Пържен сладолед

  • 3 441
  • 7
Аз го правя по следния начин:
1п. бисквити ги смилам на прах и овалвам сладоледа след това в разбити на сняг белтъци/може да се повтори за по-дебела панировка/ и пържа в силно сгорещено олио. Никога не се разтичал и става вкусен
Виж целия пост
# 1
 Grinning Яяяя, ще го пробвам това благодаря !
Виж целия пост
# 2
  bouquetМерси много. Винаги съм се чудила как става. Като го направя ще докладвам. Mr. Green
Виж целия пост
# 3
Аз го правя по следния начин:
1п. бисквити ги смилам на прах и овалвам сладоледа след това в разбити на сняг белтъци/може да се повтори за по-дебела панировка/ и пържа в силно сгорещено олио. Никога не се разтичал и става вкусен


а, и аз се изненадах.Мисля да направя довечера.Само се чудя в много олио ли се пържи или в малко и се обръща newsm78
Виж целия пост
# 4
Ще пробвам , благодаря! bouquet
Виж целия пост
# 5
За да не изтече се пържи в много олио и трабва да е силно сгорещено. Трябват му няколко секунди. Пускаш, обръщаш, вадиш Simple Smile
Виж целия пост
# 6
За да не изтече се пържи в много олио и трабва да е силно сгорещено. Трябват му няколко секунди. Пускаш, обръщаш, вадиш Simple Smile

Супер.Много ти благодаря
Виж целия пост
# 7
Аз го правя като една топка сладолед(по-голяма) облепям с парчета пандишпаново руло с мармалад. Потапям в смес от яйца, захар и брашно- малко по гъсто от палачинково тесто и пържа. След това при поднасянето поливам с мед.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия