относно 350 дни които извоювахте

  • 759
  • 14
Интересува ме за какъв период на зад ще се гледа заплатата на която си осигурен, за да ти дават 90% от нея 350 дена. Аз съм осигурена, но работодателят ми изплаща осигуровките на 160лв., а иначе получавам 250лв. Та искам да си внеса допълнителните осигуровки, за да мога да си получавам реалните пари.Може ли някои да ми помогне? Незнам дали е точно за тук темата, така че sorry, ако съм сгрешила мястото Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Мисля, че беше 6 месеца назад, но не съм на 100% сигурна.Дано да се включи друг да каже.
Виж целия пост
# 2
Извинете, ама последно 350 или 315 са дните newsm78
Виж целия пост
# 3
Последно мисля че са 315 дни - 45 преди раждане и до девет месеца на бебето (9*30=270).
Взема се заплатата 6 месеца преди първия болничен (за 45 дни преди раждане). Тоест някъде от средата на втория месец от бременността се формира основата за болничния. Дори и по-късно през бременността да ти вдигнат заплатата, пак има смисъл и полза Simple Smile
Виж целия пост
# 4
М да, гледат се 6 месеца назад като се 90% се изчисляват на базата на среднодневното възнаграждение за този период.
А дните, за които се изплащат тези 90% са 315 от началото на болничният (т.е. 45 дни преди термина) до 9-ият месец на бебето (9 x 30 = 270), т.е 315  Heart Eyes.
Виж целия пост
# 5
Последно мисля че са 315 дни - 45 преди раждане и до девет месеца на бебето (9*30=270).
Взема се заплатата 6 месеца преди първия болничен (за 45 дни преди раждане). Тоест някъде от средата на втория месец от бременността се формира основата за болничния. Дори и по-късно през бременността да ти вдигнат заплатата, пак има смисъл и полза Simple Smile
Peace
Виж целия пост
# 6
гледа се заплатата 6 месеца преди болничния (45 дни преди термин), обаче си има разни особености, ако заплатата се е променяла, гледа се и какви други болнични си ползвала - прави се една специална таблица и се изчислява сумата, която ще получаваш.
Виж целия пост
# 7
Имам такъв въпрос - аз от петия месец съм болнични, поради контракции и др. усложнения.
Това означава ли, че ще ми вземат само 2 заплати за 6те месеца и общата сума ще я разделят на 6 и на база на тях ще изчисляват. Защото ако е така, все едно съм на минимална.... newsm78
Виж целия пост
# 8
Интересува ме за какъв период на зад ще се гледа заплатата на която си осигурен, за да ти дават 90% от нея 350 дена. Аз съм осигурена, но работодателят ми изплаща осигуровките на 160лв., а иначе получавам 250лв. Та искам да си внеса допълнителните осигуровки, за да мога да си получавам реалните пари.Може ли някои да ми помогне? Незнам дали е точно за тук темата, така че sorry, ако съм сгрешила мястото Simple Smile

И аз бях така , но се уговорих с него да ме назначи на друга длъжност с по-висока заплата и аз сама ще си поема разликата в осигуровките. Сега ще взимам доста малко пари, но с мисълта за бъдещето  Wink  Дават ти болничен 45 дни преди раждане, гледат се предишните 6 месеца за пресмятане на болничния.
Виж целия пост
# 9
Имам такъв въпрос - аз от петия месец съм болнични, поради контракции и др. усложнения.
Това означава ли, че ще ми вземат само 2 заплати за 6те месеца и общата сума ще я разделят на 6 и на база на тях ще изчисляват. Защото ако е така, все едно съм на минимална.... newsm78
За това се изчислява среднодневно възнаграждение през последните 6 месеца. Т.е. събират се сумите от 6-те месеца и се делят на броя на работните дни.
А, за да нямаш проблеми, отиди в "социални грижи" и попитай.
Виж целия пост
# 10
Имам такъв въпрос - аз от петия месец съм болнични, поради контракции и др. усложнения.
Това означава ли, че ще ми вземат само 2 заплати за 6те месеца и общата сума ще я разделят на 6 и на база на тях ще изчисляват. Защото ако е така, все едно съм на минимална.... newsm78

За месеците, в които си била болнични (=временна нетрудоспособност) се взима сумата на обезщетението (т.е. изплатените болнични) и се добавя към заплатите от месеците в които си работила, така че не се притеснявай.
Виж целия пост
# 11
Имам такъв въпрос - аз от петия месец съм болнични, поради контракции и др. усложнения.
Това означава ли, че ще ми вземат само 2 заплати за 6те месеца и общата сума ще я разделят на 6 и на база на тях ще изчисляват. Защото ако е така, все едно съм на минимална.... newsm78

За месеците, в които си била болнични (=временна нетрудоспособност) се взима сумата на обезщетението (т.е. изплатените болнични) и се добавя към заплатите от месеците в които си работила, така че не се притеснявай.
Ох направо ми идва да те разцелувам. Много се бях притеснила.
Благодаря за информацията.
`Ш черпя. Hug dance
Виж целия пост
# 12
Много Ви благодаря!!!
Да Ви призная Вие(като имам предвид всички момичета във форума и изобщо самата идея за този форум) сте страхотни!!! По принцип много рядко се среща някой който ще ти отговори на зададен въпрос, в повечето случай чуваш "Ами, не знам!", а тук винаги има кои да ти помогне , да ти отговори и да те насочи!!!
Злато сте!!! Laughing Благодаря Ви!
Виж целия пост
# 13
Имам такъв въпрос - аз от петия месец съм болнични, поради контракции и др. усложнения.
Това означава ли, че ще ми вземат само 2 заплати за 6те месеца и общата сума ще я разделят на 6 и на база на тях ще изчисляват. Защото ако е така, все едно съм на минимална.... newsm78

ПЪРВО ПРИВЕТ НА ВСИЧКИ МАМИ, И АЗ ИМАМ ПОДОБЕН ВЪПРОС . АЗ САМ БОЛНИЧНИ ОТ САМАТА БРЕМЕННОСТ,ЗАЩОТО ИМАХ ПРОБЛЕМИ,ИСКАМ ДА МИ ОБЯСНИТЕ КАТО РОДЯ КАК ЩЕ МИ СЕ ИЗПЛАЩА БОЛНИЧНИЯТ, ОТ ТЕЗИ БОЛНИЧНИ КОИТО СЪМ БИЛА ИЛИ ОТ ЗАПЛАТАТА ПРЕДИ ТЯХ newsm78
Виж целия пост
# 14
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=121426.msg2230699#msg2230699

Ето в тази тема се разискват много подробно въпросите за новото майчинство.
Линкът е към отговора на моя въпрос, но и твоя е същия  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия