Алергия от котки и стерилитет !? Възможно ли е ?

  • 4 339
  • 17
Здравейте,трябва ми вашето мнение по следния проблем:
Мъжът на сестра ми вчера откри,че има много силна алергия от котки.Ходил е на лекар,направил е и изследвания.Те със сестра ми вече 6 години отглеждат котка /от тогава датират и проблемите му/ Алергията се изразява в кихане и сълзене на очите,както и подуване на устата.Но не там е проблема.....
Те искат да си имат бебе.Но лекаря му е казал че е твърде възможно да е стерилен заради алергията от котката.Разбира се,той ще си направи необходимите изследвания,за да разбере.
Но дотогава,бихте ли ми казали:някой чувал ли е за стерилитет причинен от алергия,пък било то и от друго /не от котка/ ? Дали е възможно ?
Ще съм ви много благодарна за всяко мнение,тъй като сестра ми е много притеснена  Sad
Благодаря предварително !  bouquet
Виж целия пост
# 1
Сама по себе си алергията към котки при мъжа не би трябвало да се разглежда като причина за стерилитет. Има алергии при жените, които водят до безплодие (напр. алергия към сперма), но те са изключително редки. Аз специално не съм чел, чул и не съм имал случай на мъж, стерилен заради алергия към котки. От описаното от теб не става ясно този мъж, с проблеми от 6 години, приема ли лекарства, ако да - да се види какви и по колко? И все пак първото което трябва да направи е една спермограма - пък макар и само морфология. Не е скъпо, резултатът излиза за 2-3 часа и не е толкова стресиращо, колкото си мислят някой.
Виж целия пост
# 2
Отговора ти напълно ме задоволява,благодаря много !  bouquet
Досега зет ми не е пил никакви лекарства за алергията,той не знаеше за нея.
Спермограма ще направи веднага.И вероятно ще махнат котката.... Sad
Още веднъж благодаря за отговора !
Виж целия пост
# 3
И според мен не може да се получи стерилитет от алергия към котка.
Виж целия пост
# 4
Аз също имам страхотна алергия от котки,но виж ми лентичката Laughing.Съмнявам се при мъжете да е различно Thinking.Нека не избързват с изхвърлянето на котето Wink.
Виж целия пост
# 5
аз пак сам у4ила в колежа 4е е вазможно заболяване от токсоплазмоза и затова не може да и,ма деца.по добре махаите котката
Виж целия пост
# 6
Ако 6 години опитват и нямат бебе, най-добре да се обърнат към специалисти в клиниките по стерилитет...да се твърди подобно нещо, без изследвания, меко казано е нелепо. Обяснението звучи ужасно.
Но пък според мен, много е възможно да са се обърнали, но да спестяват подробностите и това да е обяснение за пред другите. Темата си е доста деликатна.
Виж целия пост
# 7
аз имам алергия от котки и забременях просто светкавично
Виж целия пост
# 8
Момичета, става въпрос за мъж. Той май няма да забременява. А ако алергията е доказана котето трябва да си замине. 6 години безрезултатни опити обаче говори за проблем в един от двамата (или и в двамата) и понеже най-лесното нещо е един мъж да свърши в чашка се започва от там.
Виж целия пост
# 9
аз пак сам у4ила в колежа 4е е вазможно заболяване от токсоплазмоза и затова не може да и,ма деца.по добре махаите котката
Какво общо имат токсоплазмозата иалергията към котки?!?!
Виж целия пост
# 10
мъжът са6то може да се разболее от токсоплазмоза и да е стерилен жената са6то.нямам предвид алергия
Виж целия пост
# 11
мъжът са6то може да се разболее от токсоплазмоза и да е стерилен жената са6то.нямам предвид алергия
Я пак!!!! Токсоплазмозата е заболяване, причинено от паразит, което води до аборти при ранна бременност или малформации и смърт на плода в късна бременност. Не причинява стерилитет при мъжете. Не се изказвайте неподготвени, моля! 
Виж целия пост
# 12
мъжът са6то може да се разболее от токсоплазмоза и да е стерилен жената са6то.нямам предвид алергия
Я пак!!!! Токсоплазмозата е заболяване, причинено от паразит, което води до аборти при ранна бременност или малформации и смърт на плода в късна бременност. Не причинява стерилитет при мъжете. Не се изказвайте неподготвени, моля! 
това сам го у4ила може6 да пита6 лекар
Виж целия пост
# 13
Но аз съм лекар! За най-голям ужас на баща ми!
Виж целия пост
# 14
Но аз съм лекар! За най-голям ужас на баща ми!
специалист по животните?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия