Dove Men+Care в подкрепа на бащинството

  • 61 442
  • 775
# 345
Според мен повечето бащи ги е срам пред обществото да ползват отпуск по бащинство, независимо че имат право на това.
Аз като горд татко на близнаци бях запознат с полагащият ми се отпуск,разбира се използвах го щом бебетата си дойдоха у дома.Не виждам нищо срамно в това да ползваш отпуск по бащинство.
Виж целия пост
# 346


Бебето дойде! Мама е във възторг – тя го е усещала под сърцето си, а сега го вижда с очите си. Някак инстинктивно се грижи за него. А таткото не знае как да гушне дребното телце, чувства се непохватен и непотребен. Опитите му да се присъедини към отглеждането са пълна катастрофа.

Съпругата и тъщата не пропускат възможност да клъвнат самолюбието му като коментират как си оплита ръцете, с явния намек, че е по-добре да не се бута да помага. „А може би така е и по-добре – мисли таткото – Грижите за бебето са си женска работа”. Взема дистанционното и сяда на дивана вече убеден, че той пък носи парите и е уморен, не бива да го закачат...

Звучи ли ви познато? Прочетете новия ни материал за това какви са очакванията към татковците и как можем да им помогнем да ги оправдаят ТУК.
Виж целия пост
# 347
За отпуска: Защото не знаят, че им се полага, а които знаят - не го ползват или защото има кой да помага у дома, или заради намаленото заплащане. Някои са самоосигуряващи се на свободни професии. Как такъв да изтърве клиент, т.е. пари?
Как узряват татковците за родителството? Необходимо ли им е повече време, отколкото на една майка?
Според мен зависи от това колко чакано и желано дете е бебето, а също и от възрастта на бащата. Узряват когато ги натовариш с нещо и им обясниш как точно се прави и както точно очакваш от него. Не им е нужно повече време стига да не им пречи мързел или страх.

Не познавам бащи, които се справят по-добре от майка, нито такива, които искат да са по-добри.
Виж целия пост
# 348
1. Споделете защо според вас голям процент от бащите у нас не ползват полагащото им се по закон право да използват платен отпуск по бащинство: Защото много от татковците не знаят, а и заради работодателите. Вкъщи се е ползвал, за мен това е необходимост и голяма помощ за майката.
2. Как узряват татковците за родителството? Необходимо ли им е повече време, отколкото на една майка?: За мен зрелостта няма връзка с пола и годините. Човек узрява бързо, независимо мъж или жена, когато е отговорен и силно иска дадено нещо. Ние сме млади родители и станахме такива на под 25г. Самостоятелни, с добри работни места, заплати и жилище, макар и голяма част от него с ипотека. За мен не е необходимо повече време на бащите, а е нужно да сте точните хора един за друг. Той е много по-добър баща от по-възрастни от него, дори след като се върнах на работа след годинката на детето основно той поема грижите за нея. Мога да кажа, че в определени ситуации се справя дори по-добре от мен. Зрелостта е свързана с възпитанието и обкръжаващата го среда в семейството, в което е отраснал и примерът, който е виждал. Поне лично за мен.
3. Има татковци, които сякаш се раждат с това призвание и не им е необходима помощ от половинката, за да почувстват магията на бъдещото родителство. Вие познавате ли такива? Разкажете ни! Както вече споделих, мъжът ми е поел основата роля в отглеждането на детето. Той кара предимно нощни смени, когато е болна я гледа, иначе я води сутрин на ясла и я взима след това. Излизат на площадката заедно, общо взето се опитва да бъде добър баща. Естествено, че от майките няма по-добри Simple Smile Но полага пълни усилия с желание за това.
Виж целия пост
# 349
3. Има татковци, които сякаш се раждат с това призвание и не им е необходима помощ от половинката, за да почувстват магията на бъдещото родителство. Вие познавате ли такива?

Моят кум е точно такъв татко!
Виж целия пост
# 350
Има татковци, които сякаш се раждат с това призвание и не им е необходима помощ от половинката, за да почувстват магията на бъдещото родителство. Вие познавате ли такива

За съжаление не познавам такива.Мисля си ,че на мъжете им трябва повече време за да свикнат с малкото човече.Това с помагането за мен е просто помощ,а това да "почувства магията на бъдещото родителство" е нещо съвсем различно.Но за да се случи тази магия таткото трябва да свикне с бебето,да е сигурен в действията си,за да може да се наслади на всеки един миг прекаран с детето си.
Виж целия пост
# 351
Всъщност има.Все още малкият заспива само с татко си .И като цяло той преди мен разбира какво иска малкия .Може би ,тъй като още от новороден прекарваше повече време с него от мен Simple Smile
Виж целия пост
# 352
Повечето хора(бащи) се притесняват  да вземат полагаемият им отпуск за бащинство, поради факта че шефовете им гледат с не добро око на този вид отпуск.
Виж целия пост
# 353
Моят мъж е призван да гледа деца. Имаме си две и от самото начало не му е трябвало наставление как да сложи памперса или как да успокои бебето. Просто му идва отвътре. А сега като са малко по-големи, веднага ги въвлича в някаква занимателна игра.
Виж целия пост
# 354
Да, познавам.Един само,но е много добър пример.Къпе и двете деца от самото им раждане, защото съпругата му се е страхувала да ги къпе,във всяка свободна минута е с тях,участва и в игрите им,и в храненето,и в грижата за тях,дори наскоро се засякохме при един лекар,съвсем сам водеше малкото си дете на конституция.Дано има повече такива бащи като него.
Виж целия пост
# 355
Познавам ,да. Мой много близък роднина е неотлъчно при жена си във всеки един свободен момент. Но българинът сякаш до ден днешен се притеснява от отпуск по бащинство, заради некоректни работодатели.
Виж целия пост
# 356
Не познавам такива мъже, но важното е да помагат колкото могат в отглеждането на децата.
Виж целия пост
# 357
Как узряват татковците за родителството? Необходимо ли им е повече време, отколкото на една майка? Вижте какво са разказали други потребители и споделете вашите отговори и мнения в коментарите.

В нашият случай не стана веднага. В началото го беше страх да го хване и едвам го накарах, сега си го подхвърля насам, натам. Всичко с времето си. На мен също ми беше трудно в началото, но се справих по-бързо и може би, защото аз прекарвах повече време с малкият човек. Предполагам, че ако се налагаше той да е повече време с него, щеше да "узрее" много по-бързо.

Има татковци, които сякаш се раждат с това призвание и не им е необходима помощ от половинката, за да почувстват магията на бъдещото родителство. Вие познавате ли такива?
Не. По-скоро съм виждала еднорог.
Виж целия пост
# 358
1. Колкото и да е тъжно, защото много от бащите не са осигурени на реален доход. Ако излязат 2 седмици в бащинство, ще им се плати минимална сума, тъй като са осигурени на минимални за длъжностите си заплати. А в този момент семейството има особена нужда от пари и не може да си го позволи.
Е България сивата икономика, особено в сверата на търговията и услугите, в частност дребния и среден бизнес, е особено силно застъпена все още.
2. Ами моят мъж узряваше за родителството заедно с мен. Идваше на прегледите, на курса за бременни, вълнуваше да чуе сърчицето, присъства на раждането. И сега пак заедно се учим.
3. Не познавам никой до такава степен, освен мъжа ми и мен. А хората могат да изглеждат едни, а вкъщи да са други. Родителството е процес с много периоди, едва ли някой може да е подготвен за абсолютно всичките, все пак това би било равно на това да си подготвен изцяло за живота, а кой е роден такъв ?
Виж целия пост
# 359
Добър баща- обгрижващ по всеки възможен начин половинката си и детето. Безкрайно щастлив, отдаден на семейството и искащ да помогне. Да, има такива бащи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия