Почистване на бели накити?!

  • 7 992
  • 13
Момичета,помагайте Praynig Praynig Praynig
Давайте идеи как се почистват бели бижута и наките-сребърни,посребрени,титаниеви и тем подобни.
Понеже като си слагам парфюм пръскам и на китката,та на места гривната ми /посребрена/ си измени цвета и блясъка,почервеня като мед.Много си я обичам и не малко струваше,та ми се иска да я оправя.Пробвах с паста за зъби и с Циф по препоръка на приятелка.Пезултат-лъсна но не побеля а знам,че има начин...в някакъв разтвор се топеше,знам ли.
Помагайте с идеи моля.
Само части от гривната са така,останалото е наред-много странно.То е ясно-вече като я слагам никакъв парфюм на китката и отсега нататък само сребро,дори да е по-скъпичко.
Ще съм благодарна на всякакви идеи и предложения.
Виж целия пост
# 1
Доколкото съм чувала май се почистват със сода за хляб.
Виж целия пост
# 2
Сода и веро - така чистя сребърнотии разни.
Виж целия пост
# 3
Най-добре я занеси на някой бижутер.Ще я направи като нова.
Виж целия пост
# 4
С паста за зъби и някакво парцалче.Содата е по-абразивна и ги издрасква.
Виж целия пост
# 5
Няма да стане ...за съжаление.
Явно среброто е паднало а отдолу метала си е такъв червен.Много ме е яд,но нищо не може да се направи,какво ли не пробвах.Тя е от тези-Пандора,за които пусках скоро тема:


Три-четири от звенцата са така...другите са си наред.Махнах ги и си поръчах нови и от сега нататък ще си купувам сребърни звенца,въпреки че са по скъпи,поне няма да ме е яд.Толкова е хубава и толкова много и се радвах Sad Sad Sad

Благодаря на всички за отговорите  bouquet
Виж целия пост
# 6
Посребрените мисля, че не могат да се оправят.
Иначе среброто може да го занесеш на бижутер да ти го почисти- грейва като ново. Продават и пасти за почистване, има и ванички с ултразвук за домашна употреба. Содата не е много препоръчителна, макар че върши работа. Скоро прочетох във форума, че среброто може да се почиства с червило, пробвах и наистина стана супер- всичко светна, почерняло се махна- остана по памука. Simple Smile
Виж целия пост
# 7
слагам 1 непълна кафяна лъжичка сода за хляб на дъното на алпака купичка, пълня с вода и като заври пускам сребърните бижута /но трябва да са без камъни/. След това намалям на възможно най-слабата степен котлона/газта и оставям около 7-8мин да врат вътре. Определено има ефект.
Виж целия пост
# 8
Никакъв бижутер, амонячна сода сипваш върху намокрено парченце плат и изтриваш........лъсват направо Simple Smile
Виж целия пост
# 9
.... Скоро прочетох във форума, че среброто може да се почиства с червило, пробвах и наистина стана супер- всичко светна, почерняло се махна- остана по памука. Simple Smile

И как по-точно newsm78 ...я кажи Wink

Мими23, страхотен гердан Heart Eyes
Виж целия пост
# 10

Ами взимаш едно старо червило /да не си хабиш новите/, с памук мацваш от него и почваш да търкаш, докато падне чернилката. Поне при мен се получи, лъснах си всичките бижута, където имаше почерняло се махна, а и станаха по- лъскави. Hug
Виж целия пост
# 11
Не съм пробвала с червило, содата бикарбонат не ми върши работа, защото нося само един сребърен пръстен, но е с камък. Имам и сребърна гривна, чистя си ги с паста за зъби. Патината пада, всичко лъсва като ново.
Виж целия пост
# 12
Искам да се поправя- не амонячна сода, а  сода бикарбонат Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Посребрените не могат да се оправят. Аз имам повреден сребърен ланец от боя за коса, по-точно блондор. Не можах да го оправя по познатите начини (за почистване на сребро). Имам приятел златар. Той каза, че ще ми го почисти.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия