Лечение на разширени вени и кърмене

  • 11 174
  • 22
Момичета, знаете ли медикаменти или хранителни добавки, с които може да се излекуват разширените вени без да се спира кърменето?
Въпросът ми е за препарати с орален прием, а не за мазила (, въпреки, че и към тях проявявам интерес).
Благодаря ви!!!!
Виж целия пост
# 1
а аз да питам -могат ли да болят"разширени вени" Thinking?
Виж целия пост
# 2
Болят и още как  Tired

Но не знам да може да се пие по време на кърмене.. Детралекс по принцип е добро лекарство, но не става  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Ще следя темата с интерес.
На мен джи пи-то ми откри вътрешни такива, след като и се оплаках от изключително болезнени крампи, които някои дни ме атакуват буквално през 5 минути. Тя ми каза, че няма лечение съвместимо с кърменето (хапчета) и трябва да отбия беба. Аз все отлагам, последно за на есен. Междувременно пия разтворими таблетки калций+витамин С, които действали съдосвиващо. Ефект не усещам.
Виж целия пост
# 4
И за мен темата ще е полезна, защото имам същия проблем. Краката ме болят ужасно от коляното надолу. Според личната ми лекарка е от вените. Обаче ми каза, че не мога да пия никакви хапчета заради кърменето, дори и с мазилата трябва да се внимава, защото ако се мажат на големи участъци пак било проблем.
Препоръча ми да пия витамин С три пъти по две. Май при мен това действа, но слабо. Но се чудя това количество витамин С дали не е вредно за бебка?!  newsm78
Виж целия пост
# 5
а аз да питам -могат ли да болят"разширени вени" Thinking?
да болят исайкова   Tired
и аз ще следя с интерес темата ... при мен също има последствия от бремеността
Виж целия пост
# 6
Болят, та чак ми се вика  Confused Гадове....
За сега се мажа с Пайлекс на Хималая, ама те са много сериозни и без пиене на нещо няма да се оправят. Аз обаче мисля да кърмя дъъъъъъъълго. После плануваме второ дете, така че не виждам кога ще се лекувам.
Та затова питам... Cry
Виж целия пост
# 7
Мен понеже ме боли единия крак,точно от коляното надолу-като тежест,абе гадно,та видях и на едно място вени-мисля си да не са разширени/много съм зле,но не разбирам Rolling Eyes/ и от т ам да идва болката.Но от 3 дни ми отича крака отдолу и вече не се търпи.
Принципно към какъв лекар трябва да се обърна с проблеми с краката...?Изключвам скапаното ми джи-пи.
Виж целия пост
# 8
 Ух, и аз си имам.
Това с витамин С няма логика, защото той действа на капилярите (капиляротонично), а тук става въпрос за вени.  Същото се отнася и за калция.
Най-добре е да се направи консултация със съдов хирург, той най-добре ще прецени за каква степен на тежест става въпрос и ще предложи адекватно лечение, след което може да се провери    става ли за кърмачки.
Нещо много хубаво, ефикасно и евтино е Индовазин (за мазане е)  Peace
Виж целия пост
# 9
...Нещо много хубаво, ефикасно и евтино е Индовазин (за мазане е)  Peace
Той става за кърмачки, така ли?  Thinking
Виж целия пост
# 10
Ами става...
Виж целия пост
# 11
Малко развитие по темата.
Значи диагностицираме преди време джипито, че съм с "вътрешни разширени вени" и трябва спирам да кърмя (то в кърмата след 6-тия месец няма нищо) и най-сериозно да се лекувам. Аз искам да кърмя, ама искам и да си ползвам краката. Обаче нещо си ме глождеше, че може да не са вени, пък и уж отбивам от 2 месеца насам, ама не много убедително. Та, сдобих се с направление за специалист. Препоръчвам ви го - доц. Гиров от медицински център Ангио в поликлиниката на военна болница. Но предупреждавам, че доста се чака за час. Доцентът веднага ми направи добро впечатление с професионализма си. Каза, че дори да са вени има терапия за кърмачки. (Освен това по излъчване бие д-р Рос, но тва е друга тема Grinning). Гледа ме и с нещо като ултразвук и каза, че не са вени! Ха-ха! Даде ми направление към невроложката в същия център, която с няколко убождания установи, че имам разлика в усещанията в 2-та крака (затова и болката самов единия крак я имам), заради приплъзване на диск на прешлен...абе нещо от сорта на историите на бабите с Космодиска, ама в по-лека форма. Демек плащам и аз цената, за това че ходя на 2 крака и виждам звездите. Здраве да е! Даде жената лечение и дори напътствия за фитнеса (когато пак се засиля да отида).

Между другото понеже се заговори за капиляри, доц. Гиров ми изписа лек, който ще закупя от чужбина - инжекции някакви замразителни. Ако има ефект, ще се похваля подробно.
Виж целия пост
# 12
Темата е интересна как не съм я видяла досега  ooooh! сестра ми има такъв проблем,то нейното по-сложно де родена с дефект нещо като липсващи клапи,разширени вени червен и дебел крак  ooooh! през миналата год. август и правиха операция в София и и сложиха стендове в кракът,не можахме да видим ефекта от тях защото забременя .10. дотогава пиеше Детралекс мазала се е с какви ли не кремове сега кърми и си е спряла лечението,но би трябвало да почне нещо което е безобидно за кърменето инъче трябва да го отбие.Извинете ме за дългия пост ще ви бъда благодарна ако ме насочите към нещо дори и само за облекчение /почна да я боли кракът/ то болестта и няма обяснение родена е така има много за разказване
Виж целия пост
# 13
Мдааа, боли, боли. Аз имах наченки преди да забременея, сега е вече ужас. Незнам какво да правя, не мисля че с кремове и хапчета ще ги оправя. Бих робвала обаче ако е нещо изпитано и ефикасно. Сестра ми ми донесе някакви мазила, ама не виждам ефект. При нас е наследствено, имаме всички. Сестра ми два пъти ги лепи или там какво се води с тези инжекции. Доволна е, прибират се доста, но трае около 5 години ефекта. Не е лошо като алтернатива даже хич, бих г предпочела пред операция.

TWO много ще ми бъде интересно да кажеш какъв е ефекта от тези инжекции, какви са и евентуално за колко време решават проблема.
Виж целия пост
# 14
Та, сдобих се с направление за специалист. Препоръчвам ви го - доц. Гиров от медицински център Ангио в поликлиниката на военна болница. Но предупреждавам, че доста се чака за час. Доцентът веднага ми направи добро впечатление с професионализма си. Каза, че дори да са вени има терапия за кърмачки.

Моля те, дай координати на този Гиров за да си запиша час. Също казаваш направление от джи пи-то, това значи ли че може по здравна каса да се мине?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия