Не иска да приема по-едри частици храна....

  • 1 457
  • 12
Здравейте мами,
проблемът е следния: моя синковец е на 1 годинка и вече почти месец, но не иска да се храни с друго освен с фино пасирани храни - каквото и да е само да е пасирано. Всъщност май не мога да го накарам да яде и нищо солено: супичка или нещо друго по-сериозно.
Когато му дам мъничко парченце сиренце го мляска по пет минути и се справя горе-долу. Обаче попара, пак не много едра - хич! Как се справят мамите с такъв проблем? Сигурно трябва с търпение и по малко по малко....Някакви идеи? Бисквити не иска, парченце коричко също - дави се, само зрънчо похапва и то със зорко наблюдение. Пък имаме седем зъба Mr. GreenВярно, не съвсем пораснали, но наполовина... Имам племеница с 4 зъба и ръфка кебапчета и луканка - не знам редно ли е, но е факт.
Ще ми се да се храни вече по-сериозно, имам предвид и да е два пъти на ден, но както трябва Sad
Ще съм доволна от всякакви съвети  bouquet
Виж целия пост
# 1
Със сигурност няма дете, което да си е останало на пасирано хранене. Явно моментът при вас още не е настъпил. Ти предлагай малко по-едро смляно ядене, ако не желае ще я допасираш.
Виж целия пост
# 2
Не се притеснявай, Ще отмине това. И моят син със Зрънчо започна, сега е на годинка и едвам едвам приема корички или бисквитки, но као му предложа храна, която не е идеално пасирана - ела да видиш какво става - започва едно давене, плюене, кашляне и страшно възмущение струи от погледа му, така че...спокойно, име време, ще се научи и той  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
А даваш ли му да ги държи с ръчичка? Защото моята не приема, ако аз и давам, освен с лъжица. Пробвай с краставица, домат, да прави опити да ги гризе.
Виж целия пост
# 4
Интересно ми е да науча дали между 8-ми и 10-ти месец си предлагала по-едро смляна храна принципно? Т.е. от кой момент започна да предлагаш пюрета с по-едри частици.. Защото все повече се убеждавам /от личен опит/, че макар всяко дете да си е индивидуалист, ако се изпусне точният момент за предлагане на малко по-едро смляна храна....после дълго време децата отказват да ядат такава. Е, научават се...но...
Може и да греша. Но аз започнах да давам в края на 9-ти месец такива пюрета. Късно е захранен /на 6 месеца и 5 дена/. В началото се давеше, но си гълташе. Не е връщал храна. Бавно и много внимателно продължих да предлагам само пюрета за над 8-ми месец. И сега диването яде без проблем храна с по-едри частици. Ама това за "точният" момент го бях чела в немски източници и продължавам стриктно да се придържам към написаното в тях - както за захранването, така и за храненето.
Виж целия пост
# 5
Сега като се замисля, има нещо вярно в това, което немирница казва. Моята дъщеря точно в тази възраст 10-11месеца, започна да гризе солети и бисквити и някои от храните ги хапваше само намачкани - например попара или картофено ядене. Но пък имам спомени със сина ми, че доста време след годинката се налагаше да му пасирам, но не помня точно до кога.
Виж целия пост
# 6
М-м-м- да, ние май сме изпуснали тоз момент.... Sad
Всъщност много ме е страх от задавяния и ако не беше свекито по-смела, сигурно нямаше и зрънчо да му дам до 3-годишна възраст Embarassed
Направо изпадам в паника от мисълта, че може да се задуши с пърченце храна.
Краставичка и домат не бих дала сега, защото още сме на фаза "хапвам неща, които мога да размия в устето и да глътна в смлян вид". От краставичката, колкото и да дъвчеш си остават по едри и твърди парчета. Просто се дави от такива, а иначе имаме желание да се учим... Confused
Скоро бях чела някъде из темите за гризкането на бисквитки и т.н. Някои деца просто се давят и някой много точно беше казал, че дете, което не се е научило да дъвче няма и по-добре да се изчака, отколкото да се дави и мъчи. Една пък човка на улицата ми каза, че щял да му се стесни хранопровода и гърлото и нямало да мога да го науча изобщо да се храни ако скоро не започне #Crazy Е, не го приех на сериозно, но в първия момент се смутих, че и виновна се почувствах...
Виж целия пост
# 7
Алекса, моят син е на 2г и 5 мес и още се дави. Иначе яде краставица, домат, солети, луканка, но когато е време за ядене, храната трябва да е много ситно намачкана. И аз изпуснах момента, но е късно... Сега ще го чакам сам да почне да иска по едра храна. А е толкова злояд, че не ми се иска да го насилвам, винаги повръща Confused.
Виж целия пост
# 8
Алекса, не се връзвай на такива глупости. Аман от даващи акъл лелки по улиците #Cussing out Ще се научи, ти сама си го казала. Пробвай наистина с бисквитки. Пазмонките, напр., се разтапят доста бързо, а и са удобни за хващане.
Виж целия пост
# 9
Не си спомням много точно, но мисля, че Вики беше на 7 или 8 месеца и започнах да му давам коричка хляб, слънчо, бисквитки да ги държи сам и да си гризка, първо не можеше, но след това (мина поне месец-два) и започна да изяжда по половин бисквитка сам, повечето от бисквитата е около него, не  в устата му, но така се започва - детето трябва да има желание да дъвче, а още по-късно отказа да яде пасирани храни, каши - сега много трудно си изяжда кремчетата, защото иска да дъвче. Така, че пробвай го първо с нещо сам да си го държи и да гризка (дори и обикновени бисквити например "Закуска")и след това да му даваш храна, която да не е пасирана, мисля че бързо ще се научи.
Дори и сега на 2.5г. Вики се дави от люспи на необелен домат или чушка.
Виж целия пост
# 10
Алекса,при нас положение е абсолютно като при вас и ще следя с интерес темата.Почти на година и месец сме, а всичко трябва да е финно пасирано и при най малките парченца се дави, но явно всяко нещо с времето си.бисквити и солети само ги размеква и плюе.Също имаме 7 зъба излезли до полвина , а тук деца с 2,3 зъба също ядат без проблем не смляна храна, явно това не е от значение.Краставички също не смея за да не се задави, абе ще си пасираме и това е.Пюретата за след 8 месец също не ги можем, само тези за след 4.Сега ми дадоха тук от една промоция 2 кашона с месни ХИП,но след 8 месец и ела да видиш как се пасира пюре, лошо ми става, ама какво да се прави...
Виж целия пост
# 11
Алекса,при нас положение е абсолютно като при вас и ще следя с интерес темата.Почти на година и месец сме, а всичко трябва да е финно пасирано и при най малките парченца се дави, но явно всяко нещо с времето си.бисквити и солети само ги размеква и плюе.Също имаме 7 зъба излезли до полвина , а тук деца с 2,3 зъба също ядат без проблем не смляна храна, явно това не е от значение.Краставички също не смея за да не се задави, абе ще си пасираме и това е.Пюретата за след 8 месец също не ги можем, само тези за след 4.Сега ми дадоха тук от една промоция 2 кашона с месни ХИП,но след 8 месец и ела да видиш как се пасира пюре, лошо ми става, ама какво да се прави...

Ами бравос! Можем и на лични да си стеняме Mr. Green Wink
Виж целия пост
# 12
Иван е на 1г.9м и те първа започва с опитите за дъвчене, обаче доста често забравя да сдъвче добре и гълта направо и съответно се дави от което пък аз изпадам в ужас  Confused

Най-лошото е че бях от страхливите и изпуснах момента, храната винаги съм я намачквала много добре и така малкия свикна да гълта направо. А сега ако дам не намачкана храна той я плюе или се задавя  Rolling Eyes

Краставица никога не съм давала, скоро мъжа ми му даде и Иван я изплю, не пожела да направи опит за дъвкане, абе кофти е.

Кроасан яде, къде глътне, къде сдъвче  ooooh!

Моя съвет е да опитваш по настоятелно, защото колкото по-голямо става детето толкова повече нахитрява- димек ще си пасираш и туй то  Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия