откъде да взема тензухени пелени?

  • 6 348
  • 17
Добро утро,мамита  Simple Smile!Може ли някой да ми каже откъде мога да купя тензухени пеленки?Имам и още един въпрос Embarassed,как е най-добре да се почиства нослето на бебето-с тампонче напоено с физиологичен разтвор,или, продават се разни помпи,някакви шпрейове с толкова дълги накрайници Shocked,изобщо не мога да си представя ,как се ползват тези неща newsm78 при тези малки нослета #Crazy?Благодаря ви предварително Heart Eyes!
Виж целия пост
# 1
Само тензухени пелени не съм виждала да се продават. Има ги в комплекти 2 бархетни + 2 тензухени. В Варна комплекта върви между 4.50лв - 5 лв .
Аз 4истя нослето с помпи4ка, много е удобно и ве4е така съм свикнала, 4е бебо докато се усети и съм му из4истила носа. Разтворите са когато бебето има хрема и носа трябва да се "издуха" а бебето неможе. Разтворите са водни със сол и разтварят секретите и те изти4ат.
Дано съм ти помогнала  Peace
Виж целия пост
# 2
И аз чистя носа с помпичка.Не са чак толкова дълги ,те нали са измислени все пак за техните нослета.
И един въпрос имам.Ако не е тайна,за какво са ти тези пелени?
Виж целия пост
# 3
За пеленките,защо са ми....,ами да си кажа честно само чета и слушам разни мнения и предложения от майки с опит,а аз нямам никакъв такъв Rolling Eyes и тук някъде в списъците с  предпочитаните нещата които е добре да вземеш,имаше и такива  пелени...,били полезни за много неща.Незнам?Прекалявам ли?Таткото вече се е шашнал от какви ли не покупки tooth.Май да взема да се спра мало,а?Ама толова много ми доставя удоволствие да пазарувам за нея,(а и за мен,и по прнцип Laughing)че не мога да се спра.А и то останаха само някакви е"ф"тини нещтица Joy.
Виж целия пост
# 4
пелените можеш да намериш в почти всеки по-голям детски магазин - в комплект бархетни и тензухени
аз ги ползвам много - за възглавничка, за лигавник, за чаршаф в количката и т.н. много са полезни и удобни
а за нослето - някъде четох, че е опасно да се чисти с памучен тампон, защото ако остане власинка може да причини хроничен ринит  Sad
Виж целия пост
# 5
сега видях, че си от София - има ги в Штъркел, виждала съм и в други,но аз от там съм купувала
имаше и в Мечо Пух на Горубляне, и в магазина в Хаджи Димитър т.нар. Бяла къща
Виж целия пост
# 6
На мен педито ми каза да чистя нослето /когато не е хремава/ с тампонче напоено с физиологичен разтвор. Каза, че когато няма обилен секрет няма смисъл да тормозя лигавицата на носа с помпичка. Аз така действам - първо й капвам по 1-2 капки физиологичен разтвор в нослето и после почиствам с тампона. Голям рев пада, но и аз си мисля, че помпите са по-удобни за по-обилен секрет Rolling Eyes

А тензухена пелена ползвам единствено, като ходя на консултация. Там си носа една тензухена и една бархетна. Тензухената я постилам на кантара, а бархетната на легълцено в кабинета на педито. Бархетна пелена ползвам и в голямите жеги вместо одеяло, а тензухената я ползвах вместо възглавница сгъната на 4. Но Маги вече не поняса такива екстри и всичко, което й сложа под главата отива на топка под корема /ние спим по корем/. Така, че не ги ползвам особено. Ти реши дали да си вземеш

Виж целия пост
# 7
Аз бих купила тензух от някой магазин за платове и след като го нарежа да го дам на оверлог. И пеленките са готови  Simple Smile
Но това в случай, че ти трябват повечко бройки. За една-две е по-добре да си вземеш от комплектите с бархетна.
Виж целия пост
# 8
аз от бебешките магазини си поръчах
Виж целия пост
# 9
послушах съвета на опитните мами и си купих няколко тензухени пелени, за което не съжалявам.
много са добри за всякакво подсушаване - ползвам ги както вместо лигавниче, за да му попия разляното мляко (купешките лигавници са много груби и дебели за тая цел), така и за попиване на влагата в гънчиците след баня - никоя хавлия не може да направи това така нежно и добре.
и на мен ми трябват още тензухени, че много бързо вървят, но не ми се дават излишни пари за комплекти с бархетни...
Виж целия пост
# 10
Помпата е ефективна само при обилни и течни сополи.Използва се много лесно-запушваш едната ноздра с пръст,стискаш гумената част,за да изгониш въздуха от помпата,пъхаш в свободната ноздра и отпускаш гумената част.
При сухи сополки или почистваш с тампон,напоен с физиологичен разтвор,или накапваш такъв по 1-2 капки в ноздра,изчакваш малко и обираш с памучен тампон/тупфа за уши.
Виж целия пост
# 11
В магазините с БГ бебешки дрешки почти винаги продават комплекти пелени-2бр тензухени и 2бр бархетени
Виж целия пост
# 12
V Mol-a gi ima
Виж целия пост
# 13
http://www.pakostnik.com/productdetails.php?id=2119
Виж целия пост
# 14
Аз си купих два комплекта 2 бархетни + 2 тензухени. Нарязах ги на парчета и ги сгъвам. По-нагоре са описали за какво се ползват, да допълня и аз - Бархетно парче под дупето в количката, докато сменям памперса  Wink

После ми казаха в кой магазин продават тензух на метър - около 2 лв. е линейния метър (широн 90см).
Вобще не съм ги давала на оверлог, щото незнам къде  Blush Ама не ми пречи да си ги ползвам "разчорлени"  Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия