Сушени домати - sundried tomatoes?

  • 841
  • 13
Моми4ета, мъжът ми донесе един буркан от това 4удо, което аз никога не бях опитвала. Приятно е на вкус. За сега ги хапваме само със сиренце.
Някой има ли идея какво може да се приготви с тях?
Виж целия пост
# 1
Звездев прави хляб, пица, спагети и още много.... виж в сайта на Бон апети
Виж целия пост
# 2
А някой знае ли как се правят сушени домати?
Виж целия пост
# 3
не си струва, много е енергоемко....ех тези любими думи. Има на една от големите бг фирми към 7оо и нещо грама буркан за 7 лева и нещо във Фантастико...
Виж целия пост
# 4
А някой знае ли как се правят сушени домати?

и аз тези дни си мислех да питам за същото Simple Smile
да ги наредя на хартия на терасата  newsm78 ще взема да звънна на майка ми как се сушат кайсии..

Maika, Звездев често ги накисва в вряла вода и после ги пробавя към салати, сосове, ястия..било по-вкусно и ароматно, нали е по-концентрирано
Виж целия пост
# 5
Сушените домати се използват предимно в Италианската кухня  Peace
Виж целия пост
# 6
Ако са в буркан няма смисъл от накисване -те са мариновани в зехтин.....
Ако са сухи тогава се накисват за малко в топла вода..

Иначе има много рецепти - хляб....пица.. супи ..спагети ., салати , яхния......и т н. .най вече италианска кухня - придават много пикантен вкус .

Правят се дълго трябва да се изсушат на слънце.. има друг начин печене във фурна за дълго време на около 60 С ... няма смисъл.
Виж целия пост
# 7
Благодаря на вси4ки за отговорите. Моите са в буркан и са доста мазни4ки/плуват в олио/, та ги поизцеждам, преди да ги хапнем. В4ера мъж ми ги поотцеди, заля с малко оцет, наръсихме копър и ги хапнахме за салата... Но не ми се стори подходящ вариант. Няма да повторим тази комбинация. Той на всякъде слага оцет ... или кисело мляко.
Виж целия пост
# 8
Мммм, аз много обичам! Най-вече на сандвичи с моцарела - опитайте така. С чабата. Иначе в един ресторант видях, че ги правят на песто. Така че и към паста може  Peace
Виж целия пост
# 9
OO да и аз го обичам пестото Simple Smile

Червено песто

Виж целия пост
# 10
Мммммммм, благодаря!
Виж целия пост
# 11
Чакай че аз забравих, че това беше вкусно  Rolling Eyes ( е мъжа ми не го хареса ама щото няма мръвка   Joy )

Спагети със сушени домати и кедрови ядки



Виж целия пост
# 12
( е мъжа ми не го хареса ама щото няма мръвка   Joy )


При нас няма такава опасност. Дресирала съм го!  Mr. Green  chef Crazy Twisted Evil
Благодаря!
Виж целия пост
# 13
Марабу, рецептите ти са страхотни   bouquet
Ще пробваме и ние спагетите.

Вчера пък в един ресторант опитах пълнени тиквички със спанак, чесън и сушени домати, поръсени с пармезан  Peace Тиквичките бяха леко хрупкави, запечени бяха само дъната им.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия