по-добре да си отиде в Немската, защото "в колежа много се учи" и така...
Възможно ли е поне малко по-сериозно отношение?
В смисъл?
Виж целия пост
# 519
И за нас приемането не беше очаквано, защото се готвеше за НВО само. Преха я  в немската гимназия , но дъщеря ми избра колежа. Според мен , човек трябва да я наясно с позитивите и негативите преди да вземе решението за кандидатстване. Най-малкото трябва да си наясно дали може да поемеш таксата. Ние ходихме на дните на отворени врати и в колежа , още м.10.2017 и на отворениете врати в 1 НЕГ. В колежа подробно разпитвахме децата, които ни развеждаха , а и аз лично получих много информация от тук. Отворените врати в 1 НЕГ , лично мен ме разочароваха  ( може би очаквах нещо повече). Моето мнение е , че просто човек трябва да намери нужната информация достатъчно рано.
Виж целия пост
# 520
В НЕГ отворените врати също са преди приема, нищо че са след НВО. Набутани са в 2-3 поредни дни в доста по-ограничено време... и информация.
Вие сте решили да не е АК - ОК. Но със сигурност това не е било на основание, че не сте имали още един ден за обиколка на сградите Hands V И си е било съвсем информирано решение.

ПП: Почти съм сигурна на коя учителка сте попаднали... и съвсем очаквана реакция, ако въпроса е бил зададен, както се представя тук! Тя самата изисква много учене и е на позиция, че ако някой иска да не си дава зор, да не го прави, това си е негово право, но... "Щом си тук (при мен), спазваш изискванията и учиш с високо темпо! Ако имаш съмнения, че това е твоето място, значи това не е твоето място!"
Виж целия пост
# 521
Пенева, подшушни коя е учителката! Stuck Out Tongue Winking Eye
Виж целия пост
# 522
Пенева, подшушни коя е учителката! Stuck Out Tongue Winking Eye
Мис И, по английски на осмокласниците Wink (само предполагам, де!)
Много си личат "нейните деца" в 9ти клас, някак не усещат засилилото се темпо от многото дисциплини на езика Wink
Виж целия пост
# 523
Позволявам си да се включа и аз с въпроси, тъй като АК представлява потенциален интерес за моята бъдеща седмокласничка.
Относно съвета на bunovа за готовността за поемане на таксата може ли да обясните как може родителите да са наясно дали ще може да плащат таксата, при условие , че финансовите условия се обявяват една след като приемат децата? Или може би визирате, че всеки родител, който е решил, че това е училището за своето дете, би трябвало да има готовност да заплати пълната такса, а другите изобщо да не кандидатстват? 

А също така за "много учене" какъв е смисъла на това "сплашване" още на входа? От къде може да е сигурна преподавателката колко е учило детето преди това, че сега ще му бъде много? И въобще "много" е субективно понятие-за всеки количественото усещане е различно.
Виж целия пост
# 524
След като ученикът е приет, се подават документи за финансова помощ. Решението дали и в какъв размер ще се отпусне помощ излиза достатъчно рано, за да се прецени дали тя е удовлетворителна и ученикът да се запише в друга гимназия при недостатъчна помощ. Обаче това работи за първата година. След това се кандидатства година за година по същия начин и човек може само да се надява, че ако няма промяна в доходите, то и помощта ще се запази в същия размер.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия