Кой е главният критерий да се определи кога е термина?

  • 1 615
  • 24
Здравейте момичета  Hug

В 27 г.с.съм, но вчера когато ме гледаха на видеозон в клиниката, в която ще протече раждането, ме изненадаха. Според ехографа, отчитащ размерите на бебето, трябвало да съм в 31 г.с.  #Crazy Това е  разлика от един месец...Ами сега??? Кой е решаващият криктерий за датата на термина ми?

Поздрави на всички!     bouquet
Виж целия пост
# 1
Датата на последната ти менструация.
Виж целия пост
# 2
В този период често се получават разминавания, например ехографа дава размери на глава за 31 седмица, а на крайник за 28 седмица и ти определя термин според главата.Термин се определя според датата на последната ти менструация, а най-точно е ако си си следила и си знаеш овулацията кога е била, т.е.-знаеш точно кога си заченала.Разпитвай повече следящия те лекар , за да не си притеснена.
Виж целия пост
# 3
По принцип се водят от датата на последната ти менструация. Не съм чула на някой да са изместили термина заради показанията на ехографа. Досега не са ли те гледали?
Виж целия пост
# 4
Ами то на всички ехографи, като се измари бедрената кост и гавата, дава някакъв предполагаем термин, но това е термин по ултразвук, който в края на бременността съвсем не съвпада с определения по първия ден, на последна редовна менструация. Това не ви ли го обясняват гинеколозите?  newsm78 На моята главата и май още в 34 седмица и отговаряше на края на бременността, ама това защото си е "главоч"  Joy, роди се с обиколка 36см /възможно най-голямата нормална обиколка/ и беше 4050, така че...най-вероятно ще родиш едро бебе. А термина ти си остава същия.
Виж целия пост
# 5
По принцип се водят от датата на последната ти менструация. Не съм чула на някой да са изместили термина заради показанията на ехографа. Досега не са ли те гледали?

И при главата, и при крайника показва 31 г.с. Дали е възможно да е било прокървяване, което съм взела за дата на последен цикъл  newsm78
Моята гинеколожка смята, че бебето е малко по-голямо  с около седмица, но чак пък месец...направо недоумявам.
Виж целия пост
# 6
А когато отиде за 1 път на ехограф-тогава не се ли усети, разлика тогава имаше ли? newsm78
Виж целия пост
# 7
Ще ме скъсате от смях. Ама честно. Е как така, до сега отговаряше и всичко си беше наред и изведнъж, хоп !!! с един месец по-голямо! Не си сметнала грешно менструацията, ако беше така, още в началото лекарката щеше да забележи. В първите месеци , да речем до 4ти, всички бебета си отговарят на г.с., +/- една седмица. След това някой започват да "изостават", други да "напредват", нали не всички бебета се раждат 3,500 и 50см? Как тогава да им е еднакво всичко в корема?
Виж целия пост
# 8
Таня е права. Докато бях бременна ме гледаха на 4-5 ехографа. Винаги ме питаха за дата на последната менструация е спрямо нея ми изчисляваха термина, не зависи от показанията на ехографа. А аз забременях 1/2 месец след предполагаемата ми овулация, но затова нито един доктор не ме е и питал!  Wink
Виж целия пост
# 9
Датата на последната менструация + 9 месеца + 7 дена и термина ти е готов.
Виж целия пост
# 10
Главният критерий е датата на последния М.
Обаче- на мен и двете ми бремености не отговаряха на този термин. Преносих първото с 18, а второто с 15 дни. Винаги на ехографа ми казваха, че бебетата са по- малки спрямо ВТР. Оставяха ме да преносвам толкова, именно защото на ехографа се виждаше, че бебето все още не е в термин  Peace
Виж целия пост
# 11
Датата на последната ти менструация.


или ако евентуално знаеш със сигурност датата на зачеването Wink Ехографа може да покаже как въри бебето, но термин по ехограф е мн нереално....аз по ехографа имах 2 дати (според главата и според бедрото....) и още една по менструацията - тя беше най-вярна ест. А по ехографа ми казаха, че бебето ще е дребно, най-мн 2800...е той си се роди съвсем нормален 3100 тежеше...та ехографите не са точни, ест зависи и от това кой те гледа, дали ще му мръдне ръката с половин мм нанякъде и т.н.....не им се връзвай и не се притеснявай, ако мн ти е търсене иди и на др доктор....но аз на ехографи не вярвам....а и може просто бебечо да ти е по-едър и затова така да излиза...нали знаеш че те правят изчисления на базата на т.н. средно бебе(а такива бебета дет се вика няма...всеки човек си е индивидуален )
Виж целия пост
# 12
Ехографа не е критерии. Той отчита някакви размери на бебето и дава няква седмица.
Според датата на последната менструация се изчислява.
Виж целия пост
# 13
Ох, с тоя ехограф ме побърквате вече!  Grinning

Лекарите не смятат по ехографа, с него гледат за отклонения!
Виж целия пост
# 14
Ехографа не е критерии. Той отчита някакви размери на бебето и дава няква седмица.
Според датата на последната менструация се изчислява.
Peace
При мен в осми месец ехографа показа такова отклонение. Вместо термин 10 юни ми показа окло 12-18 май. Родих планово секцио на 05 юни един 4 килограмов юнак. С това искам да подкрепя казаното по-горе, че изпреварването в седмици може да се дължи и на по-голямо бебче. Иначе ако смяташ, че може да си имала "цветна бременност" и затова да ти е сбъркан термина , ами ще си имаш бебче по-рано от предвиденото  Joy. Шегувам се разбира се, не се притеснявай ако до края останеш с тези размери на плода най-вероятно ще си имаш едно голямо здраво бебче.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия