Dove Men+Care в подкрепа на бащинството

  • 61 357
  • 775
# 405
Важно е първите две седмици и таткото да си е вкъщи, защото тогава се изгражда първата връзка с бебчо и членовете на семейството.
Виж целия пост
# 406
Моят съпруг ми помага много,още като бях бременна,а сега като се роди ме отменя винаги,когато може.Оставяме да поспя или той става най-често през нощта.Супер доволна съм.Той е от хора,които им идва отвътре да са бащи.
Виж целия пост
# 407
Изключително важно е бащата да вземе полагащия му се отпуск. В първите дни от раждането на бебето, той трябва да бъде опора на майката - физическа и психологическа. По този начин създава връзка между него и детето.
Виж целия пост
# 408
Изключително важно е (поне за мен беше) таткото да е до майката и бебето в началото. Когато всичко е толкова ново и на моменти ти е страшно дори имаш нужда от помощ и подкрепа,а когато майката е спокойна нещата се нареждат много по-бързо.
Виж целия пост
# 409
Много е важно бащата е да вкъщи тези две седмици,защото след раждането майката има нужда от помощ и подкрепа.
Виж целия пост
# 410
Ами важно си е - особено ако го свържем с един по-преден въпрос за узряването на бащите. Ползвайки тези две седмици в грижи по малкото човече, то таткото определено по-бързо би узрял за бащинството.
Виж целия пост
# 411
Важно е бащата да е с бебето и майката още от първия ден. Според мен бащинството е сложна роля, особено в началото, когато майката вече има изградена връзка с  бебето още от бременността, преживели са заедно раждането и първите мигове от живота му и е възможно таткото да се почувства изолиран и ненужен, което се отразява на отношенията му с детето и майката. В моите представи първите седмици е нужен като силна опора, която съвместно с мама да положи всички грижи за малкото човече.
Виж целия пост
# 412
 Съпругът ми използва доста пълноценно тези дни,бях с операция и трудно ставах да го храня нощем,той при най малкото промърдване на мен или на бебето скачаше,хранеше го,къпеше го,помагаше ми в домакинството,според мен тези дни са много важни както за майката така и за връзката на бащата с детето.
Виж целия пост
# 413
Има татковци, които сякаш се раждат с това призвание и не им е необходима помощ от половинката, за да почувстват магията на бъдещото родителство. Вие познавате ли такива? Разкажете ни!

Моят съпруг е от този тип мъже,и сега знаейки че отново чакаме момче е толкова въодушевен все едно той ще ражда а не аз
Виж целия пост
# 414
Как узряват татковците за родителството? Необходимо ли им е повече време, отколкото на една майка? Вижте какво са разказали други потребители и споделете вашите отговори и мнения в коментарите.


Нашият татко узря много бързо бебето се роди 2 месеца по рано,трябваха много грижи и за двамата и таткото беше на среща във всяко едно отношение,за което "благодаря" и на шефът му който го съкрати само няколко месеца след като ни се роди бебето,беше на борса почти година и се грижеше за нас,
Виж целия пост
# 415
Отпускът по бащинство не се дава предимно от българските фирми, защото работодателите защото през това време трябва да заплатят на работниците, заместващи бащата, излязъл в отпуск, допълнителния труд. В повечето от чуждите фирми се използва този отпуск, което за жалост стимулира хората да избират тях а не нашенските.
Виж целия пост
# 416
Със сигурност татковците узряват по-късно от майките и при тях следродилната депресия трае по-дълго. Все пак сме различни и докато майката обръща внимание на възпитанието, психическото състояние на детето, настроението и прекарват много повече време с него, за бащата е важно да има стабилна работа и да изхранва семейството си, като, разбира се има и случай, в които ролите са обърнати.
Виж целия пост
# 417
Едва ли се раждат с това призвание, по-скоро се придобива, когато видят детето си. Чувала съм за мъжете на някой от приятелките ми, които им помагат, ако има проблем търсят, правят проучвания, звънят по доктори и т.н. Нека има повече такива мъже.
Виж целия пост
# 418
Според мен е добре в първите дни бащата да е със семейството си, за да се подготви психически и разбира се да помага на половинката си. Както и да оправя всички бумащини след раждането - документи, болнични, епикризи и пр. Така и бебчето свиква и с двамата родители.
Виж целия пост
# 419
Важно е.
Така помага и на майката, която трябва да се възстанови след раждането /особено след секцио/, а се създава и по-стабилна връзка между бащата и бебето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия