Каква ваксина ДТК сложихте?

  • 2 429
  • 37
Предстои ни ваксинация за ДТК съвсем скоро и се чудех каква ваксина да предпочета. Консултирах се с няколко лекаря, но установих, че колкото лекари, толкова и мнения.... Та сега се чудя... Помагайте!
Виж целия пост
# 1
ние сложихме от тази, която се полага по здравна каса
Виж целия пост
# 2
Инфанрикс
Виж целия пост
# 3
1-ви прием тетракт хиб+имовакс полио но плака много и  2-ри прием сложихме пентаксим
Виж целия пост
# 4
Убита- Инфанрикс, няма странични ефекти в цял свят вече слагат само убити ваксини.
Виж целия пост
# 5
Инфанрикс. Нямаше никави проблеми,препоръчвам! Peace
Виж целия пост
# 6
Тетра-акт хиб и Имовакс (полио). Нямаше странични ефекти.
Виж целия пост
# 7
Инфанрикс.
Виж целия пост
# 8
ние сложихме от тази, която се полага по здравна каса

и ние, но не препоръчвам
Виж целия пост
# 9
ние сложихме от тази, която се полага по здравна каса
и ние, нямаше странични ефекти.
Виж целия пост
# 10
Първите две бяха по здравна каса, а последната беше Инфанрикс. Струва към 30 лв. и ако не те притесняват парите ти препоръчвам да сложиш такива ваксини. Няма лоши реакции, защото коклюшната субстанция във ваксината е с убити вируси. Иначе до колкото знам дифтерит и тетануст субстанциите не правят проблеми.
Между нас казано четох, че ДТК можела да предизвика множествена склероза  #Crazy Дано не е така  Praynig
Виж целия пост
# 11
Инфанрикс!
Виж целия пост
# 12
Още един глас за Инфанрикс.
Виж целия пост
# 13
Между нас казано четох, че ДТК можела да предизвика множествена склероза  #Crazy Дано не е така  Praynig

и аз четох в "Какво те чака през първата година на детето", че в изолирани случаи, като странична реакция от ваксината могат да се получат мозъчни възпаления и впоследствие трайни увреждания. Затова детето трябва да се следи особено внимателно през първите 48 ч. от поставяне на ваксината за много висока Т, прекомерна сънливост, побледняване и т.н.
Виж целия пост
# 14
Благодаря ви, мами!
Виждам, че най-много от вас са се спрели на Infanrix. И аз май нея нея ще сложа. А с ваксина по здравната каса не ми се рискува, защото голямата ни кака не я прие много добре - след втория прием беше вдигнала температура и ужасно ме изплаши, помислих си, че ще умре... но тогава и да е имало някакви по-добри ваксини(в което се съмнявам), аз не съм знаела...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия