въпрос, свързан с кръщене

  • 1 374
  • 22
мами, моля ви, тези от вас, които вече са кръстили дечицата си,

кажете, родителите на бебето (т.е. ние) трябва ли да дарим с нещо кръстника? попът ни каза, че кръстникът купува дрешки на детето, бели, за предпочитане, но се чудя дали ние трябва също нещо да му подарим?

благодаря предварително  Hug
Виж целия пост
# 1
Когато кръщавахме малката, ние бяхме приготвили подарък за кръсниците, след това ние станахме кръсници на детенцето на наши приятели и те също ни бяха приготвили подарък.
Виж целия пост
# 2
Аз не бях подготвила, де да знам, че трябва. Само Дияна намаза с подаръците на кръщенето си Simple Smile
Купете нещо на кръстника Simple Smile
Виж целия пост
# 3
по принцип не трябва. или поне не се очаква да подарявате. само кръстника подарява.
но ако имате желание няма нищо лошо да подарите и вие.  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
И аз знам, че не се дарява. И това го знам от нашия кръстник (кръстника на децата ни, де)...
Виж целия пост
# 5
по принцип не трябва. или поне не се очаква да подарявате. само кръстника подарява.
но ако имате желание няма нищо лошо да подарите и вие.  Simple Smile

И аз така смятам. Ние подарихме на кръсника на Виктория икона. Просто преценихме, че това е доста добър вариант за подарък.
Виж целия пост
# 6
Ние кръстихме малката миналия месец. Подарихме на кръстницата комплект сребърни бижута. Хубаво е да има нещо, което да остане за спомен на този, който кръщава детенцето!
Виж целия пост
# 7
Да, подарихме, за да има за спомен... Независимо, че традицията не повелява. Peace
Виж целия пост
# 8
Не сме подарявали нищо. Blush
Виж целия пост
# 9
ние също не сме подарявали нищо, но и сами купихме всичко за кръщавката  осен хавлията, за да не товарим излишно кумовете тъй като няколко месеца преди това беше сватбата ни и щеше да им дойде множко.
Виж целия пост
# 10
икона като подарък ми звучи много добре
Виж целия пост
# 11
Никой не може да те задължи да правиш подаръци. Ако имаш жение го направи, ако не недей  Peace

На кръстницата на сина ми подарихме часовник. А аз на скоро бях кръстница и кръщелничката ми подари колие  Grinning.
Виж целия пост
# 12
Ние направихме подарък на Кръстниците.
Най-добре е, да е нещо, което ще им остане като спомен и след време да си спомнят от кога и от кой е.
Виж целия пост
# 13
Аз не снаех, че не е задължително, но дори и да знаех пак щях да направя подарък - те се съгласяват да кръстят детето ми, обличат го - някак си, длъжна съм, а и исках. Подарихме им картина.
Виж целия пост
# 14
И аз скоро бях кращелница и ми подариха подарък и мисля че това се прави от благодарност /уважение/ към кумовете че са се съгласили, а пък аз на свой ред си купих дрехите и хавлията/която после дадох на майката/ Simple Smile
но всичко е въпрос на личен избор и разбирасе според мен в коя част на България се намираш, има голямо значение, защото сам срещала много странни обичаи каде ли не Simple Smile
е успех и се надявам да направиш правилния избор  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия