Какви щори да си сложим?

  • 3 023
  • 16
Здравейте!
Ние от известно време живеем на квартира.Имаме желание да си сложим вътрешни щори,но още се чудя какви.Мислех да са от тези алуминиевите ,които се "управляват" с пръчицата отстрани и по този начин отделните им елементи се припокриват/по-добре не мога да го обясня,по време на майчинството ми стана много беден речника Embarassed/.Днес обаче видях в магазина и щори от плат,които се навиват на ролка-нещо като щорите от едно време,но много по-красиви.Направо ми грабнаха окото,много нежнички бяха.Вие какво бихте ме посъветвали.Дали ще могат да се перат без проблем платнените?Ясно ми е,че е най-добре външни ролетни,в апартамента ни в София си сложихме такива и сме много доволни,но сега им се кефят наемателите ни Grinning.
Благодаря предварително за съветите!
Виж целия пост
# 1
Аз съм за външни шори. Тези алуминиевите не ги харесвам.
Виж целия пост
# 2
Аз съм за външни шори. Тези алуминиевите не ги харесвам.
Да де,нали това казвам-то и аз съм за външни,но сме на квартира и парите си ще ги дам от джоба,така че ми трябва нещо по евтино.Все пак се отнася за около 11 кв.м прозорци.
Виж целия пост
# 3
Ние скоро сложихме вътрешни алуминиеви и съм доволна, защото стаята е западна и след обяд ставаше адска жега. Зависи с какво изложение е стаята ти и за какво ти трябват, дали за слънце, дали за тъмнина, дали за красота. Тези щори от плат които описваш са наистина много красиви и ако имах сенчеста стая бих сложила точно такива, а има и страхотни десени и става много по-уютно. Но ти си прецени каква е стаята ти и какво искаш. Успех!
Виж целия пост
# 4
Деси,стаите ни са юг-запад.Имаш предвид,че платнените пропускат повече светлина от алуминиевите ли?
Виж целия пост
# 5
Щом сте под наем - най-евтиното са алуминиеви щори.
Тези от плат са си скъпи! Почват от 20-25 лв./м2 и нагоре, като отделно се смятат и линейните метри на окачвачите горе. Иначе са екстра... Но помисли има ли смисъл!
Виж целия пост
# 6
Галски,аз не попитах колко струват тези от плат,но не мислех,че ще са скъпи! newsm78Нали говорим не за тези вертикалните от нарязани платнени ленти,а за тези,които приличат на старите щори?Довечера пак ще обикалям и ще сравнявам и цени.
Виж целия пост
# 7
Галски,аз не попитах колко струват тези от плат,но не мислех,че ще са скъпи! newsm78Нали говорим не за тези вертикалните от нарязани платнени ленти,а за тези,които приличат на старите щори?Довечера пак ще обикалям и ще сравнявам и цени.

Ахааа, ти питаш за вертикалните щори Simple Smile - не съм разбрала! Е те не са толкова скъпи! Споко Wink
А аз говорех за тези тип "руло", "римски" и "японски" щори.
Я разгледай този сайт Simple Smile - мисля ще ти помогне:
http://www.gershmanbg.com/
Виж целия пост
# 8
Да,Галски,аз питам точно за вертикалните щори.Благодаря за сайта!
Виж целия пост
# 9
На твое място, бих се посъветвала и с хазаите. Поставянето на каквито и да е щори е свързано с пробиване на таван или на дограма. Независимо дали вие ще плащате щорите, редно е да знаете тяхното мнение, за да не се наложи после да им възстановявате нанесени "щети", въпреки че според вас подобрявате жилището.
У нас има и вертикални платови, и хоризонтални алуминиеви. Няма голяма разлика в цената им, ако плата за вертикалните е шантунг (или както там се води най-масовия).  Ако искаш да е много издържлив, примерно за западни прозорци, тогава вместо 8-9 лв ще ти струва поне 20 лв квадратния метър плат. Информацията ми е  отпреди няколко месеца, когато поръчвах нашите. Има една подробност при вертикалните щори - ако са до земята, мебелите ти трябва да са на определено разстояние от прозорците (мисля, че е около 10-15 см), за да можеш да движиш щората.
Виж целия пост
# 10
Да,ние вече сме говорили с хазяите и те нямат нищо против,даже ни казаха,че евентуално по-натам може да ни ги отбият от наема.Аз лично не разчитам на това,но не се знае.Разбира се,всичко ще е уговорено с тях. Peace
Виж целия пост
# 11
Ние сложихме вертикални платови щори в спалнята,да ти кажа честно сутрин много ме дразни ,че пропускат светлината още към 6.00 часа,стаята ни е с източно изложение, не знам, може би алуминиевите ще предпазват по-добре.Като изключим това съм много доволна от тях,събират се в единия край, можеш спокойно да си избършеш прозореца без да сваляш пердета, придават много хубав вид на помещението,почистват се лесно и тн...
Виж целия пост
# 12
Валенцето точно това имам предвид. Освен, че пропускат повече светлина и много бързо ще избледнеят, особено щом стаите ти са юг-запад. Следобед няма да може да се стои. Нашите алуминиевите могат и да се свалят и да се вдигат нагоре и так а почистването на прозорците не е никакъв проблем. Квадратния метър е 14лв мисля, но ако искаш пусни в гугъл "Ролпласт", в сайта им има таблица да си изчислиш колко ще ти струват всички варианти, платнени, алуминиеви, всякакви
Виж целия пост
# 13
http://rollplast.com/?page=products
Ето ти линк. Под всеки продукт има калкулатор, там можеш да си сметнеш
Виж целия пост
# 14
Валенце, по принцип съм съгласна, че алуминиевите щори не пропускат слънчеви лъчи, но ние живеем в западни стаи без климатик и тези щори като се нагреят излъчват много топлина. Според мен не са много удачен вариант, поне аз не мисля да си слагам такива и в новото жилище (с изложение юг - запад е).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия