По колко пъти на ден кърмите 2 месечните си бебета?

  • 2 122
  • 26
Здравейте!
Алекс е вече почти на 2 месеца. Минахме през фазата на усилен растеж. Сучеше почти непрекъснато, после започна да суче по-дълго само понякога през деня. От няколко дена май успяваме да издържим по около 2-2,5 часа между храненията. Е има и междинни похапвания, но май вече не е толкова зле. Не го ограничавам суче когато поиска. Та въпросът ми е какъв е режима на хранене на Вашите 2 месечни бебета? Знам, че при всяко бебе е различно, но все пак...
Виж целия пост
# 1
ние нямаме още 2 месеца, но нашият Алекс папка 7 пъти и си има режим, сам си го наложи, но още става в 3 през нощта, а не яде в 12 вечерта, а продължаваме да растем с пълна пара Hug
Виж целия пост
# 2
Ами хапваше си по 8 пъти Wink
Виж целия пост
# 3
Нямаме установен режим , кърмим се на поискване , като понякога и Стела издържа по 2-3 часа , но много често особено предиобед се храни на един час , а дори и по -малко.За сметка на това вечер , като заспи около 20.00 часа и се събужда чак в 5 часа , е понякога и междинно към 2 часа. С две думи - никакъв режим , но какво да се прави.Днес например успях да преброя 13 хранения ( включвам и похапванията).Но защо ни трябва да броим - да папкат когато поискат , че трябва да растат Grinning
Виж целия пост
# 4
Нека да папка когато поиска,режимът се формира по-късно постепенно Simple Smile
Виж целия пост
# 5
До края на шестия кърмех по 8- 10 пъти на денонощие.
Виж целия пост
# 6
По това време ни се вързваха около 14-15  кърмения в денонощието LaughingМного хубаво правиш, че даваш на поискване, продължавай все така да си слушаш бебчето! Сега в жегите може би ще увеличи значително броя на посукванията, за да си набави нужната водичка.
Виж целия пост
# 7
Aми като при вас беше - начесто по малко Laughing
Виж целия пост
# 8
През втория месец от 7 минахме на 6 хранения. А сега пак са 7, беба си ги определя, не й налагам режим. Уточнявам, че сме на кърма! Наддаваме съвсем нормално и аз не се притеснявам, ако трябва и повече пъти ще й давам, ако реши, че не й стига!  Peace
Виж целия пост
# 9
Давах колкото поиска, никога не съм ги броила Grinning Сучеше на час и половина-два обикновено.
Виж целия пост
# 10
Само кърма - без вода. На 2-3 часа. Режима не се нарушава през ноща. По едно време бях на автопилот - толкова ми се спеше. Вече е на 3м. и половина и се буди само 1 през ноща към 3 часа и спим почти нормално.
Виж целия пост
# 11
Първия месец сучеше на час и половина.След това започна на 2(с моя помощ) и така сме на поискване.Папка различно.На интервали от 2,2.30,3,3.30....различно.Паузи прави понякога(нощни).Имаме само една от близо 6 часа.Оставчм го сам да определя.Дете с характер.Иначе мисля ,че папа м/у 7 и 10 пъти.Зависи newsm78
Виж целия пост
# 12
 Преди втория месец сучеше когато си поиска.След това постепенно сам си изгради режим. Сега ще прави 4 месеца. Яде по 6-7 пъти на денонощие, през 2,5-3 часа. Пследното ядене за деня е към 20-21 часа и после чак към 4-5 часа сутринта. Райско наспиване! smile3524
Виж целия пост
# 13
много Ви благодаря за отговорите. Явно и при Вас е така.
А случвало ли се е на някой бебо да не яде 4 и повече часа през деня. Понякога като заспи ... и забравя да се събуди. Е после като се събуди си наваксва. Случва ни се понякога през последните дни. Чудя се дали такива големи паузи могат да намалят производството на мляко.  ThinkingСамо да кажа, че не се цедя изобщо.
Виж целия пост
# 14
kony   Моето двумесечно бебче си прави паузи и от по 5 часа сън през деня и то от около месец така...За сметка на това нощно време си яде минимум 2 пъти. За щастие не съм забелязала кърмата да ми е намаляла, а се отрегулира спрямо нуждите на бебето.
Аз се извинявам, че е възможно да разводня темата, но за да не пускам нова бих попитала кои хранения по-точно броите, тъй като при нас има такива с по около 20 минути продължителност, които аз смятам за основни, и между тях има сучения за по около 5 минутки - някакви междинни, при неразположение на бебко или нещо такова. Ако броя всички заедно, ми те се събират някъде към 15-20 на денонощие, ако броя само основните ... ми те са някъде към 5-6  Rolling Eyes
Извинявай още веднъж, че се намесвам в темата ти и благодаря   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия