нормално раждане и бета стрептококи

  • 1 828
  • 3
Имам следния въпрос към мамите раждали нормално:

Изследваха ли ви влагалищен секрет в 9 месец? Какво се прави при бактериална инфекция? Оказа се, че съм носител на бета хемолитичен стрептокок във влагалището. Нямам много време да го лекувам с антибиотик, а и моята докторка ми предписа Полижинакс само? Направих грешката да се ограмотя малко в Интернет и да видя, че е опасен за бебето при раждане. Какво се прави в тези случаи знаете ли?
Полижинакса не е ли противогъбичен препарат, т.е. няма да има никакъв ефект за тези бактерии.

Аз се чувствам добре, нямам никакви симптоми, само леко течение.

Моля ви помогнете ако знаете нещо по въпроса.
Виж целия пост
# 1
Здравей
Зависи много от коя група е бета хемолитичния стрептокок. Опасен всъщност е този от гр. Б, който наистина би довел до сериозни усложнения... Практиката в чужбина е една - вливане на ампицилин венозно на родилката. Препоръчително е първата доза да се влее поне 4 часа преди раждането. Ако е невъзможно - на родилката се влива ампицилин по време на самото раждане. Това е.
Аз също съм изключително наплашена от БХС грБ. Преди около 2 месеца ми бяха открили в урината докато лежах в болница за задържане. Два дни бях н авливания, а после в къщи направих 6 дневен курс с аугментин, който също е допустим за бременни. Не знам колко дни т иостават, но колкото и да са щом ще раждаш нормално - направо си започни с антибиотик /който докторът ти предпише/ Важно е да се поддържа и супер хигиена!
Виж целия пост
# 2
благодаря ти за отговора,

не знам от коя група е стрептококът, но това което изчетох в интернет беше, че като цяло бета хемолитичните са опасни.

Лекарката при която ще раждам реагира доста спокойно на тези изследвания, но аз все пак ще говоря с нея и за орален антибиотик. Ако вече прецени че няма нужда ще и се доверя, нямам друг избор.

Нямам много време, термина ми е 11 септември, всъщност бебето вече може да се роди всеки момент.

Съгласна съм че трябва изрядна хигиена и смятам, поддържам такава. Според моя лекар бактериите могат да достигнат влагалището и по кръвен път, след прекарано заболяване - например ангина, възпаление на сливиците, които също се причиняват от тези стрептококи. Така, че хигиената е само едната страна на нещата.

Момичета, не може само Иринии да е имала този проблем, кажете нещо повече за тези бактерии и по-точно опасността за новороденото при зараза с тях.
Виж целия пост
# 3
това по-горе бях аз
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия