Просто обрив или алергия?

  • 2 423
  • 10
От два дни бебко е с ужасен обрив.Започна като малки пъпчици по челото, после по цялото лице и гърба.Според педиатърката е от претопляне newsm78, но днес като се събуди вече имаше големи червени петна по лицето, шията, гърба и корема Shocked, по ръцете и краката-малки червени точки.Два дни преди да се появи обрива поддържаше висока температура, която свалях с панадол, ефералган и хексалгин(дадох за пръв път).Вчера дадох за пръв път и Милупа Hn25(дано не бъркам)тази за разстройство.Днес бяхме и при кожен лекар-каза, че според нея е алергия към лекарство, но обрива се засили след като давах Милупа-та.Казаха ми да чакам два-три дни, и после пак да отидем, не предписаха никакви лекарства.Петната са си все така големи и червени, направо ми се къса сърцето като го гледам.Ето тази снимка е от вчера
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=50936 Sad
а тези са от днес:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=50936&photo=2 Sad
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=50936&photo=3 Sad
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=50936&photo=4 Sad

Някой има ли идея какво може да е?
Виж целия пост
# 1
Забравих да кажа, че е много нервен, почти непрекъснато хленчи и спи неспокойно, но като че ли не го сърби
Виж целия пост
# 2
Преди десетина дена моя син получи подобен обрив, при него започна от коремчето (малко под пъпа) и на другия ден се разпространи нагоре по тялото вкл. и лицето.
Оказа се, че е реакция към АБ с който лекувахме отит. Пиша реакция, а не алергия защото и преди беше пил същия АБ без никаква реакция.
Спряхме АБ и обрива изчезна, не са изписвали медикаменти
И в нашия случай нямаше сърбеж.
Бързо оздравяване!
Виж целия пост
# 3
Да  не  е  шарка  с  тази  температура  два  дни  преди  обрива има  такава  вирусна  шарка  и  ние  я  изкарахме само  не  знам  дали  е  рубеола  или  е  розеола защото на  нас  ни  казаха  рубеола  а  на  съседчето  със  същите  симптоми розеола  newsm78 Само   че  при  него  обривите се  задържат  вече  осем  дни а  при  нас  обривът  изчедна  за  два .но  всяко  детенце  си  е  индивидуално .   Не  се  притеснявай  ще  мине  .
Виж целия пост
# 4
klaris, при същите симптоми и обрив Кари изкара в началото на месеца рубеола. При нас със сигурност си беше рубеола, защото след 18 дена се изрина и баткото, и то още по-жестоко от бебето (плюс че при него имаше подуване не само на лимфни възли, но и отоци по ръцете и краката). Пипни бебчо зад ушенцата има ли увеличени лимфни възли, за мен това си е чиста шарка, но и аз не мога да поставя диагноза от разстояние. Вашата педиатърка изобщо видяла ли е обрива, това със сигурност не е обрив от претопляне за мен?

Аз сега разгледах подробно снимките, за мен това е чиста рубеола, поне при нас обрива беше абсолютно същия. Заведете детето на друг лекар според мен! Обрива минава за 1 -2 дена, ако е рубеола, така че не се тревожи  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
И педиатърката и кожната казаха, че със сигурност не е шарка.Днес е малко по-добре, като че ли затихва
Виж целия пост
# 6
Всичко, което описваш, говори за розеола  Peace И наистина много малко лекари я определят веднага!
Виж целия пост
# 7
Всичко, което описваш, говори за розеола  Peace И наистина много малко лекари я определят веднага!

И според мен е Розеола  Peace

klaris, спокойно, трудното е минало, сега за 2 дни ще изчезне и обрива  Grinning
Виж целия пост
# 8
Май сте прави за розеола-та.Сега видях темата на fresh от началото на месеца, на снимките много прилича на обрива на Виктор. Защо им е толкова трудно на лекарите да я разпознават newsm78 ,претопляне било....
Виж целия пост
# 9
Май сте прави за розеола-та.Сега видях темата на fresh от началото на месеца, на снимките много прилича на обрива на Виктор. Защо им е толкова трудно на лекарите да я разпознават newsm78 ,претопляне било....
щото са толкова лекари, някои педиатри дори я отричат като болест Sick #Crazy, което е абсурдно и почват да набиват лекарства за всичко друго но не и за нея, а тя е лека болест и минава сама.............и на мен на розеола ми прилича newsm78
Виж целия пост
# 10
Ами ние бяхме в болница по друга причина, когато се установи розеолата при Силия. Лекуващият УНГ каза също, че е от претопляне  #Crazy Завеждащият инфекциозно каза, че доскоро изобщо не са я приемали тази шарка за отделна болест или нещо такова. Също до скоро са били много, много редки случаите на розеола. Напоследък има направо някакъв бум!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия