Завръщане към кърменето

  • 2 383
  • 43
Мили искам да ви попитам дали мога да започна да кърмя дъщеря си (или поне да се изцеждам и да давам кърма) след като нямам кърма от 2 месеца newsm78.Много искам пак да я кърмя,помогне те ми Tired
Виж целия пост
# 1
Ще следя с инерес темата, защото и аз мисля да се върна на кърменето, но мина месец и половина - дали ще стане въобще? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
Момичета, и на двете бебчетата ви са доста малки и имате добри шансове да успеете!
Тук една от варненските мами на момиченце над годинка се беше амбицирала да предизвика релактация и имаше известен успех, само дето детенцето така и не прояви интерес. С бебоци на възрастта на вашите обаче ще е съвсем различно.
Може да погледнете тези две теми в библиотеката.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=62918.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=52165.0
Ако решите да опитате, сигурна съм че всички мами тук във форума много ще ви подкрепят и ще ви помагат.
Виж целия пост
# 3
Имаше такива теми и преди тук и мамите доста успешно се справиха.
Желая ви успех и много търпение, постоянство и упорство Wink
Виж целия пост
# 4
Тази тема е много хубава и ви подкрепям за куража, който проявявате   bouquet Hug Ще следя темата с интерес и ще ви подкрепям, когато имате нужда от това.  bowuu
Виж целия пост
# 5
ще успеете, давайте...
съжелявам, че със синчето нямах това упорство да си върна кърмата.
Виж целия пост
# 6
Не се отчайвайте - УСПЕХ  bouquet Peace
Виж целия пост
# 7
Момичета, сигурна съм че с желание ще успеете, а подкрепата я имате Hug
Виж целия пост
# 8
Премахване на добавката от адаптирано мляко
Завръщане към кърменето(преход от адаптирано мляко към кърма)
Прекалено късно ли е да започнем да кърмим бебе на една седмица?

Както са казали и другите мами, и на двете бебчетата са достатъчно малки,за да успеете да ги върнете към сученето от гърда.Прегледайте горните линкове.
Ето  това пък е темата на Снежи,която се опита да релактира след пауза от 1год и 6мес. И макар,че нейното детенце е доста по-голямо от вашите и случаите са различни,мисля че ентусиазмът с който е заредена темата ще ви помогне да се мотивирате още повече.
Важно е да се знае как е преустановено кърменето - с лекарства, с даване да добавка,вода....?
Изключително ли е кърмено бебето след раждането до отбиването или смесено с добавка?
Опитвали ли сте да изцедите кърма сега,след като вече не кърмите и какви са резултатите?
Като за начало е необходимо да поставяте бебето на гърдата по-често,примерно на час. Да премахнете биберона-залъгалка (ако давате) и даването на вода,сок и каквото и да е различно от адапт.мляко и кърма.Хранете бебето със чаша с накрайник или с лъжичка,според възрастта. Първото важно нещо е да накарате бебето да засуче отново,оттам нататък честото му слагане на гърдата и изцеждането на гърдите ще стимулира лактацията и с повече упоритост,желание и любов ще успеете да премахнете и добавката. Simple Smile
Подкрепям ви и двете и ви пожелавам успех!
Виж целия пост
# 9
Как да увеличим кърмата си
Как да увеличим количеството кърма?
Увеличаване и поддържане на кърмата с помощта на билки
БИЛКИ
Какво да се прави, когато майката се безпокои, че няма достатъчно кърма?
Виж целия пост
# 10
Момичета , УСПЕХ!Вярвам , че ще се справите!  bouquet
Виж целия пост
# 11
  Благодаря много за подкрепата  bouquet
Виж целия пост
# 12
И аз благодаря,  bouquet днес пробвах, но нищо не се получава май... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 13
днес пробвах, но нищо не се получава май... Rolling Eyes
За един ден чудеса не стават. Трябва постоянство. Ти колко пъти слага бебето на гърда, през какъв интервал, беше ли гладно, сънено и т.н. опиши  Peace
Виж целия пост
# 14
Преди всяко хранене, значи 5 пъти.
Беше гладна и опищя всичко, дори не искаше да я помирише... Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия