Зайчето Питър-къде да намеря?

  • 3 375
  • 19
Здравейте,мили мами!
От детството си помня,че имаше българско издание на една разкошна книжка за Зайчето Питър,авторката е Беатрикс Потър.Имаме я на английски,а от Далечния Изток донесох преди две години почти пълен сак с всякакви канцеларски материали-стикери,бележници,моливи,острилки,линийки,перфоратори и т.н. на дъщеря си.Там има цяла индустрия с тази марка и с Муминтроловете.Ако някой има представа дали книжката е преиздавана,ще съм много благодарна за информацията!Проверявам периодично в сайтовете на разни издателства,но там данните са обикновено непълни.
Още веднъж предварително благодаря за съдействието!
Виж целия пост
# 1
http://stari-prikazki.hit.bg/ тук я има.
Виж целия пост
# 2
Страшно много ти благодаря Ellypr,
Чудесна идея да се качат в нета тези красиви и увлекателни книжлета. Аз обаче успях да отворя само първата стр. на Зайчето Питър, а останалите изобщо нямаха опция за активирането на линка към книжката.
Виж целия пост
# 3
Зайчето Питър и още няколко други разказчета от тази авторка бяха издадени в малки книжчици преди около 5-6 години. Тогава ги купих за дъщеря ми и ако успея довечера да ги изровя ще ти кажа на кое издателство са. Много са сладурски и са си с оригиналните картинки, както си ги помня от детството Grinning
Виж целия пост
# 4
Много благодаря,момичета!Истина е,че тази книжка навява носталгия на мен и на моето поколение,но историята,разказана в нея е действително вълнуваща и за нашите деца.А и вярно е,че оригиналните илюстрации са много ценни .
Виж целия пост
# 5


Това е любимият ми детски герой. Когато отидох в Лондон, точно тази играчка беше първото нещо, което купих на Малена. Засега аз повече го обичам от нея, но като прочете книжката сигурна съм, че ще го залюби като мен..
Виж целия пост
# 6
Страхотно!!!! Обожавам го зайчето. Трябва да си намеря книжката из къщи е някъде...
Виж целия пост
# 7
И аз много искам да намеря книжката/книжките на български в печатен вариант. Засега имаме само една мъничка на английски Confused
В Германия бях видяла 2 тома голям формат, естествено на немски, обаче още съжалявам, че не ги взех  Money

Освен да го пратя детето да учи чужди езици, да може да чете книжки Laughing
Виж целия пост
# 8
аз пък не съм пораснала с историята на зайчето питър. за пръв път го зърнах в библиотеката на съпруга ми и беше любов от пръв поглед. децата ми го обожават. имаме онова старото издание с нестандартния формат и вълшебните картинки, в което са разказани няколко приказки.  купихме си и едно ново издание само на историята за зайчето, колкото да съхраним приказката в случай на "авария".
габа замина при баба си и си взе само една книга. сетихте ли се коя?
Виж целия пост
# 9
Малките книжки, за които говори Лулу са на издателство "Златно пате". Лошото е, че не стига, че са издадени преди 5-6, че и повече май години и в момента на пазара с 300 зора могат да се намерят 2 - мен ако ме питаш много не си заслужава - има 5 странички на кръст с по две изречения. Нито можеш да добиеш представа за героите, нито...Дано някой някога се сети да преиздаде въпросното старо издание, което помним. Аз се сдобих с една огромна книга на английски за въпросния Питър и неговите дружки - разглеждаме и съчиняваме по картинка. СИнът ми нещо не му е фен още.
 Малена, заека е просто велик!
Виж целия пост
# 10
Старото издание още се среща при антикварните сергии. Има го и в библиотеките, например детския отдел на Столична...
Виж целия пост
# 11
Malenna,много благодаря за снимката!Сложих си я като background да си се порадвам и аз малко и да изпадам в умиление като си включвам PC-то.Пък и как да не се влюбиш!
А идеята на Anda е попадение,но дали в Столична библиотека имат цветен ксерокс,защото картинките са богатството на тази книжка не по-малко от историята.
Виж целия пост
# 12
Цветен ксерокс нямат, но можеш да се абонираш и да си я вземеш за 2 седмици.
Виж целия пост
# 13
Още пазя моята книжка от 80-те и след като се омъжих се сдобихме с още една - тази на съпруга ми.
Виж целия пост
# 14
Цветен ксерокс нямат, но можеш да се абонираш и да си я вземеш за 2 седмици.
  О,страхотно!Нали съм патка заспала-само в Народната не дават "внос-износ" на материали.Ще си я взема!Благодаря!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия