Как приготвяте овесените ядки?

  • 595
  • 9
За 9-месечно бебе... Simple Smile
Трябва ли предварително да се смелят, да киснат...?
Виж целия пост
# 1
Аз му правя от фино смлените. Не ги накисвам. Те бързо увират.
Виж целия пост
# 2
Най-лесни са фините.Слагаш ги в една йенска тенджерка с вода или мляко, в микровелето за две минутки и готово Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Слагам да заври водата (около 50 - 60 мл.), след това добавям овесените ядки, разбърквам  и махам от огъня. Не ги кисна предварително. Стават много бързо.
Виж целия пост
# 4
Единия вариант е да ги накиснеш предварително, и след това да прибавиш сирене или плод. Друг е да ги попариш. Трети - да сложиш за 2-3 мин. на котлона. А може да свариш първо малко киноа и да ги прибавиш накаря. Може да ги вариш и с ечемичени или ръжени ядки, пак ги прибавяш накаря.
Виж целия пост
# 5
Аз ги слагам в микроволновата с вода да заврат, добавям масло и сиренце.  Използвам от фините овесени ядки.
Виж целия пост
# 6
Във вряща вода се слагат ядките - финни по-добре - на слаб огън се оставят 5 минутки да поврат и те и вече по желание се прибавя АМ, захар, крема сирене и т.н.
Виж целия пост
# 7
http://www.mercola.com/article/microwave/hazards.htm

Виждам,4е много мами полzват микровьлновата пе4ка zа приготвяне на бебеШката храна.Линка е zа информация zа льчите.Дано е от полzа. Peace
Виж целия пост
# 8
А да не говорим, че една наша "видна" педиатърка-професор, издаваща книги в областта на детското хранене, препоръчва микровълновата печка като най-безвредния начин за приготвяне на детската храна.-... #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Виж целия пост
# 9
Аз не ги варя. Просто ги накисвам в течност (може и студена) и след около половин час ги давам. Купувам фини овесени ядки.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия