С какво да нагостя Свеки?

  • 1 372
  • 18
моляви за спешна информация защото ми е много спешно,свекито ще идва на гости и ми каза че ако и направя във иенско стъкло на микровълнова нещо корто ще е бързо и вкусно щяла да ме признае амаааа-нали знаете свекитата колко признават снахите си?така че разполагам със-яйца,сирене,пресни домати,мариновани гъби,шпеков салам маслини-малко.дайте ми идея моля ви кое как да нарежа и наредя за да стаане вкусно-плииииииииииз.предварително ви благодаря-но в 19часа ще са вкъщи със съпруга ми-мо;я ви помагайте Praynig  bouquet newsm17 newsm51 newsm10 smile3518 lalalala cook newsm10
Виж целия пост
# 1
Режеш всичко на парчета, слагаш в съда, най-отгоре чукваш яйцата, захлупваш и печеш. В началото на максимално, в момента, в който заври намаляш и допичаш на 100-150 гр. От тази манджа по-лесна няма!  chef
Виж целия пост
# 2
Имаш ли картофи?
Виж целия пост
# 3
да имам картофи
Виж целия пост
# 4
а нещо като в минути можете ли да ми кажете за колко минути се пече понеже моята микровълнова нее на макси и минимум просто електронно си избираш минути в които да печеш и т.н
Виж целия пост
# 5
Съжалявам, аз пека в обикновена фурна.
Не ползвам микровълнова.
Виж целия пост
# 6
Аз нещо не разбрах.Свекърва ти, ти е казала да и сготвиш нещо в МВ и да е готово в 7 часа, така ли?!? Shocked
Ми сготви и макарони в МВ Crazy
Или пък ако имаш направо готови програми, щом имаш и картофи, направи и ги. Crazy
Виж целия пост
# 7
даразбирам те ама някоя от тези прекрастни красавици ако може да ми каже набързичко нещо вкусно и лесно като включи и времето за което трябва да се пече или вари в микровълнова ще съм им много благодарна МОЛЯ ВИ ДЕЕЕЕЕ поставете се на мое място,писах тема защото знам че сте по компетентни от мен и знаете доста неще -затова ви се доверих  love001 newsm51 newsm10 Weary cook Two Hearts newsm17 newsm17 smile3525
Виж целия пост
# 8
имаш час и половина.
сложи два-три картофа нарязани на кубчета в йената, завърти на 15-на минути с много малко водичка. Вадиш и ги пробваш - трябва да са омекнали.  после слагаш колбаса, гъбите - всичко на парчета съответно, - ако е останала вода - изсипи я, сложи една кафена чаша олио.- продължаваш - значи салама,  гъбите, картофите са ти вътре, разбъркваш, сипваш разбити 2-3 яйца със около 200гр. сирене. Режеш домата на кръгчета и нареждаш отгоре. Завърташ това на 10 минути. Като можеш през това време да извадиш на 5-тата и да видиш - ако яйцето е готово, приключваш. Ако не пускаш пак вътре. Ако и на 10-мин. не е готово, завърташ на още 5.
Маслинките остави за украса, плюс малко зеления - магданоз, копър, квото имаш.

Ако имаш и друго - като материал - к азвзай, но това е достатъчно.
Ако имаш и кашкавал - можеш да настържеш в/у доматите.-
Виж целия пост
# 9
Предлагам същото, но оформено на пластове - ред картофи на колелца, ред гъби, ред домати и така...Саламът може да е най-отгоре - кръгче салам върху кръгче домат и в средата 1 маслинка. И защо трябва да е в МВ. На фурна също става за ок. 1/2ч. Според мен е по-вкусно.
Виж целия пост
# 10
ако имаш и чушка - печена-сурова-- слагай вътре.
 Режи после като торта и отстрани украси с домат - обелваш му кората спираловидно и правиш розичка. Ще я шашнеш.
Друго по-просто е: с остър нож - през средната част на доматаправиш дупки към вътрешността му - една резка мялко наляво, друга надясно - леле как обясних, но е много просто - така обграждаш целия домат с тези нарези и като го хванеш отгоре и отдолу - той трябва да се отвори и стои като цвете.
От краставицата режеш по дължината тънки ивички и ги завиваш  цилиндрично - пак наподобява цвете.
Виж целия пост
# 11
Предлагам същото, но оформено на пластове - ред картофи на колелца, ред гъби, ред домати и така...Саламът може да е най-отгоре - кръгче салам върху кръгче домат и в средата 1 маслинка. И защо трябва да е в МВ. На фурна също става за ок. 1/2ч. Според мен е по-вкусно.


може, но не салама отгоре, защото е шпеков и се предполага че е сух. По-добре някъде по средата.
И картофите стават по-бързо в микровелето, затова там
Виж целия пост
# 12
Сваряваш картофите предварително,нарязваш салама ,слагаш гъбите и маслините,заливаш със разбитите яйца и печеш 10 минути.Подправки каквито искаш!
Виж целия пост
# 13
А картофите най-бързо ще ги свариш като ги обелиш и ги сложиш в обикновенно найлоново пликче ,завързваш(БЕЗ ВОДА) и на максимална мощност 6-7 минути,зависи от количеството.
Пликчето се надува,но не се притеснявай няма да гръмне!!!
Виж целия пост
# 14
бонбончета отивам да кълцам продуктите на парченца но след малко се връщам да разгледам за отзивите ви Hug Heart Eyes  love001 newsm51 newsm10 newsm17
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия