Връщам се на работа след болничните. Как да получавам половината майчинство?

  • 1 200
  • 20
Зная че се полага половината майчинство ама не знам какво да подавам и къде, а се надявам да я свърша тази работа преди да съм почнала, че после няма да имам време.
Моля, помогнете!
Виж целия пост
# 1
Ами трябва да подадеш молба по образец при работодателя си, че се връщаш на работа и си прекратяваш отпуска по майчинство.След това сумата от 50% от майчинството си ще вземаш към работната заплата.Друг вариант е да прехвърлиш някой друг да ти получава майчинството.
Виж целия пост
# 2
Ами нямате ли си някоя баба на която да прехвърлите цялото майчинство,много жени прилагат точно този вариант,иначе за първи път чувам,че като се върнеш на работа ще ти дават половината майчинство newsm78Ще си питам счетоводителката и пак ще ти пиша.
Виж целия пост
# 3
Ами трябва да подадеш молба по образец при работодателя си, че се връщаш на работа и си прекратяваш отпуска по майчинство.След това сумата от 50% от майчинството си ще вземаш към работната заплата.Друг вариант е да прехвърлиш някой друг да ти получава майчинството.

Точно такава е процедурата.  bowuu
Виж целия пост
# 4
Бабата е пенсионерка и до колкото знам не става Naughty
А ако изобщо не съм го взимала мога ли да го прекратя???
Виж целия пост
# 5
Или прехвърляш цялото майчинство на някоя баба, която е работила на трудов договор преди това или ползваш половината от майчинството +раб.заплата Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Ами трябва да подадеш молба по образец при работодателя си, че се връщаш на работа и си прекратяваш отпуска по майчинство.След това сумата от 50% от майчинството си ще вземаш към работната заплата.Друг вариант е да прехвърлиш някой друг да ти получава майчинството.

Точно такава е процедурата.  bowuu

Да, така е!



А ако изобщо не съм го взимала мога ли да го прекратя???

За майчинството ли? Ако да, мисля че можеш.
Виж целия пост
# 7
Бабата е пенсионерка и до колкото знам не става Naughty
А ако изобщо не съм го взимала мога ли да го прекратя???

На пенсионер не се прехвърля - трябва да е осигурено лице.

Имаш в предвид, ако се върнеш на работа веднага след болничния за раждане - тогава пак имаш право на 50% майчинство, като си подадеш молба пред работодателя.
Виж целия пост
# 8
Милички, извинете, че ви притеснявам пак ама сега се замислих: ако е към заплатата и повече данък ли ще ми удържат?  newsm78 Че тогава ще стане танто за кукуриго #Crazy
Виж целия пост
# 9
Върху обезщетенията от какъвто и да е род данък не се дължи, вкл. и майчинството.
Виж целия пост
# 10
Хиляди благодарности за бързите и компетентни отговори Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 11
tsachi , не се подава молба за прекратяване на отпуска, защото до колкото разбрах от запитването  135- те дни са изтекли и не си започнала ползването на друг отпуск, така че няма какво да прекратяваш с молбата си......
Подаваш само молба до работодателя за получаване на 80 лв. обезщетение, като същевременно декларираш, че не си прехвърлила майчинството на друг. Успех Peace Incandescent  правилно ти е отговорила, че не се дължи ДОД върху обезщетението.
Виж целия пост
# 12
Ами трябва да подадеш молба по образец при работодателя си, че се връщаш на работа и си прекратяваш отпуска по майчинство.След това сумата от 50% от майчинството си ще вземаш към работната заплата.Друг вариант е да прехвърлиш някой друг да ти получава майчинството.
Peace
Виж целия пост
# 13
Хиляди благодарности за бързите и компетентни отговори Hug Hug Hug
Не можете ли във фирмата на някои познати да причислите и бабата - пенсионерка, за месец /като хигиенист например/ и след това да излезе тя в майчинство и да си вземаш целият размер - и без това не е кой знае колко Peace
Виж целия пост
# 14
Ами не знам дали може така ако е била пенсионерка...
То ако става ще й платя там осигуровките и тн...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия