Изчисляване на термина

  • 2 136
  • 13
Здравейте,
с жена ми знаем че има два начина за изчисляване на термина, но сме запознати само с единя. На нас го изчислиха по този начин: от деня на последния цикъл добавяме 7 дена и изваждаме 3 месеца от годината. Ще ми обясните ли другият начин на изчисляване?  newsm78
Мерси!!!
Виж целия пост
# 1
аз поне за друг начин не съм чувала.Пробвайте с калкулатора
http://www.bg-mamma.com/site/component/option,com_wrapper/Itemid,38/
и в зачатие има хубав калкулатор
Виж целия пост
# 2
Абсолютно съм сигурен, че има още един начин спрямо нещо друго, но когато ми го казваха, изобщо не ме вълнуваше този проблем, така че не съм го запомнил. Cry
Виж целия пост
# 3
Този начин, с който сте запознати е правилният и е достатъчен!
Виж целия пост
# 4
Този начин, с който сте запознати е правилният и е достатъчен!
Да, но на при мен по този начин и по кръглото картончето при гинеколозите, се получават 2 различни дати/е вярно, че разликата е един ден Hug/!
Виж целия пост
# 5
Аз знам само този начин, сега чувам, че имало друг. Пък и разлика ден два едва ли е от толкова голямо значение - нали това е само ориентировъчна дата, дребчо ще се пръкне когато си реши.
Виж целия пост
# 6
Провери ето тук  http://www.bg-mamma.com/site/content/view/643/66/
Виж целия пост
# 7
Аз знам само този начин, сега чувам, че имало друг. Пък и разлика ден два едва ли е от толкова голямо значение - нали това е само ориентировъчна дата, дребчо ще се пръкне когато си реши.
И според мен ви е напълно достатъчен начина, който си знаете и калкулатора на БГ Мамма  Peace
Виж целия пост
# 8
Другият начин е като добавиш 268 дни към датата на зачеване.
Виж целия пост
# 9
Това с добавянето на дните не е вярно.По скоро е вярно,ако цикъла е бил винаги на 28 дена и овулацията е била на 14 ден.При мене последна менст. бе6е на 20 февруари.По тая логика термина ми трябва да е на 26/27 ноември.Да ама не.При цикъл по дълъг от 28 дена и овулация не на 14 ден,термина е раЗли4ен.Та моя е средата на декември,а не края на ноември.Мисля,4е раЗликата е огромна. Wink
Виж целия пост
# 10
А защо не ползвате калкулатора на bg- mamma? Много е точен и подробен.
Виж целия пост
# 11
Виж целия пост
# 12
В ръководството на д-р Спок пише, че другият начин е да се разбере датата на зачеването е като се извади 14 дни от датата, когато е трябвало да ви дойде.
Виж целия пост
# 13
Другият начин е като добавиш 268 дни към датата на зачеване.
При мен излезе много точно. Стига обаче да се знае със сигурност  деня на овулацията.
 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия