Питанка за лещи

  • 2 997
  • 32
Най-накрая и аз се реших и от вчера съм с лещи с любезното съдействие на Писна ми,ама...
Та питането ми е към ветераните:нормално ли е да ми е леко некомфортно, т.е. усещам ги?Снощи падна голяма борба със свалянето,сутринта също не беше много лесно. Grinning Възможно ли е да не свикна изобщо с тях?Може би ми трябва просто време. newsm78
Виж целия пост
# 1
Въпрос на време е да свикнеш. Нормално е да ги усещаш, в началото или да ти падат. Аз първият ден ги носих час-два, на всеки следващ ден увеличавах времето с час и така, към десетия ден ги вече ги носих постоянно, така ме посъветва лекаря. Бях твърдо решена да нося лещи, явно очите ми ги приеха добре, така вече 14 година.
Виж целия пост
# 2
Така е в началото, няма начин да не ги усещаш, защото все пак за пръв път ги слагаш и мислиш постоянно за тях, пък и окото ти не е свикнало, все пак е чуждо тяло. Първите дни ги носи по малко време и постепенно увеличавяй, ако те дразнят много- свали ги. Ще свикнеш с времето, даже няма изобщо да се сещаш за тях. Свалянето и слагането също ще го усвоиш с времето, като свикнеш става за секунди, даже и без огледало. Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Благодаря за отговорите,звучат ми обнадеждаващо Laughing
Явно сглупих като не си взех контейнера.Сега съм на работа и от близо час доста ме дразнят,но не смея да ги сваля защото няма къде да ги сложа.
Виж целия пост
# 4
Не се притеснявай, нормално е, до месец най-много ще свикнеш и няма да ги усещаш, но ти препоръчвам след като свикнеш да си вземеш от тези 2 месечните, които не се свалят, от 2-3 години съм с такива махам ги по 1 път седмично вярвай ми супер улеснение е  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
не се притеснявай, ще свикнеш Simple Smile опитай се да не мислиш за това, носи ги постепенно всеки ден с по един час повече и така Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
Не се притеснявай, нормално е, до месец най-много ще свикнеш и няма да ги усещаш, но ти препоръчвам след като свикнеш да си вземеш от тези 2 месечните, които не се свалят, от 2-3 години съм с такива махам ги по 1 път седмично вярвай ми супер улеснение е  Simple Smile

Кажи малко повече инфо за тези лещи, мъжа ми носи очила, но чул реклама по радиото за лещи, които не се свалят по 1 месец... Твоите какви са точно, лесно ли се намират по оптиките, цената им каква е...
Виж целия пост
# 7
Ще свикнеш бързо. В началото ги носи по няколко часа вкъщи. А слагането и махането скоро няма да са проблем. Както вече са ти казали, ще го правиш и без огледало. Докато се адаптира окото, избягвай грима.
Виж целия пост
# 8

 До колкото знам носенето на лещите се увеличава постепенно, а не от първия ден да ги метнеш от сутринта до вечерта.
Виж целия пост
# 9
Еличке, и според мен е въпрос на време да свикнеш с тях. В началото е малко некомфортно както престоя с тях, така и слагането и махането им. Ти свикна ли вече с начина на поставяне и сваляне? Hug Има логика в мнението на Буба, помисли за това! Peace
Виж целия пост
# 10
Ей , Ели , ще ти се карам  Wink
Не бой се момиче , трябва да свикнеш , това е просто рефлекс , който е абсолютно нормален за начинаещи
Следващите ще са тези въпросните лещи за непрекъсното носене , само че някой по-горе беше написал , че са двумесечни . Не , не са , за по един месец са , но издържат и по два - това поне е вярно .
Някой беше питал за тези лещи по-горе . Те в момента са в промоция , 6 бр. от един диоптър на цена от 60 лв. Промоцията е до края на септември
Виж целия пост
# 11

Следващите ще са тези въпросните лещи за непрекъсното носене , само че някой по-горе беше написал , че са двумесечни . Не , не са , за по един месец са , но издържат и по два - това поне е вярно .
Някой беше питал за тези лещи по-горе . Те в момента са в промоция , 6 бр. от един диоптър на цена от 60 лв. Промоцията е до края на септември
Аз купувам 3 броя за 27 лева на B&L, поръчвам си ги в оптиката в подлеза на Плиска, така че незнам кое е промоционалното на 6 за 60...може да са други тези от промоцията.
Иначе да, за 1 месец са, но аз ги свалям всяка седмица за 1 нощ и издържам 2-3 месеца.
Виж целия пост
# 12
Ей , Ели , ще ти се карам  Wink
Не бой се момиче , трябва да свикнеш , това е просто рефлекс , който е абсолютно нормален за начинаещи
Следващите ще са тези въпросните лещи за непрекъсното носене , само че някой по-горе беше написал , че са двумесечни . Не , не са , за по един месец са , но издържат и по два - това поне е вярно .
Някой беше питал за тези лещи по-горе . Те в момента са в промоция , 6 бр. от един диоптър на цена от 60 лв. Промоцията е до края на септември

Не само ще ми се караш направо да ме сбиеш. Mr. GreenЯвно съм много зле защото вече имам само една леща.Очаквай ме скоро.
Виж целия пост
# 13
Явно въпрос на навик. Аз нося лещи постоянно от 18 години. Нищо вече не чувствам и не си спомням даже как е било в началото.  Когато идва време за смяна/купувам си целогодишни/ усещам дразнене, особено при шофиране вечер. Моят съвет - носи си контейнерчетата постоянно./аз си имам резервни в чантата откакто се прибирах с една леща, а другата в устата/
Виж целия пост
# 14
наистина е въпрос на навик. все пак е чуждо тяло и в началото се усеща особено. после вече няма проблеми. при мен уж не ми пречеха, не усещах дискомфорт, а приятелите в началото ми викаха: ама защо седиш така опулена?
сега вече нямам проблеми - вече 14-15г. ги нося. успех  Peace ще свикнеш  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия