Как решихте проблема с избора на име за бебчо/

  • 3 222
  • 69
здравейте, започвам тази тема ,която може би е била обсъждана и преди аз да се регистрирам, но за мен е особено важно.Моето и семейството на съпруга ми не се разбират особенно и това с името на бебето стана световен проблем-то не беше обсъждане за това какви били традициите, как било модерно вече ме побъркаха.Моля ви за съвет защото бебо ще се появи след 3 месеца, а времето си лети......Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 1
Ние умишенно не кръстихме детето на никой за да няма обидени.А и искахме име което да ни харесва.
 Другият вариант е да пуснеш анкета с имената които предпочитате, ние ще гласуваме и ще го кръстим WinkТова вече е традиция във форума.
Виж целия пост
# 2
и нашето дете не е кръстено на никого.избрахме си име,което ни харесва на нас и така.свекитата имаха желание да е на тях,но аз Naughty.все пак детето си е ваше,не на родителите ви.успех в избора Hug
Виж целия пост
# 3
Сядате с мъжа ти и си написвате на един лист на кой какво име му харесва - правите елиминация - докато не остане само едно име и готово  Mr. Green

Семейства, баби, дядовци - не ги закачайте  Peace те са имали възможност да избират - избрали са, сега е ваш ред и вие си решавайте без да се съобразявате с тях  Wink Grinning
Виж целия пост
# 4
Въобще не ми е било проблем . От самото начало решихме с мъжът ми , че ще е Мартин и толкова , не е кръстен на никой .
Виж целия пост
# 5
при нас беше лесно - и двамата дядовци са с Д, та с един куршум, два заека
но натиск не е имало откъм родата, освен това мъжа ми се довери на моя избор
Виж целия пост
# 6
Винаги съм казвала че ще кръстя бебето си на мен!- още от малка!!!
Така че с таткото си избрахме 2 имена ,които харесаха на двама ни и като родих той ме попита все пак как ще го кръстим- казах Валентин-Калоян беше другото име
Така и стана- сега каго се замисля детето е кръстено на двама ни-
Венета + Цветелин=Валентин Laughing
А и друго -с мъжа ми официално обявихме връзката си точно на св.Валентин Laughing Twisted Evil
Така че - щом не се разбират баби и дядовци- най-добре изберете име да харесва на вас и да не е с нито една от буквите на техните имена- така няма да има сръдни ,а и ще им натриете носовете щом много знаят Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Виж целия пост
# 7
И според мен е добре да не взимаш имената нито на твоите родители, нито на родителите на съпругът ти. Още повече, че както казваш не са в особено добри отношения. Кръсти си детето с име, което си харесала, без да се съобразяваш с никого...
Иначе при мен този проблем го нямаше. Кръстих сина си на свекър ми. Но и името ми харесва, така че ми беше лесно!
Успех!
Виж целия пост
# 8
Не сме я кръстили на никой.т.е. на някой е,но не е от семейството и е по-скоро на шега...защото до последно не можехме да изберем женско име,което да се хареса и на двама ни.
Виж целия пост
# 9
И аз имах големи проблеми с името. През цялата бременност спорихме с мъжа ми. Аз не исках да си кръстя детето на майка му, а нейното име и на майка ми са сходни, но не са еднакви и беше проблем точно на коя от двете ще я кръстя. Накрая бебето се роди и още не бяхме измислили как да се казва Mr. Green Избрахме съчетание от двете имена и проблемите отпаднаха. Но просто вече беше опрял ножа до кокала, както се казва, иначе и досега щяхме да спорим как да я кръстим #Crazy
Най-добрия вариант е, да не кръщавате детето на никой. Така няма да има сърдити (или всички ще се сърдят Thinking Laughing) Ако мъжа ти е съгласен, така е най-добре. Най-важното е вие двамата да харесвате името. Не ги мислете толкова роднините, че само проблеми на главата ще ви навлекат!
Успех и не се ядосвай! Детето си е твое и никой не може да ти казва как да го кръстиш! Naughty
Виж целия пост
# 10
Най-добре на никои че да няма сърдити . Изберете си име което ви харесва на вас и ......... на традициите им .
Виж целия пост
# 11
Сядате с мъжа ти и си написвате на един лист на кой какво име му харесва - правите елиминация - докато не остане само едно име и готово  Mr. Green

И ние процедирахме така. Само, че списъкът беше само от моя старана и мъжа ми си хареса някълко имена от него. После решихме кое най-ни хресва, да има вариант за кратко обръщентие, да има имен ден и не на последно място да не е кръстено всяко второ дете с него Grinning Точно поради последната причина попарих желанията на мъжа ми да кръстим щерката Мария Mr. Green Въобще не съм се съобразявала с мнението на никой друг отвен таткото /освен за Мария/ Naughty
Виж целия пост
# 12
Сядате с мъжа ти и си написвате на един лист на кой какво име му харесва - правите елиминация - докато не остане само едно име и готово  Mr. Green

Семейства, баби, дядовци - не ги закачайте  Peace те са имали възможност да избират - избрали са, сега е ваш ред и вие си решавайте без да се съобразявате с тях  Wink Grinning

 newsm10
Виж целия пост
# 13
Избери си име, което ти харесва на теб и не е свързано с никой дядо или баба.  Naughty
Или го кръсти на себе си или на мъжа ти  Whistling
Виж целия пост
# 14
За мен избора на име за детето ни не беше никакъв проблем. Направих списък с имената, които най-много ми харесват, след това мъжа ми го разгледа и си каза кое име му харесва най-много. Съвпадение беше че избра това име, което на мен ми беше най-на сърцето. И така решихме че момченцето ни ще се казва Виктор Heart Eyes Не сме го кръстили на никой от роднините ни, нарочно, за да няма сърдити.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия