Едно въпросче за ленените панталони-събират ли се при пране?

  • 12 941
  • 28
Здравейте,
Днес си купих ленени панталони - много си ги харесах и са ми точно по мярка. Ама се чудя като се изперат дали се събират newsm78 За първи път си купувам такива  и не знам Embarassed - дали да взема един номер по-големи Thinking
Помагайте моля - наистина много ги харесвам и ще ме е яд ако ми станат малки.
Благодаря Hug
Виж целия пост
# 1
аз имам ленен панталон.Купих го по мярка.Като се изпере се свива,но след като се обуе,при първото сядане се отпуска и става на торба,с гънки и при колената отпуснат.Не ми допада особено,точно поради последните изброени причини!
Виж целия пост
# 2
Аз пък много съм доволна от ленените дрехи/ повечето ми летни дрехи са такива/,всичко зависи от качеството на лена и с какви добавки е - коприна , памук и т.н. Пера ги в пералнята, дори и саката и досега не съм имала проблем.
Виж целия пост
# 3
Ако го переш с хладка вода не се свива много. А че се отпуска и става на торба- вярно е.
За предпочитане е ако е с малко синтетика. Иначе чист лен е доста непрактична дреха. А как трудно се глади...
Виж целия пост
# 4
На етикета пише, че е 100% лен Thinking
Виж целия пост
# 5
ето това ще ти разгони фамилията. ако ленът не е бил добре обработен преди да се скрои дрехата, нещото ще се свие. и при всички случаи ще се мачка много. но, ако даваш нещото на химически, не мисля, че ще имаш проблеми. само ще се разхождаш намачкана Joy
Виж целия пост
# 6
Свива се леко след изпиране, но като го обуеш и поносиш малко се отпуска. Но че се мачка много си е вярно. Peace
Виж целия пост
# 7
Свива се леко след изпиране, но като го обуеш и поносиш малко се отпуска. Но че се мачка много си е вярно. Peace
и се глади много трудно ...  Peace
 
Виж целия пост
# 8
Уфф..чудя се дали пък да не го върна Sad Ама доста отдавна не съм харесвала така някоя дреха - особено след раждането много трудно нещо да ми стане и да се харесам, въпреки че съм си отслабнала и съм както преди.
Виж целия пост
# 9
Защо ще ги връщаш?! Имама ленен панталон /100%/ който е една от най-хубавите ми дрехи, и в пералня съм го прала, и в сушилня сушила - не е мръднал! Да, много зависи от обработката на лена и е хубаво да е фин - сравнявала съм го с ленена риза на съпруга ми например - моя панталон се глади сравнително лесно. Ленът е една от най-приятните материи за мен лично. Ти си решаваш, но след като ти харесва защо да го връщаш?!
Виж целия пост
# 10
аз имам ленен панталон.Купих го по мярка.Като се изпере се свива,но след като се обуе,при първото сядане се отпуска
Peace
На мен са ми страшно удобни Peace
Виж целия пост
# 11
Не го връщай, лена е много хубав плат .. аз много харесвам ленени панталони и ризи ... не само красиви, но и приятни за носене  Peace
Аз бих върнала само нещо дето ме боцка, направо откачам ако плата ме дразни някак си ... но при лена - няма такова нещо ...  Grinning
Виж целия пост
# 12
Не, не се свиват. Много се мачкат Mr. Green
Виж целия пост
# 13
Уф, преди време имах бяло панталонче, много джиджано моделче, ама след прането и гладенето започнах трудно да влизам в него -приличах на наденица от най-долнопробните  Rolling Eyes Може би пък не е било лен. Сега съм си купила един костюм, направо съм влюбена в него, пише 100 памук още не е обличан, нито пран, пише да се пере на ръка, да се суши на закачалка, да не се глади. Сърце не ми дава да го облека, че ако се свие направо ще се ръфна отзад!
Виж целия пост
# 14
Имам много ленени дрехи, и досега никоя от тях не се е свила.Колкото до това,че винаги стоят намачкани....ами това ми харесва най-много в тях.Когато съм облечена с ленена дреха имам чувството,че съм гола,тази материя е просто невероятна! Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия