Помогнете ми-става въпрос за едни рецепти,но не мога да ги намеря

  • 812
  • 6
Преди време тук бях 4ела,за едни рецепти с кайма,като каймата се обърква с подправки и се разстила в тави4ка и след това отгоре се слагаше картофено пюре Rolling EyesНо не мога да намеря темата и ще ви бъдя безкрайно благодарна,ако ми помогнете Wink
Виж целия пост
# 1
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107433.0
Виж целия пост
# 2
  chef  bouquetНадявам се да ти помогна ,и се извинявам на автора !!!
Продукти:

500 гр.кайма
1-2 глави лук
2 филии сух хляб
2-3 скилидки чесън
2-3 кренвирша
2 триъгълника топено сирене(става и с обикновенно)
2-3 кисели краставички
1 бр. майонеза
50 гр. настърган кашкавал
150 гр. доматен сок
сол,червен пипер,чер пипер,чубрица.

От всички продукти се омесва сместа, която се слага в подмазана с олио тава. Маже се с майонезата и се залива с доматения сок.Пече се и непосредствено преди изваждане от фурната се поръсва с кашкавала.
Бон апети!
Виж целия пост
# 3
Моми4ета,благодаря ви за бързите отговори Hug
Виж целия пост
# 4
Ако имате още някое предложение-съм насреща WinkИмам още няколко 4аса,за да се на4удя по коя рецепта да приготвя нещо Grinning
Виж целия пост
# 5
Замесвам каймата като за кюфтета или руло Стефани, все същото е.
Оформям средно големи топки от каймата, като във всяка топка слагам по едно сварено яйце. Може да се сложи и друг пълнеж като на руло Стефани - нарязани гъби, сварен морков нарязан, кисела краставичка и т.н. Оформям тези топки като тяло на таралеж, с леко издължена муцунка. За очи слагам чер пипер, а за бодли забождам от късото фиде. Пече се във фурната и се поднася върху зелен лист салата. За украса можеш да направиш гъбка от сварено яйце и домат. 
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

500 гр. овкусена кайма, 1 яйце, 50 гр. кашкавал и замразени зеленчуци /грах, моркови, царевица/. Всичко се замесва, правят се кюфтенца и се пекат на фурна. Бързо, вкусно и ефектно.

След това изливам в тавата почти готова крем- супа от гъби(предварително си я заварявам според указанията на опаковката).Стават супер кюфтенца със сос.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Овкусявам  каймата и нареждам в кръгла тавичка пласт кайма
пласт топено сирене, пак кайма, след това гъби и накрая кашкавал .- можеш да си сложиш по твой вкус продукти между каймата
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 
Тези рецепти са от форума. Доно съм ти помогнала newsm10.
Виж целия пост
# 6
Отново благодя за рецептите Hug

Аз го направих така-омесих каймата с подправки.Като първо запържих в тавата лук и моркови и след това сложих каймата/с малко вода/ и към вси4кото това прибавих няколко сварени яйца и грах.Запекох го в пе4ката и след това сложих картофено пюре,като също го запекох до златисто,а след това поръсих най-отгоре с кашкавал и запекох отново за още няколко минутки само отгоре с грила.
стана много вкусно  bouquet

МIMI_DJ,ще пробвам и твоята рецепта с таралежите Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия