на колко минути контракции да тръгна за болницата

  • 30 547
  • 34
Терминът ми наближава и това ще ми бъде първо раждане. От всичко, което изчетох разбрах че при първо раждане контракциите продължават 8-12 часа. Лекарят, който следи бременноста ми ми каза че трябва да тръгна за болницата на 15 мин. между отделните контракции. Аз обаче не искам да прекарам много време там, защото веднага те слагат на системи и не ти дават да се движиш (поне така казаха родилите от курса за бременни). Въпроса ми е до кога мога да си остана в къщи, защото мъжът ми много се притеснява на моите изявления, че смятам да си стоя у нас до към 7-5 мин. между контракциите
Виж целия пост
# 1
Ами аз родих сравнително бързо. Получих контракции в 5 сутринта, в 7 и пол бях в болницата(на 15 мин контракции), и родих в 11.30.
Виж целия пост
# 2
мисля, че добре си го решила, но с някои уточнения

ако са ти изтекли водите вкъщи, може би не е редно да чакаш контракциите да станат толкова начесто

ако чувстваш някакъв дискомфорт, който да се те смущава - също...

леко раждане ти пожелавам и много спокойствие дотогава...Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Да знам, че ако ми изтекат водите трябва да тръгна веднага към болницата защото има опасност от инфекции. Ако нещо се чувствам некомфортно или ме притеснява нещо също ще отида, но ако всичко е наред мога ли да поизчакам?
Виж целия пост
# 4
Аз тръгнах като станаха на 5 мин., така ми бяха казали от болницата.
Но имай предвид, че все пак ти е второ раждане и нещата ще са по-бързи, затова като станат на 10 мин.- тръгвай  Peace

Леко раждане   bouquet
Виж целия пост
# 5
Никол това ще ми е първо раждане.  Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Аз изчаках докато контр. станаха на 5мин. и тогава тръгнах за боницата.Но при мен всичко стана толкова бързо,че контр. започнаха в 7ч.сутринта в 8ч.бях в болницата и в 9.05ч родих първото си детенце.Пожелавам ти без проблемно раждане.УСПЕХ!!!!  bouquet
Виж целия пост
# 7
Никол това ще ми е първо раждане.  Simple Smile

 Embarassed
Заблудих се, защото "при първо раждане контракциите продължават 8-12 часа." го прочетох като "при първоТО раждане контракциите продължават 8-12 часа."  Blush

Тогава изчакай на 5 мин. Peace
Виж целия пост
# 8
на 5 минути по една минута. По-рано е разкарване, стрес и евентуално предизвикване. Ако си на до 15-20 мин път от болница /и не само тогава/ си заслужава да изчакш до 5 минутен интервал, но ако лекаря който ще води раждането иска друго /ако си си избрала де, не е необходимо/, се разберете.

Имах на 5 минути по една минута с часове, но се чувствах добре и изчаках сутринта.
Докторът не повярва, че ще раждам ни по телефона, ни като ме видя. Но родих след 2 часа престой в болницата.
Виж целия пост
# 9
Аз също ще раждам за първи път, лекарката ми каза като станат  контракциите на 5 минути да тръгвам за болницата.
Виж целия пост
# 10
аз тръгнах когато станаха на 3 мин контракциите и в приемния кабинет станаха на 2...
Виж целия пост
# 11
Ами като станат на около 15 минути. Всъщност най-добре доктора да ти каже. При всяка жена е различно. На мен първо започнаха да ми текат водите и веднага тръгнах към болницата. В 3 часа през нощта ме приеха в болницата, в 9.30 родих.
Виж целия пост
# 12
Моите от самото има появяване бяха на 2-3 мин ooooh!, но малко неравномерни - като отидох в болницата разкритието ми беше 3.5 см. раждането мина за 5 часа общо - от първата контракция до излизането на бебчо Peace Така че, когато дойде момента мисля, че сама ще усетиш кога е точното време да тръгнеш за болницата Peace
Виж целия пост
# 13
Аз тръгнах като станаха на 5 минути това беше в 11 сутринта, а родих едва в 19.20 вечерта. Добре, че беше упойката че незнам как щях да се справя при мен започнаха още в 3 сутринта, та се явяват общо 16 часа преди раждането.

Надявам се сега второто раждане да е малко по-бързичко.
Виж целия пост
# 14
Моите започнаха от 10 вечерта и бяха почти от самото начало на около 5 минути. В началото усещах само придърпване и стягане с лека болка. Станах, събрах си останалата част от багажа, депилирах се, изкъпах се и стана някъде към 1-2 часа. Събудих мъжа ми със сак в рака...Тогава вече започна повечко да наболява и докато отидем до Майчин дом, докато ме настанят и минат всички бумащини вече започнаха силните болки. Родих в 10.45. Не съжалявам, че отидох по-раничко, защото ако ме бяха стегнали контракциите, докато ме приемаха, не знам как щях да издържа цялата процедура.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия