Утре-24.08. в пицария Мис Каприз, сп. 9 месеца има лекция-Хранене на кърмачето

  • 888
  • 13
24. 08. 2006 г.
09.30 ч. в пицария “Мис Каприз” (София, ул. Кракра 2А)
Татяна Ралчева, специалист по детски болести от Националното сдружение на педиатрите от извънболничната помощ ще представи темата “Хранене на кърмачето и малкото дете.”
Може би трябва да се организираме и да отидем да изслушаме лекцията и зададем своите въпроси... Аз вече ходих веднъж, но не си спомням същата ли лекторка беше. Ако е същата, доста неточности изговори, да не говорим, че и тя като болшинството педиатри в БГ не е и чувала за Националния План Храни и хранене 2005-2010.
Не съм сигурна, че ще мога да дойда, защото Калина беше с Т и се опасявам да не е вирус. Но ако има на кого да я оставяще дойда с удоволствие.
Виж целия пост
# 1
На работа съм, но ако има свободни майки - моля ви, идете, защото почти съм сигурна, че ще се почнат стандартните истории за кърменето на 3 часа, почивката на стомахчето през нощта и сокчета от 6-та седмица Twisted EvilНека има контра-теза!
Виж целия пост
# 2
Бих отишла, о винаги е с предварително записване
Виж целия пост
# 3
Бих отишла, о винаги е с предварително записване
няма страшно - няма да те върнат. Аз съм ходила доста пъти без предварително записване.
Виж целия пост
# 4
Последно - ще ходи ли някой?
Виж целия пост
# 5
Миналия август направихме няколко майки една агитка със същите намерения, не бяхме посрещнати особено топло. Освен това не ни се даде думата никак а накрая дори ни се скараха че изобщо сме имали някакви намерения, хората си плащали за лектори и т.н. и т.н. Та аз не  бих отишла пак, първо че като чуя лекцията и ще подпаля метлата, второ може да не ме пуснат Mr. Green че съм дърта кърмачка вече и са ме запомнили, нека идат младите, тях няма да ги подозират! Mr. Green
Виж целия пост
# 6
Не е ли по-добре вместо да ходим там да "разобличаваме" лекторите, Ла Лече Лига да се договори с 9 месеца и веднъж на 2-3 месеца неин лидер да изнася лекция в рамките на това училище? И примерно пак на 2-3 месеца да пуска статия по въпросите на кърменето в списанието?
(Хем и скромно заплащане може да има, които пари да влязат по-късно в употреба за Делото...)

Между другото това училище за бременни е доста добре посещавано. Аз лично съм ходила едно 20-тина пъти и доста инфо оттам съм почерпила (специално за кърменето не ме информираха особено вярно, де). Доколкото разбрах, там лекции четат и представители на платени училища за родители, пускат рекламни брошури на бременните и ги зарибяват да платят за някоя и друга лекция. Може Ла Лече Лига да пуска там брошури. Мисля, че доста има да се популяризира(ЛЛЛ), особено в София.
Виж целия пост
# 7
Тепърва ще се сработваме с '9 месеца' Grinning
В по-следващият брой вероятно ще има статия - гледната точка на ЛЛЛ vs. педиатърската... За мен няма 'vs', т.к. работата на Ла Лече Лига допълва работата на медиците в грижите за майката и бебето преди и след раждането и противоречия няма (особено предвид, че на хартия поне от педиатрите за кърменето би следвало да има еднакви насоки според новия НПДХХ), но ще видим как ще изглежда материалът Grinning
Виж целия пост
# 8
УСпех в "сработването"! Днес 50-тина бъдещи майки бяха надлежно убеждавани как трябва да кърмят на 3 часа под часовник, още на първия месец да елеминират нощното хранене и да дават сокчета и пюрета от плодове между храненията - това /цитирам буквално/ "не е захранване, защото ги даваме между храненията"! И хитове от сорта на "Банан е абсурд да се даде 1 годинка - цитрусовите плодове са много алергенни!".
Виж целия пост
# 9
Е пак ли, дееее #Cussing out
Преди няколко месеца бяха поканили Анета Попиванова да говори за кърменето и се бях зарадвала, че явно са се ориентирали към хора, които действително знаят какво говорят - и сега това Twisted Evil Явно изобщо, ама изобщо не ги е грижа кой и какво ще говори и няма никакъв мониторинг върху това информацията поне да не е тотално противоречива. Не знам какво друго получават майките от това училище освен агресивен маркетинг и торба подаръчета Rolling Eyes
Виж целия пост
# 10
Егати закостенелите мозъци!
Едно и също 100 години.Докога????
Виж целия пост
# 11
Това е положението Минке! Crossing Arms
Виж целия пост
# 12
Не е ли по-добре вместо да ходим там да "разобличаваме" лекторите, Ла Лече Лига да се договори с 9 месеца и веднъж на 2-3 месеца неин лидер да изнася лекция в рамките на това училище? И примерно пак на 2-3 месеца да пуска статия по въпросите на кърменето в списанието?

Това е едно много добро предложение и се надявам скоро да е факт. Днес се обадих в 9 месеца (да питам как са получили снимка от фотоизложбата - давала съм 2-3 броя за пресата, но на други медии, както и на галерията, която пък е пратила снимки заедно с прес съобщението). И мисля, че ще има добри възможности за контакти, ако не сме толкова остри и безцеремонни към тях в тона си. Между другото, приятно съм изненадана от новия брой, много хубави материали има за кърменето, както и за раждането. Определено се чувства промяна, но не можем да очакваме да стане от раз.

Цитат
В по-следващият брой вероятно ще има статия - гледната точка на ЛЛЛ vs. педиатърската... За мен няма 'vs', т.к. работата на Ла Лече Лига допълва работата на медиците в грижите за майката и бебето преди и след раждането и противоречия няма (особено предвид, че на хартия поне от педиатрите за кърменето би следвало да има еднакви насоки според новия НПДХХ)...

Именно, съгласна съм с Бу - няма противоречие: просто остаряла информация от страна на някои наши педиатри и нова информация, потвърдена от медицинската наука, която се разпространява от СЗО, залегнала е в плана за действие Храни и хранене и беше потвърдена от водещи специалисти в областта на пресконференцията по повод ССК на 1. 08. Дано новостите стигнат по-скоро до майките чрез списания като 9 месеца и училището им, защото явно огромен брой майки ги четат, посещават и приемат съветите им. Ще чакаме гласът на Ла Лече да се чуе скоро и от тази трибуна!  Peace
Виж целия пост
# 13
http://www.9m-bg.com/display.php?page=news_bg&open_news=220

На сайта на '9 месеца' сложиха програмата на следващите срещи на Ла Лече Лига, както и изявяват интерес да правим съвместно неща (какви предстои да се мисли).

Между другото в мейлите, които си разменяхме с редакторката по повод на предстоящия материал, попитах и за Училището за бременни и евентуално сътрудничество. Тя изрази разочарованието си от отзивите тук и обясни, че се стараят да предоставят добра информация на бременните... Както и да е - това е място, където всеки може да изрази свободно мислите си и това не подлежи и не бива да подлежи на контрол, стига да не нарушава правилата на форума.
Надявам се все пак тези критики тук да дадат резултат и да доведат до нещо градивно и в Училището за бременни да се появи и по-различна, по-съвременна гледна точка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия