съвет (киста и бременност)

  • 1 644
  • 24
здравейте мили мами Simple Smile
вчера се регистрирах, след като бях на лекар и разбрах, че съм в 6 г.с  Grinning
тук има страшно полезни теми, затова се обръщам към вас с молба за съвет:
лекарката ми откри неимоверно голяма киста на десния яйчник и даже се зачуди как въобще съм забременяла. предписа ми "нош па" 3х1 на ден за болките които ту ги има ту ги няма. каза ми, че трябва много да внимавам, за да не се спука, защото спука ли се ще се наложи да ме оперират
и сега много ме е страх ....
понеже е невероятно желана тази бременност първото, от което се притеснявам е това "нош па" да не навреди по някакъв начин на плода
и второто, което ме притеснява е: не искам да ме режат докато съм бременна, даже въобще не искам да ме пипат
и не знам какво да правя
тотален шаш ме е обзел Sad
Виж целия пост
# 1
Но шпа-то няма как да ти навреди, не се притеснявай. Изписват го на почти всички бременни, понеже успокоява спазмите на гладката мускулатура /а матката е такава/.

За кистата не съм компетентна, но ми се струва, че от бременността би могла да се повлияе положително, да мине от самосебе си.
Къде ходи на лекар? Странно ми звучи това което ти е казала екарката за операцията newsm78
Виж целия пост
# 2
здравей, много ти благодаря за отговора
ходих в студентска поликлиника
а лекарката каза, че ако се спука ще се наложи да ме отворят, за да могат да изчистят всичко
Виж целия пост
# 3
Първо - Честито!!!
Второ - не се шашкай. Спокойно. Спокойствието и положителната нагласа са много важни.
Трето - Но Шпа не вреди на плода и можеш да го пиеш през бременността. Винаги, когато има нещо, което не ти е ясно или те притеснява питай гинеколога, който те наблюдава.

Лека бременност.

За кистата не мога да ти дам информация, съжалявам.
Виж целия пост
# 4
...каза ми, че трябва много да внимавам, за да не се спука, защото спука ли се ще се наложи да ме оперират...

А какво може да предизвика пукването й? Какво по-точно те посъветва да не правиш? Аз досега не съм чувала за възникнали проблеми вседствие на пукнати кисти, но това не значи, че не е възможно. По принцип фоликулярните кисти се образуват и пукват сами всеки месец без това да вреди на организма (но пък ти не знаеш каква е твоята). Аз бих потърсила и мнение от друг специалист (препоръчан и доказано добър).

Иначе честита бременност и успешно износване!
Виж целия пост
# 5
Нямам мнение за студ. п-ка, но все пак защо не отидеш в Шейново примерно, да те видят пак? За кистата основно - защото продължавам да мисля, че едва ли е толкова страшно.
Аз имах толкова кисти навремето, преди първото ми дете, но от бременността и раждането всичко се изчисти и вече не образувам такива дори /което за мон беше нещо нормално/
Виж целия пост
# 6
благодаря за честитките и пожеланията на всички Simple Smile - много мило
а по отношение на кистата - не трябва да вдигам тежко, не трябва да тичам, не трябва да се излагам на слънце, не трябва да се напрягам и трябва повече да си почивам

а съм съвсем в началото боже
какво ще трябва и не трябва да правя когато стана в 8м. примерно
Виж целия пост
# 7
Първо - Честито!!!
Второ - не се шашкай. Спокойно. Спокойствието и положителната нагласа са много важни.
Трето - Но Шпа не вреди на плода и можеш да го пиеш през бременността. Винаги, когато има нещо, което не ти е ясно или те притеснява питай гинеколога, който те наблюдава.

Лека бременност.

За кистата не мога да ти дам информация, съжалявам.
Peace
Виж целия пост
# 8
още веднъж, много благодаря на всички Ви
надявам се следващия път когато отида на лекар всичко да бъде ок
или поне лекарката да ми каже нещо успокоително за тази пуста киста

а иначе, ако кажа, че няма по-щастлива жена от мен в момента сигурно ще ми се изсмеете
толкова бленувано и чакано е това бебе
Виж целия пост
# 9
Не се притеснявай , почивай и се радвай на бременността. При по-силни болки просто не си спестявай прегледа и всичко ще е ок. Кистите много често се разсейват сами при бременност, операцията рядко е решение на проблема. Успех Hug
Виж целия пост
# 10
Първо - Честито!!!
Второ - не се шашкай. Спокойно. Спокойствието и положителната нагласа са много важни.
Трето - Но Шпа не вреди на плода и можеш да го пиеш през бременността.
За кистата не мога да ти дам информация, съжалявам.
Peace
Виж целия пост
# 11
Честито и от мен и лека и безпроблемна бременност ти пожелавам!   bouquet
Както и другите са ти казали за Но шпа-то няма да ти навреди, често го предписват на бременни. За кистата нищо не мога да ти кажа, но според мен е най-добре да се консултираш и с друг лекар все пак, както и да следваш указанията им и много да се пазиш.
Успех и не се притеснявай, всичко ще е наред!  Peace
Виж целия пост
# 12
здравей, много ти благодаря за отговора
ходих в студентска поликлиника
а лекарката каза, че ако се спука ще се наложи да ме отворят, за да могат да изчистят всичко
  А бе мила, при Събева ли си ходила? Я не и обръщай внимание на тая патка и отиди при друг лекар! На мен в 7г.с. ми каза че правя аборт, защото ми се беше появило кафеникаво течение  #Cussing out! Такъв рев му ударих, а после в МД лекарят ми каза, че съм имала хематом, който се е спукал и сега изтича и няма нищо страшно!!! Избери си един лекар от Белия списък в Здравния форум и марш при него!!!
   Ако си в Студ. град - в 57 бл. в семейните има частен кабинет и там преглежда Дуковски от МД! Голям темерут е с много високо мнение за себе си , но пък си разбира от работата! Аз лежах при него в МД, заради въпросното течение!
  Но Шпа няма да ти навреди и можеш да го пиеш през цялата бременност!
  Желая ти лека и безпроблемна бременност!  Hug
Виж целия пост
# 13
здравейте мили мами Simple Smile
вчера се регистрирах, след като бях на лекар и разбрах, че съм в 6 г.с  Grinning
тук има страшно полезни теми, затова се обръщам към вас с молба за съвет:
лекарката ми откри неимоверно голяма киста на десния яйчник и даже се зачуди как въобще съм забременяла. предписа ми "нош па" 3х1 на ден за болките които ту ги има ту ги няма. каза ми, че трябва много да внимавам, за да не се спука, защото спука ли се ще се наложи да ме оперират
и сега много ме е страх ....
понеже е невероятно желана тази бременност първото, от което се притеснявам е това "нош па" да не навреди по някакъв начин на плода
и второто, което ме притеснява е: не искам да ме режат докато съм бременна, даже въобще не искам да ме пипат
и не знам какво да правя
тотален шаш ме е обзел Sad

Аз пих НО ШПА от началото до края. Виждаш долу резултат, една вече пораснала принцеса.
Виж целия пост
# 14
много ти благодаря за съвета
по отношение на Събева тя ми е препоръчана от мой близък човек, който и има голямо доверие
надявам се да нямам проблеми занапред
благодаря ти още веднъж
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия