на какво може да се дължи отворената устичка?

  • 2 121
  • 7
Майчета, моля ви за мнение: Имам син на 1 годинка и доста често и денем и нощем стои с отворена устичка. Не хърка, храни се със затворена уста, носът му е отпушен и ми се струва, че диша през него, но почти от както се е родил от време на време е със затворена и от време на време през деня и нощта с отворена уста.
Сблъсквали ли сте се с нещо подобно? На какво може да се дължи? Педиатърката ни смята, че е малък за трета сливица, но не можа да ми каже това на какво може да се дължи.
Виж целия пост
# 1
Това е по-скоро питане за логопед.
Моя син така стои с отворена уста и понеже по друг повод ходим на логопед, показаха ми едни масажи.
Питай тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=55157.0
Виж целия пост
# 2
Само докато спи ли или и иначе? Защото Калина като спи, повечето време е с отворени устнички, но мъжът ми спи така и са абсолютно еднакви в съня си. Досега не съм се притеснявала.
Виж целия пост
# 3
Не мисля, че трябва да се притесняваш сериозно щом няма други оплаквания. Нашият син и до сега все така си играе. Постоянно му е отворена устата. Понякога и така спи и пак си диша през нослето.
Виж целия пост
# 4
 На етърва ми детето така е с постоянно отворена уста - направо зяпнало(доста отворена уста).
Няма проблем с трета сливица(вече е на 6 год.), баща му е бил по същият начин и те не се притесняват. Но според мен ако има някакви масажи за да се регулира това е добре да се правят(аз не знаех, че има такива).
Виж целия пост
# 5
Аз съм била така нощем до 6 годишна възраст - все с отворена устичка.
Боледувах постоянно, помня разтривките и лапите от синап, лекарствата.... Confused

Накрая един лекар казал на родителите ми, че проблемът е в третата сливица. Извадиха ми я на 6 годинки. И както казва майка ми: "Болестите сякаш изведнъж се пресякоха, като с нож...". Оттогава се разболявам изключително рядко.

Заведете детето на детски УНГ. Дано няма никакъв проблем.
 
Виж целия пост
# 6
Аз съм била така нощем до 6 годишна възраст - все с отворена устичка.
Боледувах постоянно, помня разтривките и лапите от синап, лекарствата.... Confused

Накрая един лекар казал на родителите ми, че проблемът е в третата сливица. Извадиха ми я на 6 годинки. И както казва майка ми: "Болестите сякаш изведнъж се пресякоха, като с нож...". Оттогава се разболявам изключително рядко.

Заведете детето на детски УНГ. Дано няма никакъв проблем.
 
  Най вероятно е трета сливица, и  при моята племеница беше така, постоянно  с  зяпнала устица след като е оперираха вече няма проблем Hug
Виж целия пост
# 7
Като съм била малка и аз така съм седяла с отворена уста. На бебешките ми снимки съм все увиснала долна устна. Когато съм попораснала и започнала да разбирам са ме научили да си затварям устата. Сега понягога се хващам, че ...newsm09 пак зяпам.
Според мен няма място за притеснения.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия