Кое да махнем първо - бибата или шишето с биберон / за вода и мляко/

  • 1 639
  • 24
Четох една темичка, че с рязане на бибата успяло едно бебче да се раздели с нея. Браво на майка му  bouquet.
И на мен ми предстои същата борба, ама съм пред дилема - кое по-напред да махна, дали бибата или шишето с биберон. Или пък двете едновременно newsm78...
Нашата госпожица още пие мляко преди сън, а отделно цяла нощ пие от шишето с вода / за приспиване, защото се буди на всеки час, час и половина Twisted Evil/.  Бибата я ползва само за приспиване, после през нощта не я иска. Лошото е, че като се буди толкова често, не знам как ще мога да я приспивам без шише с вода. Дали пък да не изчакам да започне да спи непробудно цяла нощ / ама кога ли ще е това - не е ясно/.
Та, споделете опит, моля ви!
Благодаря предварително на отзовалите се bouquet!
Виж целия пост
# 1
ами според мен трябва да махнете водата. това будене нощем ми се вижда много трудно. аз навремето като му спирах млякото нощем му давах вода. но се намери една позната и ми каза да не давам вода, защото после ще започне да се събужда и да си търси водата. така и направих. но въобще не се събужда нощем. само ако е болен, превъзбуден. шишето му стои до леглото, ако случаино ожаднее, но това е много рядко. ние тази седмица махнахме бибата. по принцип пие и от чаша, но по-цветните сокове ги пием от шише, просто за да не се цапаме много. и вечер водата му оставям в шише за всеки случай.
Виж целия пост
# 2
както ти е казала герито, и аз бих премахнала първо тази вода нощем... според мен не е нормално да се буди толкова често, за да пие вода  newsm78 а както и ти казваш- тя се буди не защото е жадна, а за да се приспива с шишето. трябват здрави нерви, но мисля че ще стане, а след това трябва и бибата да махнете по някакъв начин. Успех!
Виж целия пост
# 3
И според мен е по-добре да махнете първо шишето а когато се събуди му дай биба,че да не се налива с вода като не е жаден.Полсе малко по малко и бибата махнете.Вече сте големи.
Виж целия пост
# 4
Мисля, че първо детето трябва да свикне да пие течности от чаша. Тогава ще е по- лесно отказването от биберона- залъгалка. Но все пак, при всички деца е индивидуално.
Виж целия пост
# 5
При Виктор първо махнах бибата, но малко преди това започнах да му давам всички течности освен млякото в шише с накрайник. След бибата, около 2 седмици след това, махнах и шишето с биберон за млякото и му дадох шише с накрайник. Малко се посърди, но свикна. Успех в начинанието  bouquet
Виж целия пост
# 6
Според мен трябва да замениш шишето с биберон с чаша с накрайник, който не капе. Синът ми пие и до сега вода през нощта, но от шише на Sigg (незнам как да го опиша).

Успех!
Виж целия пост
# 7
При Дияна 1во махнахме шишето с биберона. Около годинката, а може би и по-малка се научи да пие със сламка. За мен това беше добре дошло Simple Smile
Остана само бибероната-залъгалка, и то основно при приспиването.
Виж целия пост
# 8
махни първо бибата - самата ти казваш, че я използва само за заспиване, следователно е намаляла нуждата от нея.  Naughty

а около месец след успешното махане на бибата започни и с махането на шишето.

при нас ситуацията беше същата будеше се на всеки час, за да си търси изпуснатата биба.  Shocked след като я махнах започна да си спи и сега се буди най-много един път на нощ!
а шишето започнах да махам постепенно - 2 дни пие от шише един ден с лъжичка, така редувах около 2 седмици, после 2 седмици 2 дни с лъжичка - 1 ден с шише и после го махнах. въобще не е плакала за шишето!  Laughing
Виж целия пост
# 9
Аз първо махнах бибата,като сметнеш,че заспиваше с нея и се будеше по 20 пъти на нощ да я търси.Започнах да отрязвам по малко от върха й през  2-3 дни и най-накрая я махнахме.Оттогава спи много спокойно през нощта.
След това замених шишето с биберон с чаша с нетечащ накрайник.А като махнахме бибата спря да пие вода  през нощта .Всичко това стана преди 4-5 мес.
Успех!Щом ние успяхме,значи всичко е възможно.
Виж целия пост
# 10
Според мен трябва да махнеш и двете едновременно и вече да започнете пиене от чаша.Моят син от миналият месец пие вода и започнах от самото начало с чаша,без да е пил никога от шише.Но пък за сметка на това понякога заспива само с биба и полсе я изплюва,но все пак си я иска.
Виж целия пост
# 11
При Вики преди около седмица одрязахме биберона-залъгалка и вече дори не го търси. Водичка от много време пие от чаша, но млякото вечер си го пие от шише с биберон, който е с огромна дупка  Mr. Green Тази дупка тя сама си я направи  Mr. Green
Виж целия пост
# 12
При баткото първо махнах биберона . Laughing Шишето с мляко ползваше само през нощта а през деня пиеше от шише със сламка.    Впоследствие той сам се отказа от шишето през нощта може би около 2-3 месеца по-късно. УСПЕХ
Виж целия пост
# 13
според мен е най-добре първо да преминете към чаша/шише с накрайник, а след това да откажете и залъгалката. дъщеря ми пиеше от чаша с накрайник от около годинка, а залъгалката отказа сама малко преди да направи две. Вода и досега пие много, а вечер в леглото пиенето на вода е почти ритуал  Grinning , не се притеснявай от пиенето на вода, полезно е.
Виж целия пост
# 14
Аз смятам първо да махна шишето след това залъгалката. Ади от 1-2 месеца пие и от мек накрайник, и от сламка, само АМ вечер е от биберон. От следващата седмица смятам и то да е от накрайник, а около годинката ще пробвам да се разделим и с бибата.  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия