Термметър лента

  • 2 720
  • 14
Някой знае ли дали по аптеките се продава,т а и къде ги има тези трмометри лентички.Имам  позната с такъв и тя го е купувала преди 10 години когато нейното дете е били бебе.Разпитах в аптеките в квартала но няма.Ще съм ви благодарна, ако сте виждали някъде и споделите от къде да купя.
Виж целия пост
# 1
Май съм виждала в ТехноМаркет.Но и във голямите аптеки можеш да си поръчаш .                     
  Но доколкото знам не са много качествени.
Виж целия пост
# 2
аз имам такъв ако става въпрос за една лентичка ,която я долепяш до челото и гледаш едни зелени чертички-тои е 1-2 лева от аптеката
Виж целия пост
# 3
има ги по аптеките,но дават отклонения
Виж целия пост
# 4
Благодаря за отговорите явно кварталните аптеки не са особено заредени, chocha за какви отклоненеия става дума, дали с него мога да разбера ако беба има температура, а за по финно мерене ще си ползвам друг термометър.
Виж целия пост
# 5
Ние ползвахме такъв с баткото. Тогава го купихме от Щъркел (дано не бъркам, но мисля, че го взехме от там). Вярно е, че не е точен. Но когато детето има температура показва. Показа,че има температура над 38 градуса и го заведохме на лекар.
Но според мен няма да ти е трудно да ползваш цифров термометър. Много по-точен е. Бебето беше на 2 седмици, когато си мислих, че има температура. Сложихме цифровия термометър под мишницата му и мъжът ми го държеше докато изпиука.
Има и термометър за ухо, термометър-биберон...
Виж целия пост
# 6
има ги по аптеките,но дават отклонения
Peace
Виж целия пост
# 7
аз първо с него констатирам и после с другия
Виж целия пост
# 8
Има и термометър за ухо, термометър-биберон...
Ние имаме термометър за ухо.Той измерва температурата буквално за 3-4 секунди и няма да притесняваш бебчо, като му ститскаш ръчичката, за да измериш с обикновен термометър.
Виж целия пост
# 9
Онзи ден мъжа ми домъкна един такъв от кварталната аптека. Не върши почти никаква работа. Не показва половнките и трябва да гадаеш.
Виж целия пост
# 10
Има ги по аптеките, но с тези лентички можеш само да се ориентираш в никакъв случай не са точни.
Виж целия пост
# 11
В една аптека ми обясниха, че става само да установиш, че има температура, но не и колко е точно, което го обезсмисля, защото и обикновен допир с ръка върши същата работа. Струва по-малко от левче, но какво от това? Ние още си нямаме термометър и дано не се наложи скоро да ползваме, че така и не се ориентирах кой е добър, без да е над 50 лева...
Виж целия пост
# 12
А колко струва този термометър за ухо?
Виж целия пост
# 13
А колко струва този термометър за ухо?
Не знам, че мъжа ми го купи като беше командировка в Германия, но в елктронните магазини им мисля такива.Нашия е на Филип.
Виж целия пост
# 14
дали с него мога да разбера ако беба има температура, а за по финно мерене ще си ползвам друг термометър.
С него едва ли ще засечеш температура, по-ниска от 38 градуса, а тя и с ръка на челото се усеща. Купувала съм такава лентичка, отдавна е в коша.
Аз имам термометър за ухо, но при малката не мери точно. Най- доволна съм от дигитален термометър на Beurer, с гъвкав връх - за 10 секунди мери температура в дупето и е много точен, а в същото време не създава кой знае какъв дискомфорт на детето. Научих се даже да меря температура без да свалям памперса, само леко го избутвам от едната страна.  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия