За косъмчетата по лицето

  • 2 249
  • 40
Преди години отидох на козметик и ми махна "мустачките", но на следващия ден ми излязоха мното и много ситни пъпчици. Върнах се пак при козметичката, която повдигна рамене и каза, че нищо не може да направи Close Лека-полека се оправих.
В петъка реших да повторя процедурата, но вкъщи с лентички и положението сега е почти същото (пъпчиците са малко по-малко от първия път), все едно съм се ощавила. Към лентичките имаше и мазна кърпичка, която да ползвам, за да се успокои мястото, но май много-много не помогна. Sad
Моля ви, споделете как да се оправя с тоя глупав мустак, без да се възпалява после мястото. Дали след време кожата ще привикне и ще спрат да се появяват пъпчици или трябва да се примиря и да не си тормозя повече лицето?  newsm78
Виж целия пост
# 1
Преди години отидох на козметик и ми махна "мустачките", но на следващия ден ми излязоха мното и много ситни пъпчици. Върнах се пак при козметичката, която повдигна рамене и каза, че нищо не може да направи Close Лека-полека се оправих.
В петъка реших да повторя процедурата, но вкъщи с лентички и положението сега е почти същото (пъпчиците са малко по-малко от първия път), все едно съм се ощавила. Към лентичките имаше и мазна кърпичка, която да ползвам, за да се успокои мястото, но май много-много не помогна. Sad
Моля ви, споделете как да се оправя с тоя глупав мустак, без да се възпалява после мястото. Дали след време кожата ще привикне и ще спрат да се появяват пъпчици или трябва да се примиря и да не си тормозя повече лицето?  newsm78
Депилатоар? Пробвала ли си?
Виж целия пост
# 2
Аз си махам мустачките с кола маска сама в къщи вече няколко години. На мен също ми излизат пъпчици, но не всеки път. Като излязат се махат самички за два, най-много три дни.  Моята кожа цялата е много чувствителна при подобни процедури  Weary, но какво да се прави.  smile3503, не е болка за умиране Laughing
Виж целия пост
# 3
И при мене е страшно,пъпчици, червено, ами  и подуто. #2gunfire
Ще следя темата, направо над горната устна ми се разранява при опитите за махане на тоя противен мъх. Cry
Виж целия пост
# 4
Лазерната епилация не е ли по-добър вариант за мустачките? newsm78
По-скъпо е ,но трайно.
Виж целия пост
# 5
Майка ми си ги маха вкъщи с коламаска. Тайната е в това, че си ги маха вечер след като си е измила вече лицето и не се мокри повече до сутринта. Доколкото знам трябва да миант поне 2-3 часа без да се мокри епилираното място.
Виж целия пост
# 6
с пинсета,пак се зачервява ,но е краткотрайно
Виж целия пост
# 7
С пинсета съм пробвала, ама нещо неам нерви да си играя много. А като започнат да излизат, не се сещам за тях докато не ми направят впечатление  Cry,  в огледалото от близо. А веднъж пробвах с епилатора, леле не питайте какво се получи. То не бяха червенини, не бяха рани. Стана ми като ухлузено, ужасттт. Със сигурност няма да повторя  Naughty Naughty Naughty

А относно зачервяването, след процедурата пробвай с малко хума. Има ефект Wink /поне при мен/.
Виж целия пост
# 8
козметичката  на моя   приятелка  препоръча   след   епилация    да се  намаже  мястото с   крем  "здраве " или  " бочко"
Виж целия пост
# 9
Преди години отидох на козметик и ми махна "мустачките", но на следващия ден ми излязоха мното и много ситни пъпчици. Върнах се пак при козметичката, която повдигна рамене и каза, че нищо не може да направи Close Лека-полека се оправих.
В петъка реших да повторя процедурата, но вкъщи с лентички и положението сега е почти същото (пъпчиците са малко по-малко от първия път), все едно съм се ощавила. Към лентичките имаше и мазна кърпичка, която да ползвам, за да се успокои мястото, но май много-много не помогна. Sad
Моля ви, споделете как да се оправя с тоя глупав мустак, без да се възпалява после мястото. Дали след време кожата ще привикне и ще спрат да се появяват пъпчици или трябва да се примиря и да не си тормозя повече лицето?  newsm78

Тя как ти ги махна? Опитвала ли си с електрическа пинсета?
Виж целия пост
# 10
Лазерната епилация не е ли по-добър вариант за мустачките? newsm78
По-скъпо е ,но трайно.
Поддържам. Аз си направих една процедура преди два месеца и още не са ми излезли косми, за да ида на втората. Като цяло смятам, че наравих добра инвестиция в дългосрочен план.  Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Здравейте,

За "мустачките" използвам лентички на Лиция предназначени за премахване на косъмчета на лицето. Но преди процедурата почиствам добре лицето, измивам зъбите и т.н и след като се "оперирам" почиствам остатъците от лентичките с приложените кърпички. Не се мокря до сутринта и така мисля, че приключих с появата на пъпчиците и възпалената кожа. Беше кошмар!!! #Cussing out
Всъщност и аз обмислям варианта с лазерна епилация...
Leo, извинявай за въпроса, но споменаха ли ти, че космите трябва да са тъмни, за да могат да се отстранят, или това май беше за фотоепилацията newsm78
Виж целия пост
# 12
комикс за щастие нямам мустачки-руса съм и не се виждат, но само предположих. Да каже някой , който си е махал така!
Виж целия пост
# 13
Лазерната епилация не е ли по-добър вариант за мустачките? newsm78
По-скъпо е ,но трайно.
Поддържам. Аз си направих една процедура преди два месеца и още не са ми излезли косми, за да ида на втората. Като цяло смятам, че наравих добра инвестиция в дългосрочен план.  Simple Smile
Лазерна или фотоепилация - допреди няколко месеца ги махах така. Отскоро - по разбираеми причини - минах на варианта електрическа пинсета. Кола маската за мустачки не е много подходяща - защото там кожата е много нежна Simple Smile.
Виж целия пост
# 14
Аз се боря с лентичките на Strep за лице и съм много доволна  Peace , но винаги правя процедурата вечер, защото се зачервява мястото и със сигурност трябва да мине време докато се оправи  Rolling Eyes Не се мажа с кърпичките, защото са ми много мазни и ми се струва, че те възпаляват повече  Close. Ако е добре затоплена лентичката между пръстите, но не и прекалено размекната, нищо не би трябвало да остане по лицето, ако остане някое косъмче го махам с пинсетка и така. Издържа 1 седмица и после пак  Whistling
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия