Децата и навикът

  • 564
  • 7
Синът ми е на две години и вечер не заспива без шише с вода.Притеснявам се,че ползва биберон.Иначе през деня си пие вода от чаша,но вечер не ляга без шишето.Като бебе сам се отказа от биберона залъгалка след втория месец. Misc Baby Bottle
Виж целия пост
# 1
Василена беше същата, даже беше на 2г и 3-4м. Използвах едноидване на сестра ми с кучето и уж случайно изпуснах шишето под носа му. Васи е чистница до немай къде...Повече не потърси шише. Но аз бях решила, ако това не проработи, да кажа, че го е изял /горкият Джаки Wink /. На тази възраст май не се сещат, че е възможно да им се купи друго шише  Joy
Виж целия пост
# 2
Голямото ми дете беше на 2г и 6м когато уж хвърлихме шишето на котето е няколко нощи го търси но после забрави за него
Виж целия пост
# 3
Не виждам какво трябва да те притеснява, но ако е проблем за теб- не му давай шишето, а чаша. Ще отвикне, къде ще ходи...
Виж целия пост
# 4
Можеш да опиташ с чаша с накрайник.
Виж целия пост
# 5
Можеш да опиташ с чаша с накрайник.
Добър съвет - трудно е направо с чаша, защото в легнало положение се разлива Wink....
Виж целия пост
# 6
И Калина е така - бибичка не искаше от малка, но още заспива с шишето с вода. Аз се чудя нощно време като се събуди и се размрънка какво да я правя, ако й махна шишето? Сега й го тиквам и веднага заспива /спи при нас на спалнята/?!
Виж целия пост
# 7
Не се притеснявай , моята е на 4г.и 6м и си смуче пръста още Mr. GreenМного съм чела по този повод разни детски психолози и те обесняват ,че малките деца се нуждаят от навици и постоянно повтарящи се ритуали ,особено преди заспиване защото това им дава сигурност и ги прави по-спокойни.
Може да пробваш с някой друг ритуал преди лягане и пиене на вода от чашка след това ,но всичко зависи от детето и неговата психика.Няма еднакви формули за всички.И спокойно когато е готов и няма нужда от шишето сам ще го хвърли това със сигурност ще е преди 20 му Р.Д. Grinning Grinning.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия