Как боли сърце?

  • 26 901
  • 10
Предполагам темата звучи странно, но всъщност искам да питам точно това. Вече втори ден имам силни, прорязващи болки в областта на сърцето - чак ми спират дъха/буквално/. Но пък познатите, с които споделих казват, че сърцето всъщност боляло откъм гърба, а не откъм гърдите. Знам, че трябва да ида на лекар, но нещо /не/съзнателно отлагам. Като се замисля - май ме е страх да не ми кажат, че съм изкарала инфаркт без да разбера. #Crazy
Та - как боли сърцето? newsm78
Виж целия пост
# 1
Сърце не боли,мила! Wink
Имах абсолютно същите оплаквания като твоите преди два месеца и при мен се дължеше на стрес(психи4еска,не физи4еска при4ина за болките).
Та това,което ми каза лекарят е,4е сърцето само по себе си не боли,а ако е инфаркт,запо4ва откъм гърба и ръката(не от гърдите).
Дишай спокойно и отиди на преглед!
Успех!
Виж целия пост
# 2
И аз мога да кажа, че сърце не боли. Най-добрее отид на лекар, може да е някаква интракостална невралгия, която минава с аналгетици.
Виж целия пост
# 3
Баща ми беше с инфаркт и исхемична/ така ли се пише/ болест на сърцето и мога да ти кажа, че сърцето не го болеше, а получаваше задушаване, неможеше да диша.
А твоето е по -скоро на нервна почва и при мен се е случвало и наистина сърцето не боли.
Виж целия пост
# 4
Сърце не боли. По-скоро можеш да имаш бодежи в областта на съцето, но на гърба. Това твоето е по-скоро невралгия, това се получава от преумора, нерви и т.н. Все пак отиди на лекар, за да ти кажат какво е точно.
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви, мами! Много!  bouquet Вероятно са нерви - преживях нещо кошмарно преди четири месеца - при преждевремнно раждане почина дъщеричката ми. Приех го тежко. Така че - вероятно е от това. Отново - благодаря ви!
Виж целия пост
# 6
Пожелавам ти бързо да се оправиш и само щастие да цари в дома ви,никакви лоши неща повече!!!И на мен ми се случва да ме боде и то доста силно и рязко,но не е от сърцето,споко.
Виж целия пост
# 7
И аз зная, че сърце не боли. Това си е жива невралгия. Преживявала съм го доста често, когато ми е много напрегнато, а в същото време външно го раздавам много спокойно. А със стреса, който си преживяла - със сигурност и при теб е това. Попий малко билки - например глог, мента и валериан - на мен ми помага, но в по-големи от указаните количества. И дано това да е последното лошо нещо, което се случва в живота ти!
Виж целия пост
# 8
  bouquet
Виж целия пост
# 9
Предполагам темата звучи странно, но всъщност искам да питам точно това. Вече втори ден имам силни, прорязващи болки в областта на сърцето - чак ми спират дъха/буквално/. Но пък познатите, с които споделих казват, че сърцето всъщност боляло откъм гърба, а не откъм гърдите. Знам, че трябва да ида на лекар, но нещо /не/съзнателно отлагам. Като се замисля - май ме е страх да не ми кажат, че съм изкарала инфаркт без да разбера. #Crazy
Та - как боли сърцето? newsm78
Болно сърце не боли.Казвам ти го защото моя баща е с 2 изкуствени клапи на сърцето и го знам от него.Това дето го имаш е невралгия,вероятно защото и моя мъж страда от същите спиращи дъха болки.Иди на лекар ще ти изпише хапчета,които се пият при пристъп.Кажи дали действат щото моя не ги ще даже да ги опита.  bouquet
Виж целия пост
# 10
Леле,момичета,чувате ли се какво пишете? ShockedКак може да правите такива изказвания и да цитирате лекари,които са казали подобни неща?
Исхемичната болка при миокарден инфаркт е една от най-силните болкови усещания,изключително силна,стягаща,раздираща,локализирана както отпред на широка основа,зад гръдната кост,така и с ирадиация към гърба,лява ръка,шия,челюст.Локализацията и интензитета са много вариабилни.Разбира се има случаи на безболково протичане и специална форма на тиха миокардна исхимия,но те са по-редките случаи.
Има много заболявания,протичащи с гръдна болка,но при теб,на твоята възраст сигурно е невралгия или миалгия.
От години се влача в интензивно кардиологично отделение(кардиологията ми е страст) и онзи ден станах свидетел как млада жена на 30г беше с обширен преден миокарден инфаркт ooooh!,просто занемях,мой набор,а уж нас жените хормоните ни пазели до климакса. newsm78Вече нищо не може да ме учуди!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия