Виброцил - да се дава ли на малки бебета ???

  • 6 779
  • 11
Здравейте,

Моля за съвет. Бебчето ми е на 1 мес и половина, напоследък има сополки, понякога диша тежко и подсмърча. Педиатъра предписа Виброцил и разтвора Стеримар за впръскване в носа. Притеснението ми е, че на опаковката на Виброцила пише, че се дава след 6 мес. възраст.

Има ли някой мнение по въпроса? 


Благодаря за което. Wink
Виж целия пост
# 1
Здравей!
По принцип бебчето ти е доста малко ,за да му се слагат някакви капки.Въпреки това по препоръка на педиатъра ни и аз съм слагала Виброцил на моята Мими на двумесечна възраст,но положението със сополите трябва да е наистина сериозно.Щом са предписани от лекар нищо няма да му стане на бебо,но е добре капките да се избягват.Стеримара при нас върши чудеса,защо не пробваш няколко дни само с него,пък ако няма подобрение-капките.Просот Виброцила е доста силен и за едно подсмърчане "понякога" не мисля,че е добро решение.
Виж целия пост
# 2
Тези сополки от върнато мляко ли са? С помпичка или с фитилче вадите ли ги? Ако са от мляко, не виждам смисъла на виброцила.
Виж целия пост
# 3
за бебенца е подходяща пасти4ката Nisita. Купувах я за малкия като бебе, но и сега си поръ4вам на сестра ми да ми я изпраща от България, защото тук има само спрейове разни и капки.
Виж целия пост
# 4
за бебенца е подходяща пасти4ката Nisita. Купувах я за малкия като бебе, но и сега си поръ4вам на сестра ми да ми я изпраща от България, защото тук има само спрейове разни и капки.
Или Стеримар Peace
Виж целия пост
# 5
А това Стеримар какво е?
Виж целия пост
# 6
Минерална вода под формата на спрей . Във всяка аптека се продава Peace
Виж целия пост
# 7
виброцилът е за деца над 6мес преди това ние слагахме физиологичен разтвор в нослето , колкото и да сложиш невреди освет това нашият лекар изписва едни капки за нос които се правят в зависимост от възрастта на детето и са много ефикасни, но трайносттта им е малко 3седм. така че се консултирай с твоят педиатър.
Виж целия пост
# 8
Може и съм ползвала.
Виж целия пост
# 9
виброцилът е за деца над 6мес преди това ние слагахме физиологичен разтвор в нослето , колкото и да сложиш невреди освет това нашият лекар изписва едни капки за нос
Peace
на моят син Коларгол и с тях мина хремата, тогава беше на 2,5м.
След това не ми се е налагало да ползвам капки, чак след годинката ползвах Виброцил.
Виж целия пост
# 10
Само Стеримар ползвам когато му е запушен носа и нищо друго. От Виброцил му се е наранявала лигавицата на носа и е кървяла. И това се случи когато беше на годинка. При едномесечно детенце тоя Виброцил малко ми изглежда  Naughty
Виж целия пост
# 11
Стеримар и Коларгол ни изписаха на 1 мес.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия