Пак за здравните осигуровки

  • 706
  • 10
Извинявайте, че пак повдигам въпроса, но с търсачката не успях да намеря последните дискусии. Моля ви пак да споделите къде се ходи и как се доказва, че последните години човек е живял в чужбина, за да ни "опростят4 дължимите суми?
Виж целия пост
# 1
Абе,Деске,бе,Що не си гледаШ отпуската ми се занимаваШ с тия изедници от НОИ  Wink
Виж целия пост
# 2
Деси ,баща ми ще ходи днес да тегли някакъв документ,който удостоверява от кога съм в чужбина и т.нат.и после ще го носи на данъчните в общината,доколкото разбрах.
Следобед като се прибере ще му се обадя и ще ти пусна на лични,каква е процедурата и къде да идеш.

Лека почивка!  Hug
Виж целия пост
# 3
Както са ти казали моми4етата по_горе,няма смисъл да си тровиш нервите.
Тази година сгреших,4е ходих в НОИ.Всяка година имат нови разпоредби,закони,някой не си свършил работата.Няма смисъл.
Но все пак ти давам инфо_правиш фотокопие на паспорта си,с вси4ки пе4ати или вадиш справка от полицията.След това попълваш един документ,от коя дата и година си извън БГ и можеш да напишеш,4е няма да се прибираш в БГ до 2011 например(това е най_новото),хората пишат дори някакви фантасти4ни дати занапред,явно им е писнало. Mr. Green
Виж целия пост
# 4
Да ти кажа при мен какво стана със здравните осигуровки като си ходих преди 2 месеца.Документа за  които ти питаш се изкарва от полицията за 7 дни/може и с пълномощно/.Уловката каква е за хората които са избрали личен доктор като отидеш с този документ в НОЙ и не си платиш те вкарват в една папка за длъжници/това ми го каза жената от НОЙ защото е позната на майка/и догодина като влезели в европейския съюз тази папка отива към съда и от там вече съдията поема инициятивата за издирване и събиране на дължимите суми.Аз си изкарах документа,но не съм го подала в НОЙ и нямам даже намерение да се занимавам повече с тях.Свиркай си и си гледай почивката.
Виж целия пост
# 5
От полицията ми издадоха справка за периода, който упоменах в молбата си -
кога съм влизала и кога излизала от страната.
С въпросната справка отидох в НОИ. Попълних един формуляр и чаках решение
дали ме освобождават от плащане за минали периоди.
Не ми зачетоха единствено 2003 г., защото тогава бях в България,
имах личен лекар и 3 месеца (времето на престоя ми) си бях плащала здравни осигуровки.
Виж целия пост
# 6
Не знам при вас как е станало ,но ето съвсем прясна информация от днес!
Хайде ново пет ! Crazy
След като баща ми ходи един път още през зимата да подава молба,че не живея в Бг и не трябва да плащам здравни осигуровки ,като гледах в сайта на НОИ все си пише ,че съм длъжник.... и пращам го аз пак да ходи да пита  Rolling Eyes
от НОИ го изпратили в Столична дирекция на полицията на Мария Луиза да иска сведение кога съм влизала и излизала от страната...документа струва 7 лв,и 3 лв комисон на банката...дотук добре  Peace

  Взел го е днес  и отишъл до Националната агенция по приходите към общината,където живея-Овча купел в София
и оттам просто цирк някакъв...  #Crazy 3 часа се е разправял...  Sick до 2003 година изобщо не признавали къде си живял,само защото 2000 год.сме били избрали личен лекар... #Crazy 

Факт е,че аз от 2000 год живея в чужбина ....за първи път съм се върнала в Бг през април 2004 ...и не ми признават изобщо годините до 2003 включително,които са прекарани навън.. #Cussing out

  2004 съм се прибирала за 20 дни - април и за седмица края на август...тази седмица ме прецаквала и не ми признават цялата година,защото трябвало да имаш 183 дни непрекъснат престой навън...т.е. не можеш в една година 2 пъти да си идваш в Бг... Crazy
  Казали са му,че трябва всяка година да се минава през същата процедура-да се иска сведение от полицията,да се подава молба до общината ....и да имаш над 183 дни НЕПРЕКЪСНАТ престой в чужбина...докато не станеш чужд гражданин...не можело да се отпишеш завинаги
     
  Така,че каквото можах-направих , от мен няма и стотинка да видят...чакам си италианското гражданство и ако трябва няма и
да стъпя в Бг...докато не го получа..
Виж целия пост
# 7
Момичета моето ходене до Лисабон се отложи Cry и реших да ви кажа какво направих аз с тия здравни осигуровки.февруари месец таз година си ходих в Бг, и извадих този документ от полицята-който показва кога си излязъл - влязъл в страната.после ходих в НОИ и попълвах др формуляри,не се сещам мн aма май едното беше молба за освобождаване от здр осигуровки,др беше пак нещо такова и трябваше да поплълня кога съм излязла -влязла в страната ( въпреки че тоз документ от полицията това показваше)и незнаех да се смея или да плача обаче има едно място където трябва да попълниш адрес в бг на който те ще ти пратат кореспонденця или имаше опциа "е-маил". и аз отбелязох "е-маил"защото не живея в бг,но те ми казаха "че няма такива работи" не можело по е-маил,те е-маили не изпращали трябвало да е адрес в бг.дадох адрес на роднини и трябвало да чакам към 3 седмици ама можело и да е месеци.защото били нови закони и те даже не знаели какво точно се прави (цитирам).както и да е още от тях нищо не съм получила но преди няколко месеца проверих на website на НОИ (вкарваш си егнто) и пище че съм изключена от здравно осигур по член 40а.не пише нищо да плащам и за мен с това се приключва въпроса и си го изпринтирах това ,случаино някой идиот на летището да не ме пита за това,че квито са заядливи....извиниавам се за правописните грешки ама ми писна да превеждам от латиница на кирилица...
Виж целия пост
# 8
Джорджа, каква е разликата като си 4ужд гражданин  newsm78
Аз миналата година се отписах за бъдещи периоди, но никой нищо не ми спомена за друго гражданство и дали това променя нещо.
Виж целия пост
# 9
Направо не ми се мисли какво ме и мен във Бг ooooh!
Имам бележка, че трябва да плащам 700лв Sad

...абе ще видим "Кон боб яде ли"
Виж целия пост
# 10
тандоори е доста запозната. Аз знам нещо отпреди седмица и реших да споделя. Великите служителки на НОИ казали на наши приятели да си преведат акта за натурализация и ще ги освободят от всякакви задължения щом са чужди граждани след датата на придобиване на двойно гражданство.без значение ималили са личен лекар или не> Е сега ако знам какво става. И добавили ако нямате акта за натурализация нека някои роднина да го преведе и донесе, но пенсионери не пращайте. А сега де newsm78 Значи паспорт не зачитат newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия