изваден зъб?

  • 8 993
  • 11
Преди няколко дни получих страшен зъбобол на един мъртъв от 10тина години зъб. Отидох на зъболекар - канала бил крив и незапълнен, не можел да се оправи дори и да го отвори - извади ми зъба. Обаче вече 2 дни продължава да ме боли тъпо венеца където е бил и малко около него. Cry Нормално ли е?
Виж целия пост
# 1
Съвсем нормално е, с 4 извадени мъдреци, от опит ти казвам, че може седмици да те боли. Но ако се притесняваш, може да си направиш снимка, да се види да не е останало нещо или да има възпаление.  Peace
Виж целия пост
# 2
Подкрепям горното мнение, а също да споделя, че при мен (3 извадени зъба) винаги след това са изписвали антибиотик. Може също да жабуриш много леко със тетра (смрадлика)
Виж целия пост
# 3
Съвсем скоро бях пуснала подобна тема ,само че се отнасяше за изваден кътник.Днес е десетия ден от изваждането и чак сега започна леко да минава.Вчера ходих пак моя зъболекар и той ми постави вътре в раната един фитил с едно лекарство дето страшно смърди , но започна да ми минава.Днес пак ще ходя да ми го смени.Така че ичкакай още ден два и отиди на лекар.  bouquet
Виж целия пост
# 4
Не ти ли предписаха антибиотик???
Отвара от лайка знам че също действа антибактериално
Виж целия пост
# 5
Снимка ми прави преди това - така реши, че е за вадене. Нищо не ми предписа, каза само че след около 20-30дена ще заздравее напълни и чак тогава може да се мисли за мост.
И в тази връзка - какво представлява моста? Много ли ще се нарушат съседните зъби, за да се захване? Това ли е само начина?
Ако ме ориентирате или ми препоръчате стоматолог за това дело, ще съм ви много благодарна  bouquet
Виж целия пост
# 6
И аз ще правя мост ,като съседните два зъба се ипиляват леко по ъглите за да може от горе им да се постави друг зъб.Но това се отнася за кътници.При предните зъби е по различно.Там се изпиляват целите зъби/съседните на липсващия/
Виж целия пост
# 7
Нормално е да боли венеца, все пак е като рана самото място - за 4-5 дни се свива. Скоро ми вадиха мъдрец и така беше при мен.
Виж целия пост
# 8
Нормално е да те боли,да.Но за 3-4 дена,не повече.И на мен ми изпизсваха антибиотик за 1-2 дена след ваденето,за да се избегнат евентуални възпаления.
Все пак ако продължава да те боли отиди да те видят,защото на мен така ми беше останала частица от зъба,миниатюрна и почти невидима,но започна много да ме боли и се наложи да цепнат венеца,за да я извадят.
Виж целия пост
# 9
мен ме боля 1 седмица, бавно заздравява...аз преди време бях пуснала тема за имплантиране на зъб, дали някой е правил и как се чувства? за мен това е най-доброто, за да не се пилят съседните зъби, което малко или много ги скапва. при мен например съседните зъби на този извадения са супер здрави и никога дори кариес не съм имала на тях...мъчно ми е да ми ги изпилят и да ми станат чуканчета:(
около 1000 лв. знам, че е имплантирането на зъб и може да за се сложи минимум 6 месеца след вадеенто на зъб. отсега ще ги събирам, дет се вика, но бих си сложила такова нещо вместо мост. само не знам минусите, ако ги има на този имплантант.
Виж целия пост
# 10
Когато ми вадиха първия мъдрец, изживях голам ужас, травмира ми се нерва, защото зъба растеше не нагоре /както е при другите хора/, а към другите зъби, и за да не ми режат коста ме измъчиха с лудо натискане, след това два месеца ме болеше много и дори ходих на нагревки. Но болката при мен не беше тъпа, напротив болеше яко, така че виж да няма нешо вътре в дупката да е останало и да става абцес.
Виж целия пост
# 11
of,na men w chetvurtuk shte mi vadiat zub.. Cry.
 i me e strah zashtoto ot 2 godini zubz e otvoren i e edin goliam krater deto veche izgni.pochti sum sigurna che sshte se razpadne dokato go vadiat zashtoto toi niama kude da se hvane....ujas napravo......
 izviniavai za otklonenieto
 
inache da,normalno e da te boli,sled niakolko dni shte otshumi bolkata.ama kolko nahakaNO TE USPOKOIAVAM...samo deto mene me e strah do mozuma na kostite mi........e,priznah si i mi olekna... Embarassed
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия