За омлета въпрос

  • 7 352
  • 26
Кажете ми как приготвяте омлет или миш-маш /рецепта и начина на приготвяне/, какви продукти използвате  за децата на годинка, разбира се  Grinning
Виж целия пост
# 1
Намерих една рецепта за омлет за деца

 Омлет със сирене

Продукти:

    100г сирене
    4 яйца
    1 1/2 чаени чаши прясно мляко
    2 равни супени лъжици брашно
    1/4 пакетче (30г) краве масло

Брашното, прясното мляко и яйцата се разбиват добре. Прибавя се настърганото сирене. Омлетът се изсипва в намазана с масло тавичка и се пече в умерено силна фурна не по-малко от 15 мин.
Виж целия пост
# 2
МИш-Маш

Задушавам чесън+лук, добавям печени чушки, после домати, и като поизври домата, чуквам яйца, махам от котлона и добавям сирене. bowuu
Виж целия пост
# 3
МИш-Маш

Задушавам чесън+лук, добавям печени чушки, после домати, и като поизври домата, чуквам яйца, махам от котлона и добавям сирене. bowuu


Този израз задушавам не ми е ясен  Mr. Green, моля за подробности   Crossing Arms
Виж целия пост
# 4
Както го правя за нас ,така го яде и той, без пикантни подправки разбира се.
А задушаването е със олио + малко водичка, щото ако е само в олио става запържено Wink
Виж целия пост
# 5
Този израз задушавам не ми е ясен  Mr. Green, моля за подробности   Crossing Arms[/color]

Ами как не ти е ясен- за гушата и душиш ли душиш до задушаване  Mr. Green

Аз задушавам само с вода, после добавям мъничко мазнина- олио, зехтин или чисто масло.
Виж целия пост
# 6
Този израз задушавам не ми е ясен  Mr. Green, моля за подробности   Crossing Arms[/color]

Ами как не ти е ясен- за гушата и душиш ли душиш до задушаване  Mr. Green




Знаех си аз, че за това става въпрос  Mr. Green
Виж целия пост
# 7
Утре за обяд на малкия ще направя по рецептата на БейбИту  Heart Eyes
Виж целия пост
# 8
Този израз задушавам не ми е ясен  Mr. Green, моля за подробности   Crossing Arms[/color]

Ами как не ти е ясен- за гушата и душиш ли душиш до задушаване  Mr. Green

Аз задушавам само с вода, после добавям мъничко мазнина- олио, зехтин или чисто масло.
хихихи, не задушавам точно по този начин. Трябва да пробвам обаче Joy

Както е писала Димана bowuu Накрая можеш да сложиш нещо зеленко - магданозец, или копърSimple Smile)
Виж целия пост
# 9
Не приготвям специален омлет за нея.Правя го като за нас.За първи път чувам брашно в омлет.Слагам само яйца и сирене.
Виж целия пост
# 10
Не приготвям специален омлет за нея.Правя го като за нас.За първи път чувам брашно в омлет.Слагам само яйца и сирене.
Ми то яйца и сирене = е бъркани яйца, не е омлет. Аз пък не знам как става омлета без брашно. Винаги съм слагала брашно. Mr. Green
Виж целия пост
# 11
Не се слага по принцип. Ето тук до мен е дългогодишна професионална готвачка в Шератон и тя каза, че не се слага. Мляко или сметана да, но брашно не. Но това не пречи, разбира се, да става вкусно и с брашно, не съм пробвала. Вариации на тема готвене бол  Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Не приготвям специален омлет за нея.Правя го като за нас.За първи път чувам брашно в омлет.Слагам само яйца и сирене.
Ми то яйца и сирене = е бъркани яйца, не е омлет. Аз пък не знам как става омлета без брашно. Винаги съм слагала брашно. Mr. Green
Ще станат бъркани,ако ги разбъркаш.Ако ги оставиш като палачинка си става омлет
Виж целия пост
# 13
Ще станат бъркани,ако ги разбъркаш.Ако ги оставиш като палачинка си става омлет

Мда, аз също така процедирам, но ще пробвам и с брашно как е.
Виж целия пост
# 14
Не приготвям специален омлет за нея.Правя го като за нас.За първи път чувам брашно в омлет.Слагам само яйца и сирене.
Ми то яйца и сирене = е бъркани яйца, не е омлет. Аз пък не знам как става омлета без брашно. Винаги съм слагала брашно. Mr. Green
Ще станат бъркани,ако ги разбъркаш.Ако ги оставиш като палачинка си става омлет
Ясно,  Mr. Green досега не съм пробвала, ама и аз много мразя яйца(под каквато и да била форма) Sick
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия